Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: Проблем с парното

  1. #31
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Нямаш дертове,дизела е така.И при мен е същата работа,тръгна ли да дълъг път около 90,влезна ли в града или се спускам,пада към 70.Климатроника ми пуска топлото след около 2-3 минути на място,или на първото кръстовище.Като стрелката едвам се е мръднала,тука четох някъде че им пускало топлото към 70 градуса,тва значи че нещо не е в ред на климатрониците ви.
    Дизел на място никога,ама никога немож го накара да загрее,да не говорим пък да си пусне перките,а да неговорим ако е зимата.Ако ще и 5 термостата да имаш.Радиаторчето ти е запушено,може би някога и е сипвана добавка,може да се е надънало с боклуци,я с котлен камък,я с парчета от гарнитури я от нещо друго.А и си спомням че имаше някакъв проблем с това парно,май маркуч не ти достигаше,или?
    Друго нещо,клапата за външен въздух,в какво положение я държиш?
    радиаторчето го смених,чисто е,проблема с маркучите е отстранен 'то нямаше маркучи де' добавки не са сипвани за сега а клапата не я пускам да върти въздуха в купето
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  2. #32
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    радиаторчето го смених,чисто е,проблема с маркучите е отстранен 'то нямаше маркучи де' добавки не са сипвани за сега а клапата не я пускам да върти въздуха в купето

    Бачо,значи или водната помпа не ти върти хубаво водата (затова те питах за маркучлето на казанчето) Или си много зиморничев и обичаш адска жега

  3. #33
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    да питам,каде е моторчето за клапата за въздуха тази която е за дали да върти в купето или да влиза отвън,че нещо не работи а относно топлото,от всякъде духа топло само в краката-хладко???
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  4. #34
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    да питам,каде е моторчето за клапата за въздуха тази която е за дали да върти в купето или да влиза отвън,че нещо не работи а относно топлото,от всякъде духа топло само в краката-хладко???
    Точно под въздушния филтър.
    Като го махнеш е под него.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  5. #35
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Точно под въздушния филтър.
    Като го махнеш е под него.
    Аз все си мисля ,че моторчето е по-скоро близо до вентилатора за парното...
    Това което се вижда след като се свали "климатичния" филтър е самата клапа...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #36
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Аз все си мисля ,че моторчето е по-скоро близо до вентилатора за парното...
    Това което се вижда след като се свали "климатичния" филтър е самата клапа...
    Моторът който движи оста на клапата под филтъра е точно от страната на пасажерската врата.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #37
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    трябва ли жабката да се сваля
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  8. #38
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    трябва ли жабката да се сваля
    Абе то ще я свалиш жабката,но пак е доста нагоре това моторче.Мисля си,че единственият начин да се извади цивилизовано и без чупене е да се свали цялото табло и цялото тяло на климатика-във форума на Ланча така го беше направил колегата.Аз лятото успях да го сваля това моторче по много варварски начин-понеже след всичкото разглабяне ми се освободи достъп само до едно от трите болтчета,които го държат.Другите две просто ги напънах с една голяма отвертка и в крайна сметка моторчето беше в ръцете ми с цената на отчупено парче от кожуха на вентилатора.Но няма значение,щото сега отваря и затваря.Вярно с яко тракане,щото прецаках малко зъбчатките на моторчето,но ме мързи пак да го вадя.Друг начин да се достигне до това моторче,според мен,е да се направи дупка в ламарината,която е над него-някъде встрани от филтъра на климатика,т.е. отвън на колата да го извадиш....но това е не по-малко сложно.

  9. #39
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    ок,значи филма е голям,а защо от всякъде духа топло а в краката хладко???
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  10. #40
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default лошо

    и брат ми има проблем с парното!смени радиаторчето и парното не духа топло!колата си загрява нормално а купето е хладно!даже не може да надуе маркучите на радиатора все са меки!колата е 1.7 т.п. 115кончета

  11. #41
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by ivopetrov_1982 View Post
    и брат ми има проблем с парното!смени радиаторчето и парното не духа топло!колата си загрява нормално а купето е хладно!даже не може да надуе маркучите на радиатора все са меки!колата е 1.7 т.п. 115кончета
    когато загрее пипнете маркучите дали са топли 'входящия и изходящия от радиаторчето'
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  12. #42
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by ivopetrov_1982 View Post
    и брат ми има проблем с парното!смени радиаторчето и парното не духа топло!колата си загрява нормално а купето е хладно!даже не може да надуе маркучите на радиатора все са меки!колата е 1.7 т.п. 115кончета
    Quote Originally Posted by pace View Post
    когато загрее пипнете маркучите дали са топли 'входящия и изходящия от радиаторчето'
    точно така ще разберете дали е обезвъздушено. Също така вижте дали отоплението на дроселовата клапа работи. Ако там е запушено, е проблем, защото системата се обезвъздушава през този кръг.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #43
    пилот на валяк
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    41
    Posts
    98

    Default

    И на брата алфата е така,с ново радиаторче на парното,нова водна помпа,ревизия на главата и нова гарнитура,след като вкара масло в антифриза.Системата е промита и чиста и парното е пак слабо,а преди това само с новото радиаторче нямаше никакво парно,но явно тези китайски боклуци са с по-малко ребра и много слабо топлоотдаване,понеже и двете му тръби парят и явно върти вода през него,а и на пежото като го смених и с новото китайско радиаторче се оказа още по слабо парното.Скоро и колега с Ауди Б4 беше с подобен проблем,с ново китайско радиаторче и никакво парно,но там проблема се оказа комплексен-заминала водна помпа,заяла клапа,понеже не е като при нас с кранче,а с клапа и като ги оправи тези неща сложи и радиаторче на Валео и се видя вече с яко парно.
    FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI


  14. #44
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Да се отчета, че и аз съм на същото дередже. Колата е загряла, а вътре духа, все едно съм с климатик и съм набримчил студеното . Понеже лятото бях набедил типовото радиаторче, че тече\оказа се от връзката с кранчето\, го смених с алфовото\предварително продухано и почистено\ - е от тогава парно нямам. Вход. и изх. маркучи не се барат\толкова са горещи\, което показва, че кранчето отваря коректно. Та явно алфовото радиаторче някога е сменявано с китаец. Аз друго обяснение нямам. Напролет, ще си върна типовото, че ми стигат зимните ремонти за тоя сезон.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  15. #45
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Да се отчета, че и аз съм на същото дередже. Колата е загряла, а вътре духа, все едно съм с климатик и съм набримчил студеното . Понеже лятото бях набедил типовото радиаторче, че тече\оказа се от връзката с кранчето\, го смених с алфовото\предварително продухано и почистено\ - е от тогава парно нямам. Вход. и изх. маркучи не се барат\толкова са горещи\, което показва, че кранчето отваря коректно. Та явно алфовото радиаторче някога е сменявано с китаец. Аз друго обяснение нямам. Напролет, ще си върна типовото, че ми стигат зимните ремонти за тоя сезон.
    А дали въздухът от вентилатора за купето минава през радиаторчето или клапата е в положение да минава през климатичния радиатор в купето?
    Води се смесителна клапа, само не помня къде точно се падаше, но е между двата радиатора реално.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •