Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 79

Thread: Endurance Trophy - 2nd Round

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Имам едно предложение, като за Форум...в какъвто мисля, че пишем. Тук си пишем с по няколко думи само няколко човека, някои от които караха, а други зяпахме, но все пак сме малко или повече запознати с мероприятието и проблемите. Обаче, както и в доста други теми, става като чат между "посветени", а ако някой друг надзърне тук, няма да разбере за какво става дума, да не говорим да прояви интерес да се присъедини за участие в бъдеще.
    Какво имам предвид - само предложение, разбира се - тези, които участваха да разкажат доста по-детайлно какво са правили и какво се е случвало във всякакви аспекти:
    -подготовка на колите - какви гуми, накладки, масла, турбини, пружини, джанти, седалки, колани и т.н. са използвали
    -как са се държали колите на пистата - презавиване, недозавиване, загряване на гуми, с какво налягане на гумите, спирачки, двигател, хидравлика, проблеми или не с окачване, управление и т.н.
    -как са карали - пестеливо или "на цялата газ", къде на коя предавка и с каква скорост и т.н.
    Както казах, само предлагам, просто за да стане по-интересно и да са "вътре" и други хора...нали това е ФОРУМ, а не личен чат. Ако някой смята, че развива кола за Ф1 и всичко е секретно - няма проблем
    Пламене на пистата имаше около 30 човека фенове на двете алфи почти всички, които са искали да дойдат бяха там. Естествено има хора кат Бат Вас които бяха възпрепядствани.

    По-фатално е къде е КАРБ и съществували такова нещо. Защото от края на лятото говорихме да организираме разни неща уж заедно а се оказа, че е въздух под налягане май. И на двете мероприятия имаше предатвители я на Опел Клуб, Пежо, БМВ, VW,,,,, ВОЛВО....

    Къде е КАРБ и хората му, форумните хора???? ... един Тони КАРБ не прави

    Click image for larger version. 

Name:	volvoclub.jpg 
Views:	101 
Size:	94.7 KB 
ID:	87321

    П.С. Нищо лично към никой просто темата се повдига от време на време та да знаете, че липсата се забелязва. Но нещата са ясни май.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #47
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Честит подиум и на двата отбора. Другия път 1 и 2 място, и призови места в крайното класиране
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  3. #48
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  4. #49

    Default

    Нищо че ги споменахме... но пак

    Пазарджишките фенове на Алфа Ромео допренесоха поне с 10% за единия успех и с 30 % за другия....

    Незаменими... СИЛА

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #50
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    П.С. Пламене.... нашата кола е такава каквато е излязла от завода, демек отваряш си книжката от 75ца и гледаш 1.8 с карбове какво има по нея и това е..... ма ти тва го знаеш и по-добре от мен

    естествено има и щипка от Венци и Данчо там, но трябва да говорим за карбове, механични помпи и всякави механични неща.... които не са интересни вече в новия век [/QUOTE]
    Не питам за себе си /макар, че малко промишлен шпионаж винаги си е добре.../ Надявам се плахо, че ако повече хора получат по-детайлен "репортаж" от събитието, на някой може да му станат интересни и такива занимания, а не да словоблудства в "Общи приказки" на всякакви чикиджийски теми...и това ми е автомобилен форум...
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Една част от тва дето го предлагаш няма как да стане по обясними причини......
    По останалата......
    - в неделя вятъра идваше след 3к обм, 6 завоя от пистата се взимаха на втора, оборотомера редовно стоеше в 4700 - 5200 обм......за сравнение на първия ендуранс се караше само на трета и 4та......излизането от завойте беше трагично......по мое мнение едно 2 сек на обиколка можехме да сме надолу ако бяхме със старата карантия.......окачването не създаде проблеми......спирачките от нови са наполовина.......гумите ги смъкнахме с 2 десети надолу - на предния ендуранс предни 2.2 задни 1.8, сега предни 2.0 задни 1.6.......предна дясна не беше с запрятан борд, което показва че налягането е уцелено.......
    При положение че стартирахме с 2-3 заледени кърба по пистата, и на мястото за спиране на първи завой имаше заледени участъци, в началото не можех да си позволя много.....
    - как сме карали......ми аз си карах като на ендуро, малко преди червеното на възможностите на техниката, просто след 15 - 25та минута разбрах че дори и да "вляза в червеното", нещата няма да се променят особенно, и риска не си заслужава.......някак си не може да ми падне пердето като карам друга кола освен мойте, помня че поне на 2 пъти съм карал червената с "пердето" без да ми пука дали ще се отъркалям в къра, само и само за да разбера къде е ръба на възможностите, но сега с тва все още не се получава......
    За да е задоволено любопитсвото на лицето Зашев напълно, ще допълня че карах ненужно навлякан с разни поло-та, клинове, фанели и дебели чорапи, заради което след десетата минута се потях като негър......и в следствие на което след това още 2 часа на студа пукнах като куче.......
    П.П - с малко повече късмет можехме пак да сме втори, но ако с Волвото бяхме си разменили местата на старта - ние да сме първи, а те предпоследни.......т.е последни, щото оня шкодак аз за кола не го броях.......но това е вероятност само.....
    Те нещо таквоз имах предвид Еваларка, Феро! Предна дясна изкльопахте ли я?
    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Пламене на пистата имаше около 30 човека фенове на двете алфи почти всички, които са искали да дойдат бяха там. Естествено има хора кат Бат Вас които бяха възпрепядствани.

    По-фатално е къде е КАРБ и съществували такова нещо. Защото от края на лятото говорихме да организираме разни неща уж заедно а се оказа, че е въздух под налягане май. И на двете мероприятия имаше предатвители я на Опел Клуб, Пежо, БМВ, VW,,,,, ВОЛВО....

    Къде е КАРБ и хората му, форумните хора???? ... един Тони КАРБ не прави

    Click image for larger version. 

Name:	volvoclub.jpg 
Views:	101 
Size:	94.7 KB 
ID:	87321

    П.С. Нищо лично към никой просто темата се повдига от време на време та да знаете, че липсата се забелязва. Но нещата са ясни май.
    ОК, били са 30-на, надявам се повече "алфисти" да се завъдят...Хората са различни, имат различни интереси, но за мен е странно, на такива мероприятия присъствието и участието да са камерни... Иначе мероприятията за състезания на маса са къде по-масови Не че е лошо...
    Не знам КАРБ какво прави или не прави и за какво има възможности...на мен лично ми се иска да има по един Тракдей месечно
    Quote Originally Posted by vegatta View Post
    ПАЗАРДЖИШКИ ПАПАРАЦИ!
    Освен всичко друго, пазарджишката група изпълни животоспасяваща мисия в студа с бидон червено вино

  6. #51
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Къде е КАРБ и хората му, форумните хора???? ... един Тони КАРБ не прави

    Click image for larger version. 

Name:	volvoclub.jpg 
Views:	101 
Size:	94.7 KB 
ID:	87321

    П.С. Нищо лично към никой просто темата се повдига от време на време та да знаете, че липсата се забелязва. Но нещата са ясни май.
    Нено говориш като да си изтрещял а ти не си.

    Много добре знаеш че всяка мисъл относно КАРБ си е загуба на време за мислене.

    Хубаво де аз имам възможност да дойда да зяпам ти ми имаш и телефона и скайпа, че и у фейсбук що не писа, ма

    Някой ден щта изплющиъ
    Tormentvm In Dvm Demens

  7. #52
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Пламене на пистата имаше около 30 човека фенове на двете алфи почти всички, които са искали да дойдат бяха там. Естествено има хора кат Бат Вас които бяха възпрепядствани.
    ...........
    Абе аз до към 1.30- 2.00 все още си мислех , че ще стана в 5.00 и ще дойда, ама след 4-то-5-то уйски всичко отиде по дяволите.После реших , че няма да лягам и ще дойда , но към 4,30 вече бях доста "зле" .... Следващия път няма да позволя заради жени да се напивам и да отсъствам
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  8. #53

    Default

    Честито на Пердашки и Венера! Евала момци!
    Last edited by gigi; 25-01-2012 at 11:40.

  9. #54

    Default

    Стига сте се карали, ето още малко снимки - https://plus.google.com/photos/10923...497?banner=pwa

    Тая манта между другото ми се върти из главата че беше 340 кончета на колелата и е правена от Zaio Tuning Team тя къде се класира?
    Last edited by Jivko7777; 24-01-2012 at 18:21.

  10. #55

    Default

    Това са само и лично твой думи:
    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    КАРБ по никакъв начин не спомага за популяризирането на автомобилния спорт и никакви ни няма....
    ама всъщност що се хабя....прав си - никакви ни няма. Ние сме боклуци а КАРБ за нищо не става.
    Нека да не цапаме темата с несъстоятелни неща.
    Съжалявам, че споменах името на КАРБ във този форум.
    Моля да бъда извинен.

    ---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 16:41 ----------

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Стига сте се карали, ето още малко снимки - https://plus.google.com/photos/10923...497?banner=pwa

    Тая манта между другото ми се върти из главата че беше 340 кончета на колелата и е правена от Zaio Tuning Team тя къде се класира?
    ОГРОМНО Евала за снимките!

    скоро ще излязат класиранията и резултатите на www.dcb.bg


    Click image for larger version. 

Name:	IMG_7526.jpg 
Views:	78 
Size:	58.7 KB 
ID:	87365
    Last edited by ne0; 24-01-2012 at 18:45.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    ОГРОМНО Евала за снимките!

    скоро ще излязат класиранията и резултатите на www.dcb.bg
    За нищо Нео, определено тоя фотос където си показал, трябва да извадите на един плакат за сервиза, рядко се вижда как Импрези се мъчи зад старата баба

    ПП: Мерси за сайта ще погледна!

  12. #57

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Тая манта между другото ми се върти из главата че беше 340 кончета на колелата и е правена от Zaio Tuning Team тя къде се класира?
    Мантата изпуши за 3-4 обиколки.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #58
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    И трите Опела, които са били на пистата, в 3 поредни обиколки са отпаднали, някъде в началото още...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  14. #59
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Вижте времената...!!! Най-бърза обиколка 1.04,2 м. в 155-та обиколка от общо 157!!! Те това си е Нено "Менсъла"...те и 156 и 157 обиколки са под 1.05 м. За 75-та нищо няма да кажа, щот съм пристрастен...

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Вижте времената...!!! Най-бърза обиколка 1.04,2 м. в 155-та обиколка от общо 157!!! Те това си е Нено "Менсъла"...те и 156 и 157 обиколки са под 1.05 м. За 75-та нищо няма да кажа, щот съм пристрастен...
    Така е но все пак, аз карам при най-малко трафик, с по-нови задни гуми и по-чисто трасе и с доста по-малко бензин... Не че 75-ца не може от първата до последната обиколка да е в 1:05... А и никой от бокса не ми нареди да връщам газта

    Най-важен момент беше когато Гъзи зад волана с излязла гума задна, довлачи се до бокса, Венци, Данчо и Бесника смениха задните гуми и Гъза затвори обиколка със всичко това за 3:38 мин!!!!!!!!
    Last edited by ne0; 25-01-2012 at 13:33.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •