Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Километраж

  1. #1
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default Километраж

    Някой знае ли какво ще стане ако един километраж се превърти над 999 999км.?

  2. #2
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Щом съм писал тук, значи става въпрос за нашите белисими. За жигула ми мина времето тодавна
    Ако за алфа с дигитален километраж почва от 0 ,ако е за друга кола пак същото мисля че би трябвало да е ,защо ти от какво се притесняваш
    155 2.0 16v МY95 Sport

  3. #3
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Ако за алфа с дигитален километраж почва от 0 ,ако е за друга кола пак същото мисля че би трябвало да е ,защо ти от какво се притесняваш
    Инфоцентър дисплея е вързан с километража. Когато има разминаване в запаметеното в километража и инфоцентър дисплея не може да се нулира сервизния интервал. Показанието на километража може да се увеличава и искам да знам като мине горната граница дали ще започне от нулата за да съвпаднат двете стойности. Но имам съмнения дали това е така
    Last edited by NightRider; 01-01-2012 at 22:33. Reason: Уточнение

  4. #4
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Инфоцентър дисплея е вързан с километража. Когато има разминаване в запаметеното в километража и инфоцентър дисплея не може да се нулира сервизния интервал. Показанието на километража може да се увеличава и искам да знам като мине горната граница дали ще започне от нулата за да съвпаднат двете стойности. Но имам съмнения дали това е така
    Колега поясни че или аз слабо загрявам или ти слабо обясняваш ма не те разбирам какво точно искаш да постигнеш
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Не мога да нулирам сервизния интервал на инфоцентър дисплея s butonite - дава SCHEDULED SERVICE EXPIRED
    Last edited by NightRider; 01-01-2012 at 22:51. Reason: Уточнение

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Не мога да нулирам сервизния интервал на инфоцентър дисплея s butonite - дава Expired service interval
    Не трее ли с диагностична Хапаратура да се нулира тва.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #7
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Не трее ли с диагностична Хапаратура да се нулира тва.
    По принциб козата си сака пръч, ама никъде го нема пръчът. ФЕС го не може, а и куплунга за тоя дисплей е на отделно в кутията на бушоните, над тях закачен

  8. #8
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Не мога да нулирам сервизния интервал на инфоцентър дисплея s butonite - дава SCHEDULED SERVICE EXPIRED
    при това положение няма да постигнеш нищо даже и да превъртиш километража от нула това няма да ти занули сервизното обслужване ако е по умна кола само ще ти изпише че си пропуснал обслужването преди толкова километра колкото си превъртял километража.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  9. #9
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    при това положение няма да постигнеш нищо даже и да превъртиш километража от нула това няма да ти занули сервизното обслужване ако е по умна кола само ще ти изпише че си пропуснал обслужването преди толкова километра колкото си превъртял километража.
    Това е, че не е умна. И като превъртам през 2000 мога да попадна на интервала в ИЦД и да успея да го нулирам. Щот по принцип знам горе-долу колко са записани в ИЦД

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    По принциб козата си сака пръч, ама никъде го нема пръчът. ФЕС го не може, а и куплунга за тоя дисплей е на отделно в кутията на бушоните, над тях закачен
    Чакай са, говорим за 147ца нали така? ФЕС а може да нулира сервиза, обаче иска ELM 327.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #11
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Това е, че не е умна. И като превъртам през 2000 мога да попадна на интервала в ИЦД и да успея да го нулирам. Щот по принцип знам горе-долу колко са записани в ИЦД
    Как мислиш точно да го превърташ че според мене за да получиш ефект трее да симулираш движение на колата и да се превърта полека с метри километри и така на татък а не да и сложиш 2000 км по електронен път от веднъж
    155 2.0 16v МY95 Sport

  12. #12
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Чакай са, говорим за 147ца нали така? ФЕС а може да нулира сервиза, обаче иска ELM 327.
    Не. На 147 е бордови компютър, а на 156 е инфоцентър дисплей

  13. #13
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Не. На 147 е бордови компютър, а на 156 е инфоцентър дисплей
    Ако ФЕС е лицензиран и имаш читав ЕЛМ327, поне в.1.4, тогава не би трябвало да има никакъв проблем - сега го гледах на моят ФЕС и всичко си става ОК.

  14. #14
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Ако ФЕС е лицензиран и имаш читав ЕЛМ327, поне в.1.4, тогава не би трябвало да има никакъв проблем - сега го гледах на моят ФЕС и всичко си става ОК.
    Хора, вие четете ли въобще??? Става въпрос за 156!!! ФЕС там не помага, ама въобще! Тя няма бордови компютър, няма изведена CAN шина! А куплунга на ИЦД е на отделно място самостоятелен
    Я ми обяснете как става - с лицензиран ФЕС 3.3 съм
    (На 147-та правя всичко)

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Хора, вие четете ли въобще??? Става въпрос за 156!!! ФЕС там не помага, ама въобще! Тя няма бордови компютър, няма изведена CAN шина! А куплунга на ИЦД е на отделно място самостоятелен
    Я ми обяснете как става - с лицензиран ФЕС 3.3 съм
    (На 147-та правя всичко)
    Втора тема ти хващам не добре пусната. Уточнявай в първия пост за каква точно кола ти е питането. Става като съединителите и маховиците.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •