Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Припалва за момент и гасне

  1. #16
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Абе преди да се ровиш в помпата можеше по много лесен начин да провериш дали качва безнин.След като си въртял на стартер,откачи маркуча,който влиза в горивната рейка-като застанеш срещу колата се пада десния маркуч,до дросела.Ако хвръкне яко бензин,няма как да е от там проблема.Там има сериозно налягане-като извадиш маркуча направо на мъгла пръсва бензин.Ако още се съмняваш,врътни на стартер докато е откачен маркуча-трябва да ти измие стъклото-малко е опасна тая гимнастика,но така или иначе си се потопил до лактите в бензина...Това ти го казвам,щото от моя скромен опит съм се убедил,че помпата е последното място,на което трябва да се ровиш-нещата там не са пригодени за многократно разглобяване и сглобяване.А това за ламбдата ме съмнява силно-принципно мисля,че колата може да пали и върви без ламбда без проблем,разбира се не на пълния си потенциал.

  2. #17
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Извадих пак помпата и раздвижих клапанчето,но проблема си остана.Наново проверявах релета,бушони,вакумчета,всичко наред.И тъкмо се чудех дали да не й драсна клечката и да я вкарам у вечерните новини ме усени идеята да й откача буксата на ламбдата.Завъртях й ключа и ЗАПАЛИ ,кротна се на 1100об. все едно,че съм я изгасил преди малко.Включа ли буксата обаче гасне веднага.Като се прибера в Търново ще я водя на доктор да видим каква й е болежката.
    При мен не стана тоя номер с откачането на Ламбдата.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  3. #18
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Не знам вече какво да си мисля.Днес я изкарах на пътя да я пробвам как ще се държи под товар със изключена ламбда.Колата се държи осезаемо по-добре,на пета прави стотарката при 2800 об.преди ги правеше при 3000.Не трябва ли като е с изключена ламбда да мине в авариен режим или някакви там сервизни настройки ли не знам.

  4. #19
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Не знам вече какво да си мисля.Днес я изкарах на пътя да я пробвам как ще се държи под товар със изключена ламбда.Колата се държи осезаемо по-добре,на пета прави стотарката при 2800 об.преди ги правеше при 3000.Не трябва ли като е с изключена ламбда да мине в авариен режим или някакви там сервизни настройки ли не знам.
    Оборотите нямат нищо общо със сондата.И да,тя вече е минала в авариен режим,още преди да я откачиш.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •