Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: Странно виене при 147 1.6 ТС

  1. #1

    Default Странно виене при 147 1.6 ТС

    Здравейте, отскоро съм притежател на прекрасна 147-ца 1.6 120к.с. и съм нов в клубът след като се сдобих с колицата отидах при майстор да я прегледа основно, който установи,че прочутите тампони на стабилизиращата щанга са заминали и ми ги подмени, обаче му направи впечатление,че като форсирам двигателя издава странно виене и леко тракане,което според мен когато взех колата бе нормално,но майстора ме увери,че не било нормално, свали първо пистовият ремък,запалихме колата без него виенето си остана, след това свали ангренажния, като междувременно констатира,че бил оставен много обтегнат, прегледа водната помпа обтяжната и паразитната ролка и каза,че и те и ремака са в отлично състояние и може би виенето е от това,че ремакът е бил пренатегнат, зацепи го и го остави малко по-хлабав и като запалихме виенето бе понамаляло, обяче се появи страшно тракане,според него от обтяжната ролка, пак натегна ремъка, тракането се намали,но виенето отново се засили, при което отново свали ремъка и ролката и като я позагледа каза,че се съмнява, че ролката имала луфт в ляво и дясно когато е в положение поставена на колата и този луфт го имало когато не е натегната докрай а в нормално положение когато стрелката и сочи отвора където трябва да е нормално натегната,а в крайно натегнато положение луфта изчезвал и затова предишните и майстори си обтегнали много ремъка, в следствие на което се е появило виенето. Вие като по-вещи Алфисти при вашите коли имали го това виене наподобяващо на турбо при обороти над 2000, защото аз си мислех,че е нормално за тези алфи,а майсторът твърди обратното. И ако наистина не е нормално, допустимо и нормално ли е обтяжната ролка да има този луфт в ляво и дясно в половение поставена на колата, защото и ремакът и ролката се виждат свежи, че скоро са сменени. Благодаря ви предварително за вниманието.

  2. #2
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Няма виене, няма пет лева. Няма натягане, ако обтяжната ролка е поставена правилно. А чукане? От къде се чува? И една ролка ако има проблем, то той и при въртенето и на ръка се усеща.
    С пети ли ти направи ремъка да е отпуснат?
    Last edited by NightRider; 08-01-2012 at 20:01. Reason: Уточнение

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by sussy7 View Post
    Здравейте, отскоро съм притежател на прекрасна 147-ца 1.6 120к.с. и съм нов в клубът след като се сдобих с колицата отидах при майстор да я прегледа основно, който установи,че прочутите тампони на стабилизиращата щанга са заминали и ми ги подмени, обаче му направи впечатление,че като форсирам двигателя издава странно виене и леко тракане,което според мен когато взех колата бе нормално,но майстора ме увери,че не било нормално, свали първо пистовият ремък,запалихме колата без него виенето си остана, след това свали ангренажния, като междувременно констатира,че бил оставен много обтегнат, прегледа водната помпа обтяжната и паразитната ролка и каза,че и те и ремака са в отлично състояние и може би виенето е от това,че ремакът е бил пренатегнат, зацепи го и го остави малко по-хлабав и като запалихме виенето бе понамаляло, обяче се появи страшно тракане,според него от обтяжната ролка, пак натегна ремъка, тракането се намали,но виенето отново се засили, при което отново свали ремъка и ролката и като я позагледа каза,че се съмнява, че ролката имала луфт в ляво и дясно когато е в положение поставена на колата и този луфт го имало когато не е натегната докрай а в нормално положение когато стрелката и сочи отвора където трябва да е нормално натегната,а в крайно натегнато положение луфта изчезвал и затова предишните и майстори си обтегнали много ремъка, в следствие на което се е появило виенето. Вие като по-вещи Алфисти при вашите коли имали го това виене наподобяващо на турбо при обороти над 2000, защото аз си мислех,че е нормално за тези алфи,а майсторът твърди обратното. И ако наистина не е нормално, допустимо и нормално ли е обтяжната ролка да има този луфт в ляво и дясно в половение поставена на колата, защото и ремакът и ролката се виждат свежи, че скоро са сменени. Благодаря ви предварително за вниманието.
    Ангренажа с водната помпа и ролките задължително смяна, да няма после тема за ремонт на мотора, колкото и свежи да изглеждат.


    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Няма виене, няма пет лева. Няма натягане, ако обтяжната ролка е поставена правилно. А чукане? От къде се чува? И една ролка ако има проблем, то той и при въртенето и на ръка се усеща.
    С пети ли ти направи ремъка да е отпуснат?
    Последния въпрос да го разтълкуваш че нещо не го схванах.
    Last edited by thecleaner; 08-01-2012 at 20:04.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Как ти зацепи с отхлабен ремък?

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Как ти зацепи с отхлабен ремък?
    Колко е стегнат ремъка зависи от обтяжната ролка, зацепването какво общо има колега?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Колко е стегнат ремъка зависи от обтяжната ролка, зацепването какво общо има колега?
    Ами като топуснеш ремъка, след това се променя с малко ъгъла м/у двата вала. Наскоро като ми правиха 1.8-та го видях наживо, особено като отпускаш педала на газта

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ами като топуснеш ремъка, след това се променя с малко ъгъла м/у двата вала. Наскоро като ми правиха 1.8-та го видях наживо, особено като отпускаш педала на газта
    Оххх, ми нали валовете са с пети зацепени бе колега както и да е действай по темата хахахах.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Оххх, ми нали валовете са с пети зацепени бе колега както и да е действай по темата хахахах.
    Явно не мислиш - какво става кат отпуснеш петите и ремъка е хлабав. Оправяй се сам щом се присмиваш

  9. #9

    Default

    ремъкът си го зацепи по нормалният начин, без специални инструменти, а ролките и водната помпа се въртят идеално, има книжка в която пише,че са сменени преди 30хил.км. майсторът каза,че и ремака контитек и ролкита някакви канадски са перфектни просто,го съмнява е получила луфт,но не във лагера, еи сега ще я снимам и ще отбележя в каква посока,че той ми я даде да отида утре до магазин и да проверя нова,ако няма такъв луфт да я купя

    ---------- Post added at 20:56 ---------- Previous post was at 20:45 ----------

    прилагам, снимка на ролката и с червено съм отбелязал каде е въпросният луфт. Да разбирам ли,че не е нормално за алфа да издава подобен шум? когато е на тихи обороти няма виу виу само при подаване на газ.
    Last edited by sussy7; 08-01-2012 at 21:05.

  10. #10
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by sussy7 View Post
    при вашите коли имали го това виене наподобяващо на турбо при обороти над 2000, защото аз си мислех,че е нормално за тези алфи,а майсторът твърди обратното.
    При мен също го има виенето от както съм купил колата....вече 30000км И аз мислих че това е характерно за този двигател
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    При мен също го има виенето от както съм купил колата....вече 30000км И аз мислих че това е характерно за този двигател
    Значи все пак е възможно да е нормално,щом и двете алфи с еднакав мотор вият еднакво, някой друг с този мотор 1.6 120к.с. ако може да сподели,защото вече клоня кум мнение,че всичко си е наред и е нормално така да си виу-ка. Колега и при теб ли е същият звук наподобяващ на турбо, или вятар, като оборотите са над 2000?
    П.С. а и ти ходил ли си при някой майстор за савет по този въпрос?

  12. #12
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by sussy7 View Post
    Значи все пак е възможно да е нормално,щом и двете алфи с еднакав мотор вият еднакво, някой друг с този мотор 1.6 120к.с. ако може да сподели,защото вече клоня кум мнение,че всичко си е наред и е нормално така да си виу-ка. Колега и при теб ли е същият звук наподобяващ на турбо, или вятар, като оборотите са над 2000?
    П.С. а и ти ходил ли си при някой майстор за савет по този въпрос?
    Е, аз също имам и такава

  13. #13
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by sussy7 View Post
    Значи все пак е възможно да е нормално,щом и двете алфи с еднакав мотор вият еднакво, някой друг с този мотор 1.6 120к.с. ако може да сподели,защото вече клоня кум мнение,че всичко си е наред и е нормално така да си виу-ка. Колега и при теб ли е същият звук наподобяващ на турбо, или вятар, като оборотите са над 2000?
    При мен е точно като свирене(слабо виене) след 2000оборота.
    Когато я купувах познат ми сподели, че специален отдел са разработвали звука на АЛФА РОМЕО 147 преди да излезе в продажба "аз мисля че звука е характерен за този модел" Имам приятел от Слънчев бряг със същата Алфа доста съм я карал....и звукът е същият
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Е, аз също имам и такава
    значи щом твоята не вие не е нормално, и си работи като всяка друга кола така ли без никакви странни такива шумове. на ръка и помпата и ролките като ги въртим са добре, а тракането се засили като разхлаби майстора малко ремъка,да не е толкова обтегнат, и каза,че идвало от обтяжната ролка като е запалена колата, но като я свали каза,чре лагера й е наред и се съмнява в този й луфт,но не е 100% сигурен, като натегне доста ремъка тракането изчезва но запошва да вие, и при стартиране и загасване на мотора изсфирва ремъка(ангренажния, това се случва при свален пистов.)

    ---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:20 ----------

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    При мен е точно като свирене(слабо виене) след 2000оборота.
    Когато я купувах познат ми сподели, че специален отдел са разработвали звука на АЛФА РОМЕО 147 преди да излезе в продажба "аз мисля че звука е характерен за този модел" Имам приятел от Слънчев бряг със същата Алфа доста съм я карал....и звукът е същият
    а сега де, колегата NightRider твърди обратното, тотално се обърках, но щом казваш,че и твоята и на прятелят ти имат същото виене си мисля да накарам майстора да си ми сглоби колата както си беше и да и се радвам без да се притеснявам. А някой има ли поглед върху 1.6 ЕКо 105 к.с. или 2.0 150 к.с. дали издават това виене?

  15. #15

    Default

    колега моя съвет е да смениш маистора но това да не те притеснява просто то си смени ремака и ролките и не се притесняваи за нищо аз със с същия двг и аз го имам този звук но не се доверяваи когато някои ти каже че ремака и ролките са ти добре няма гаранция колкото и да е стегнат един лагер че няма да ти блокира да си е караш със здраве
    147 1.8 twin spark

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •