Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Припалва за момент и гасне

  1. #1
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default Припалва за момент и гасне

    Вчера ми свърши бензина.Напълних една пет литрова тубичка и колата си запали без проблеми.Преместих я двайсетина метра и я изгасих,веднага след това се опитах да я запаля-отказа.Само припалва и гасне.Като дам на контакт не чувам помпата да сработва/предполагам,че като има налягане не би трябвало да върти/,но като изключа от стартер я чувам да сработва като за първоначално вдигане на налягането,обаче избръмчава два пъти .Проверих релето и бушона,на ред са.Налягане в рейката има.Та питането ми е ,дали тия пет литра дето ги налях не са малко и помпата не може да качи нужното налягане или регулатора прави бели някакви.Поздрави и весело посрещане на Новата година!

  2. #2

    Default

    Сипи повече и ще се оправят нещата,пет литра са крайно недостатъчни.
    Last edited by JoRiX; 31-12-2011 at 13:00.
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  3. #3
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Вчера ми свърши бензина.Напълних една пет литрова тубичка и колата си запали без проблеми.Преместих я двайсетина метра и я изгасих,веднага след това се опитах да я запаля-отказа.Само припалва и гасне.Като дам на контакт не чувам помпата да сработва/предполагам,че като има налягане не би трябвало да върти/,но като изключа от стартер я чувам да сработва като за първоначално вдигане на налягането,обаче избръмчава два пъти .Проверих релето и бушона,на ред са.Налягане в рейката има.Та питането ми е ,дали тия пет литра дето ги налях не са малко и помпата не може да качи нужното налягане или регулатора прави бели някакви.Поздрави и весело посрещане на Новата година!
    Колега като за начало сипи още малко бензин ако ли не свали и провери помпата ,тя се държи вътре с една гума и тя се разлага от бензина и времето и като свърши бензина всички боклуци от тази гума отиват в цетката на помпата ,на старата ми алфа имах този проблем като намалее бензина и неиска да работи защото засмуква боклуците от гумата
    155 2.0 16v МY95 Sport

  4. #4
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Аз го има мсъщия проблем като колегата кендо.
    И като запали и бензина е малко и работи неравномерно,не се изфорсира добре,инжектора чак ми светна вчера.
    Може да се запушил бензиновия филтър или някой инжектор.
    Last edited by MUROMAN; 01-01-2012 at 05:00.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Аз го има мсъщия проблем като колегата кендо.
    И като запали и бензина е малко и работи неравномерно,не се изхорсира добре,инжектора чак ми светна вчера.
    Може да се запушил бензиновия филтър или някой инжектор.
    А може и помпата да е предала богу дух. Сещам се даже и за скъсан бензинов маркуч на 8v. е често срещано. Най-лесно е да се закачи един манометър и ако не държи налягане да се търси проблема. Да не е погръмнала и да е извадила колектора или да го цепнала че и тогава схемата е същата.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    А може и помпата да е предала богу дух. Сещам се даже и за скъсан бензинов маркуч на 8v. е често срещано. Най-лесно е да се закачи един манометър и ако не държи налягане да се търси проблема. Да не е погръмнала и да е извадила колектора или да го цепнала че и тогава схемата е същата.
    И аз мисля,че е колектора.
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  7. #7
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by alfatras View Post
    И аз мисля,че е колектора.

    тока дойде
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  8. #8
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    А може и помпата да е предала богу дух. Сещам се даже и за скъсан бензинов маркуч на 8v. е често срещано. Най-лесно е да се закачи един манометър и ако не държи налягане да се търси проблема. Да не е погръмнала и да е извадила колектора или да го цепнала че и тогава схемата е същата.
    Колега ти като си чентосесантакуатро защо пишеш в ченточинкуантачинкуе раздела
    155 2.0 16v МY95 Sport

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колега ти като си чентосесантакуатро защо пишеш в ченточинкуантачинкуе раздела
    Е се са верижни саби бе.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #10
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Честита Нова Година,колеги.Сипах още 10 кила бензин,извадих помпата,като нова е.Обаче проблема си остава.Припалва,изфорсирва се до към 4000 об. и гасне.Не ми остана много време днес да се занимавам,ама си мисля,че проблема ще излезе по-сериозен.Утре сутринта пак ще се борим.Че съм и у едно село,ни сервиз,ни майстор.

  11. #11
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Честита Нова Година,колеги.Сипах още 10 кила бензин,извадих помпата,като нова е.Обаче проблема си остава.Припалва,изфорсирва се до към 4000 об. и гасне.Не ми остана много време днес да се занимавам,ама си мисля,че проблема ще излезе по-сериозен.Утре сутринта пак ще се борим.Че съм и у едно село,ни сервиз,ни майстор.
    И при мен е същия филм.
    Бях ги качвал и преди снимките ,ето това след като го поразмърдах и поразрових с една игла и станаха нещата за 1 месец и сега пак така неще.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...postcount=6204
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  12. #12
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    И при мен е същия филм.
    Бях ги качвал и преди снимките ,ето това след като го поразмърдах и поразрових с една игла и станаха нещата за 1 месец и сега пак така неще.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...postcount=6204
    Има логика,щото бензина дето го напълних беше от една куча бензиностанция в Бяла и кой знае какво са ми сипали.Да е работила 3-4 минути,колкото да се затлачи филтърчето.Малко да поотпусне времето,че е -8 навън и я подпуквам.

  13. #13
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Има логика,щото бензина дето го напълних беше от една куча бензиностанция в Бяла и кой знае какво са ми сипали.Да е работила 3-4 минути,колкото да се затлачи филтърчето.Малко да поотпусне времето,че е -8 навън и я подпуквам.
    Като остава без бензин явно засмуква цялата тиня на дъното,като почна да я правя пак ,ще си сменя и бензиновия филтър.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  14. #14
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Ако има тиня в резервоара и на 2 седмици да сменяш филтър, пак ще е така. Майката му е сваляне, миене и сглобяване после. Не е лесно, ама ако е тинесто, няма друго решение. Освен ако имаш чист резервоар .


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #15
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Извадих пак помпата и раздвижих клапанчето,но проблема си остана.Наново проверявах релета,бушони,вакумчета,всичко наред.И тъкмо се чудех дали да не й драсна клечката и да я вкарам у вечерните новини ме усени идеята да й откача буксата на ламбдата.Завъртях й ключа и ЗАПАЛИ ,кротна се на 1100об. все едно,че съм я изгасил преди малко.Включа ли буксата обаче гасне веднага.Като се прибера в Търново ще я водя на доктор да видим каква й е болежката.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •