Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 57 of 57

Thread: Залепване на Гума

  1. #46
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Да ти кажа не питах човека дали я балансирал след като я е залепил, ама не виждам защо да не я е балансирал ? Ама освен да ида да я проверя ...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #47

    Default

    Няма как да си сцепил гумата и да не е изкривена джантата.Не е задължително да се вижда че е подбита,има и други начини джанта да се изкриви след такъв удар.Гумаджията и 200гр.олово да сложи пак няма да я балансира идеално,просто баланса ще е добре.За това я занеси на машинно да я проверят.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #48
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Няма как да си сцепил гумата и да не е изкривена джантата.Не е задължително да се вижда че е подбита,има и други начини джанта да се изкриви след такъв удар.Гумаджията и 200гр.олово да сложи пак няма да я балансира идеално,просто баланса ще е добре.За това я занеси на машинно да я проверят.
    Аз утре отивам да я карам , да видя от залепване ли е от крива джанта или от баланс, ама виж колега тя гумата се спука отстрани и то от острия ръб на дупката, тя изобщо не се спука от падането в дупката. Ама утре ще видя дано да излезни нещо което може да се оправи, защото ако е от залепването си имам перфектния ограничител на 110, защото след това просто е некомфортно да караш
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Аз утре отивам да я карам , да видя от залепване ли е от крива джанта или от баланс, ама виж колега тя гумата се спука отстрани и то от острия ръб на дупката, тя изобщо не се спука от падането в дупката. Ама утре ще видя дано да излезни нещо което може да се оправи, защото ако е от залепването си имам перфектния ограничител на 110, защото след това просто е некомфортно да караш
    Аз ти казах че тая гума не става за каране,изправи си джантата и си купи нова гума,а тази я дай на някой да е търкаля някъде по черно,из лозята примерно.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #50
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Баланса излезна , човека който ми я лепил изобщо не я е балансирал след това оставил си е стария баланс, днеска оправих баланса и дори при 190 км/ч никакви вибрации...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #51
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Баланса излезна , човека който ми я лепил изобщо не я е балансирал след това оставил си е стария баланс, днеска оправих баланса и дори при 190 км/ч никакви вибрации...
    Карай я задна и по-кротко, докато я смениш. Точно така лепена странично гума я карах задна дясна. При скорост 170 ми гръмна и по чудо някак успях да изляза сух от ситуацията. От тогава НИКОГА не карам с такива гуми. Ако съм накъсо с финансите, купувам втора употреба. Хиляди пъти по-добре да е с поизносен грайфер отколкото цепена странично и лепена.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Карай я задна и по-кротко, докато я смениш. Точно така лепена странично гума я карах задна дясна. При скорост 170 ми гръмна и по чудо някак успях да изляза сух от ситуацията. От тогава НИКОГА не карам с такива гуми. Ако съм накъсо с финансите, купувам втора употреба. Хиляди пъти по-добре да е с поизносен грайфер отколкото цепена странично и лепена.
    Така е сцепена гума странично си е голям риск,предна,задна -без значение,ако колата е по тежка и по мощтна.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  8. #53
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    На предна ли я беше сложил тая лепената..?
    Дам , аз затова го направих на 3 лентов път и без коли зад мене , викам си ако се пука да се пука тука ама издържа пущината и , мене и момчетата дето ми я монтираха ме уверяваха , че този човек дето ги лепи бил доста добър и нямало проблеми да карам с колкото си искам, ама така де ще изкарам още някой друг месец и се оттървавам от нея
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  9. #54
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Ясна ми е колега , то и затова тази гума няма да е и на задна , ами ще отива в коша в най-скоро време.. или ще я продам 2ра ръка на някой който няма намерение да дига над 130 примерно
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  10. #55
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Ясна ми е колега , то и затова тази гума няма да е и на задна , ами ще отива в коша в най-скоро време.. или ще я продам 2ра ръка на някой който няма намерение да дига над 130 примерно
    ......за някой тунингован болид с овесно гориво и с камшично запалване


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #56
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ......за някой тунингован болид с овесно гориво и с камшично запалване
    С пернишка регистрация и надппис камикадзе
    Според мен обаче е коректно да предупреди купувача
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #57
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    С пернишка регистрация и надппис камикадзе
    Според мен обаче е коректно да предупреди купувача
    Е естествено и това казах , има доста хора които си карат 90 коня колички и хич не се опитват да дигат повече от 120 дори... Нямам намерение да лъжа хора и то по-този начин , за някакви си 50 лева
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •