Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Проблем с лампичката за маслото

  1. #1

    Default Проблем с лампата за маслото

    Здравейте колеги имам един много неприятен проблем, който забелязах преди малко,като се качих на магистралата. Карах си по магистралата понастъпих я малко и после,като влязох в града ми направи впечатление,че като седя на светофара и лампата за маслото не спира да мъждука и като потегля се оправя до следващото спиране.Колата има масло,но от какво може да се е получило това ?Колата е от подписа
    Last edited by JoRiX; 03-01-2012 at 10:57.
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ниски обороти на празен ход, лошо масло, износен мотор.
    Степанувал съм ги по гадост!
    Ха наздраве!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ниски обороти на празен ход, лошо масло, износен мотор.
    Степанувал съм ги по гадост!
    Ха наздраве!
    Оборотите на празен ход са в норма,само по някой път си позволяват да паднат ниско когато тръгна да спирам и колата претриса за секунди,след което се управя,като претриса пак мъждукаше лампичката,но го правеше рядко.Маслото е селения 20к а за мотора не искам и да си го помислям
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Оборотите на празен ход са в норма,само по някой път си позволяват да паднат ниско когато тръгна да спирам и колата претриса за секунди,след което се управя,като претриса пак мъждукаше лампичката,но го правеше рядко.Маслото е селения 20к а за мотора не искам и да си го помислям
    Мериш налягане масло и ако няма, отлупваш картера и гледаш лагерите как са. Ако са добре маслена помпа долу и гледаш каква и е хавата. Силно препоръчвам да не караш колата, защото е пред окотване.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Мериш налягане масло и ако няма, отлупваш картера и гледаш лагерите как са. Ако са добре маслена помпа долу и гледаш каква и е хавата. Силно препоръчвам да не караш колата, защото е пред окотване.
    Благодаря за съвета ще го имам в предвид,е сега вече се филмирах много.Точно когато най-много ми трябва колата,то това ще стане пфф още веднъж благодаря,защото аз нямах намерение да не я карам и не ми се мисли
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Благодаря за съвета ще го имам в предвид,е сега вече се филмирах много.Точно когато най-много ми трябва колата,то това ще стане пфф още веднъж благодаря,защото аз нямах намерение да не я карам и не ми се мисли
    Не бързай да се гипсираш - имал съм случай с 16 клапанов ТС,при който маслото след 6-7 к км губеше вискозитет в горещо състояние и лампата присветваше, маслото беше Селения , а след като сложих друго, работата се оправи . Новото масло беше със същия вискозитет, само че го запазваше по-висок и в загряло състояние - за да не правя реклама, потърси и виж кое би ти свършило работа. Ясно е,че ако проблема не е в датчика за налягането на маслото, тая цялата история не говори добре за двигателя (най-общо казано), но с ново масло поне отлагаш за някакво време "голямото изваждане"

  7. #7
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Колега, не се притеснявай - пробиват датчиците при глемата и го прави този номер. Извади клемата и ако е омаслена отвътре - Смени си датчика
    Last edited by NightRider; 01-01-2012 at 13:52. Reason: допълнение

  8. #8

    Default

    Иначе по принцип тая лампа е индикацията за основен ремонт.....земе ли да свети и проблема не е в датчика или буксата......въпроса не е "Дали", а Кога........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Иначе по принцип тая лампа е индикацията за основен ремонт.....земе ли да свети и проблема не е в датчика или буксата......въпроса не е "Дали", а Кога........
    Днес пиши само хубави работи, Ники. ЧНГ

  10. #10

    Default

    Колата вече е при майстора,сега чакам да чуя най-лошото Благодаря на всички,които се отзоваха.
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  11. #11
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Колата вече е при майстора,сега чакам да чуя най-лошото Благодаря на всички,които се отзоваха.
    Все пак кажи какво е, може да помагаме

  12. #12

    Default

    Най-лошото щеше да е ако не и беше обърнал внимание или не беше питал във форума и тя беше родила. Сега ще е поне малко по-добре от най-лошото...

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Най-лошото щеше да е ако не и беше обърнал внимание или не беше питал във форума и тя беше родила. Сега ще е поне малко по-добре от най-лошото...

    Тежката диагноза е следната :биелните лагери и основните са заминали коляновия вал е надран,накратко трябва да се смени целия МОТОР ! Честито сега ще се търси нов мотор и нови нерви.
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  14. #14

    Default

    Разбрах вече. Няма да си нито първия, нито последния "изненадан" собственик на ТуйнСпарк за съжаление. Успех с ремонта и горе главата.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Тежката диагноза е следната :биелните лагери и основните са заминали коляновия вал е надран,накратко трябва да се смени целия МОТОР ! Честито сега ще се търси нов мотор и нови нерви.
    Да допълня, вала е с ремонт и лагерите естествено и те са ремонтни и си е направо за друг мотор колата >
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •