Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42

Thread: пропаднал педал на съединител 1.9 жтд

  1. #16
    156 1.9 jtd cuiceka's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    157

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Аз нещо не разбрах, къде сте подложили шайби та съединителя си е дошъл на мястото?
    Сега с кой съединител си? Новия който ти си купил или новия от джамбазина?
    След като са се усъмнили в маховика, че не е за твоята кола и нещо не е било наред явно, как е лягал новия съединител на него?
    Ако педала е пропадал явно е нещо в помпите или по системата м/у тях.
    Долната помпа как е?
    сега съм с този от джамбазина но тои е абсолютно същият като този който купих аз( валео) а другия го сложиха за проба но нещата бяха същите. Шайбите мисля, че са под претисквателния диск за да се изхвърли към ск.кутия
    alfa romeo 156 1.9 jtd

  2. #17
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by cuiceka View Post
    сега съм с този от джамбазина но тои е абсолютно същият като този който купих аз( валео) а другия го сложиха за проба но нещата бяха същите. Шайбите мисля, че са под претисквателния диск за да се изхвърли към ск.кутия
    За маховик си явно

  3. #18

    Default

    Като са сложили шайбите не са отместили притискателя към скоростите ами просто самите пружини пластини застават на друго място. Не я знам тази алфа с какъв тип помпи е, но според мен проблема се крие някъде в механизъма.
    Или просто целият маховик барабар с притискателя са по към двигателя или страната където ляга притискателя към маховика е по различна и при сглобяването се получава така, че все едно феродото е по дебело или си имаш проблем в хидравличната/механичната част.

  4. #19
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    Като са сложили шайбите не са отместили притискателя към скоростите ами просто самите пружини пластини застават на друго място. Не я знам тази алфа с какъв тип помпи е, но според мен проблема се крие някъде в механизъма.
    Или просто целият маховик барабар с притискателя са по към двигателя или страната където ляга притискателя към маховика е по различна и при сглобяването се получава така, че все едно феродото е по дебело или си имаш проблем в хидравличната/механичната част.
    Ами то от там се започва - от хидравличната част, която е помпа - успокоител -бутало

  5. #20
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    А какво ще кажете за аксиално изместване на коляновият вал...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #21

    Default

    Възможно е, но не ми се вярва да работи двигателя. Ако има аксиални луфтове.... при натискане на съединителя в много от случаите ще загасне/затормози......
    Колата според мен си е внесена с този проблем, затова е сменен съединителя/помпа...

  7. #22
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    JTD - не е с лагер помпа
    Колкото до изместване на коляновия вал - все си мислч, че ще има много повече и други проблеми за да стигне до съединителя

  8. #23
    156 1.9 jtd cuiceka's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    157

    Default

    колата върви много добре и няма проблеми с хидравличната част,не гасне единствено сега претриса на 4 та леко все едно не е влезнала в обороти, но май наистина е влезнала така
    alfa romeo 156 1.9 jtd

  9. #24
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by cuiceka View Post
    сега съм с този от джамбазина но тои е абсолютно същият като този който купих аз( валео) а другия го сложиха за проба но нещата бяха същите. Шайбите мисля, че са под претисквателния диск за да се изхвърли към ск.кутия
    Ми не знам що е необходимо да се правят тя "подобрения" явно, че маховика не е за тази кола и явно не плащаш за труд щото до сега щеше да ти е по-изгодно да си смениш маховика!
    Само за инфо маховика на фиатите браво,брава,мареа са с 5мм. по-малки и ако ти е такъв може да не ляга съединителя добре и от там да ти идва приплъзването.....
    Щом имаш доверие на майсторите, те не провериха ли от каква кола точно е ами гадаят?!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Само за инфо маховика на фиатите браво,брава,мареа са с 5мм. по-малки и ако ти е такъв може да не ляга съединителя добре и от там да ти идва приплъзването.....
    Аз на ланчата си сложих маховик от мареа и нямаше разлика с 5мм. А и къде е разликата от 5мм в диаметъра, дебелина..... бъди по конкретен.

  11. #26
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    Аз на ланчата си сложих маховик от мареа и нямаше разлика с 5мм. А и къде е разликата от 5мм в диаметъра, дебелина..... бъди по конкретен.
    В дебелина - слагал е шайби. И тук е за Алфа, ланчия и фиат са другаде

  12. #27

    Default

    Много добре знам, че ланчия и фиат форума са на друго място, но това не значи, че няма еднакви части между тях. Това, че е слагал шайби не значи, че разликата е в дебелината.
    Я извадете по шасито какъв е маховика и да проверим къде още се ползва, пък тогава да видим къде е фиат...

  13. #28
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    Аз на ланчата си сложих маховик от мареа и нямаше разлика с 5мм. А и къде е разликата от 5мм в диаметъра, дебелина..... бъди по конкретен.
    В диаметъра е разликата на Фиата е 230мм. а на Алфата 235мм.
    Но става въпрос за 1.9ЖТД.
    Гледам, че на 2.4 Мареа също го дават 235мм.
    А твоята каква е?

    Мисълта ми беше защо след ката са видели, че има проблем не са сверили какъв е маховика по номера му а гадаят и т.н.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  14. #29

    Default

    И аз знам, че разликата е 5мм в диаметъра, но колегата нещо се опитва да докаже, че между трите марки няма общо. На либра 2.4 140 к.с. също е 235мм и го дават като на 1.9 156. При мен го взех от мареа 130 к.с и го сложих на либра 140к.с. Същият маховик един колега ми го искаше за стило 115к.с. мисля, че стилото е такова.

  15. #30
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    И аз знам, че разликата е 5мм в диаметъра, но колегата нещо се опитва да докаже, че между трите марки няма общо. На либра 2.4 140 к.с. също е 235мм и го дават като на 1.9 156. При мен го взех от мареа 130 к.с и го сложих на либра 140к.с. Същият маховик един колега ми го искаше за стило 115к.с. мисля, че стилото е такова.
    "Мисля" е сложна дума, неподкрепена с доказателства. Това, което аз съм изнесъл според EPER, е така. Доказват го и каталози на фирми-производителки на резервни части.
    И тая тема стана тема на чесане на езици затова, че едни са мислили, а други не са проверили. А да не говорим, че и колянов вал изместиха вече нанякъде.
    Предлакам колегата да си разглоби колата и да види наистина какво и е, а не да гадаем

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •