Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 92

Thread: Стъклата много се потят!

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    И аз чакам този отговор, как се почиства вентилацията на купето?
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  2. #17
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    УУУсигурявам човек да гледа ако ще правя маневри(спазвам правилника ), Винаги през зимата са потни джамовете на алфонсо, иначе ги свалям когато трябва да гледам, през зимата парното на колкото може , каквото и да правя стъклата са потни се едно вътре правят любов 10 човека.
    Споделете адекватно решение на проблема, че направо съм потенциален убиец
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

  3. #18
    Запален алфист didkoldihno's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    114

    Default

    като ти се потят стъклата купи си спрей против изпотяване на стъкла действа трябва само да ги напръскаш на сухо стъкло и издаржа за около седмица
    Alfa Romeo 159

  4. #19
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе момчета, я си проверете отдушниците в багажниците. другия вариант-шофьорския джам леко отворен, врътката за клапите на положение да духа по прозорците и вентилатора на макс и бас хващам че конденза ще изчезне за отрицателно време. просто няма на къде да ви бяга влагата от купето.
    точка

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Точно това ме интересуваше, има ли отдушници някъде.Сега ако кажеш къде точно се намират, ще бъде идеално, че идея си нямам къде са тия отдушници.
    За спрей въобще няма да пробвам щото на Ладата ги напръсках и стана още по гадно.
    мерси за отговорите и ПОЗДРАВИ!!!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  6. #21
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    на 146 май 2 бяха. в багажника като погледнеш в двата задни ъгъла едни триъгълни решетки, а отвън излизат зад бронята.
    точка

  7. #22
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    За тях говора и аз.
    Моята кочина фабрично няма такива, но дупки бол. Дал Господ. Аз си добавих и още две за към задната броня и проблема при мене изчезна. Вече е сухо и топло, а не влажно и студено като в ....
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #23
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default

    Явно при всички е така,яко потене на стъклата!Италянеца не е измислил нещо!
    П.С-Сега ще има мнения от рода на моята е супер при смяна на еди кво си-при мене сменихме всичко и пак си е така
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Привет, аз одеве погледнах в багажника, но не видях никакви триъгълни решетки, както е писал колегата Колев. Или аз не виждам или няма, но ми се струва, че трябва да има.Незнам вече,но е много гадно така да се кара. Изчистват се стъклата, но не напълно само предното ама не до горе след като загрее нормално и поне на 3-та степен ветилатора.A пък ако намаля вентилатора на 1-ва и пак се изпотяват.
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  10. #25
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Макар и да съм със 155ца, но проблема го имах абсолютно същия! Никакви "сериозни" загуби на антифриз (по 0.05л/месец). Няма мирез на антифриз в купето. но въпрек и това стъклата ми се потяха като за световно, особенно зимата като има сняг. /влизаш в колата със сняг по обувките и като се разтопи, парното го обръща във влага/
    Проблема е, че влагата се задържа и няма "свеж" въздух да дойде на нейно място! проблема при мен е този:
    Quote Originally Posted by Кондор View Post
    Клапата за свежият въздух не работи.
    и до днешен не съм събрал достатъчно нерви, че да се наема да го сменям скапаното моторче на клапата, което е навряно в на .... как да е, разбрахте ме

    Временно решение? махни решетката под чистачките, махни филтъра и виж дали клапата е напълно затворена (най вероятно е) , и тогава бавно и плавно я натисни, и тя ще отвори; отвори я на макс! връщаш всичко и виж дали няма да има ефект

    п.с: Лятото в големите жеги, при постоянна отворена клапа, климатика ще е на зор! тъй като постоянно горещ въздух от вън ще взлиа. За това клапата, юни месец ще трябва я затвориш.
    Last edited by Tonimir; 31-12-2011 at 08:45.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  11. #26
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by salih84 View Post
    Привет, аз одеве погледнах в багажника, но не видях никакви триъгълни решетки, както е писал колегата Колев. Или аз не виждам или няма, но ми се струва, че трябва да има.Незнам вече,но е много гадно така да се кара. Изчистват се стъклата, но не напълно само предното ама не до горе след като загрее нормално и поне на 3-та степен ветилатора.A пък ако намаля вентилатора на 1-ва и пак се изпотяват.
    там са, гледай пак и надигай постелки. в двата задни ъгъла на багажника. излизат до сгъвката на бронята зад нея.
    то влиза свеж въздух, ама топлото вдига влагата във въздуха и тя като няма къде да избяга-кондензира по прозорците.другия вариант както казах-буташ някой джам да седи отворен 4-5мм докато избяга влагата. тоя чалъм е от времето на ладите.
    точка

  12. #27
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Вентилацията на купето е много важна. По-старите коли имаха отдушници горе, зад задните прозорци. Дали е било дизайнерско решение не знам, но ако се загледате ще ги видите от Москвич до Поло.
    Тия коли никога не са имали проблем с влагата,независимо колко са изгнили. Въздушния поток е стабилен, независимо от годишното време.
    При едно-обемните купета, през 90-те започват да слагат отдушниците в багажника и има смисъл, защото по тоя начин се изсушава и той.
    Добрата идея се проваля, защото никой не отчита, че багажника не е витрина на лъскав магазин, а по-скоро вехтошарник, превозващ вскакви боклуци.
    В много случаи, отдушниците са затворени я от някой парцал, я от нещо друго, като съм виждал и съзнателно запушени.
    Тъй де! Да е по-топло.
    Карането лятно време на климатик със затворена външна циркулация е най-големият враг на дробовете ни.
    При затворена клапа вътре остава цялата влага , идваща от крака, подмишници, гнили зъби, сополи и пръдни, щедро гарнирани с миризми от дезодоранти, лосиони, фон дьо тен, ароматизатори и прочие.
    Няма по-хубаво нещо от свежия въздух,
    Ако вашия автомобил няма добра вентилация, добре е да си сложите.Идеи колкото искате. Аз см се спрял на клапа от Рено 19. Хубавото им е, че трудно се запушват и лесно се слагат .
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #28
    започва да се пристрастява Starang's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    53

    Default

    като стана по-студено и аз се сблъсках със същия проблем яко потене и т.н. и яко бърсане на стъклата,след това просто почнах да си отварям моя прозорец и за отрицателно време всичко се оправя
    Alfa 145 1.6 TS Ex
    Alfa 146 1.4 TS Ex

  14. #29
    Младши алфист Кондор's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Нова Загора. пълно със мангали!
    Posts
    5

    Default

    казахти клапата за свежият вздух не работи, блокирала е.

  15. #30
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Кондор View Post
    казахти клапата за свежият вздух не работи, блокирала е.
    е той и колегата е казал че е заклещил клапата в отворено положение.
    виж при автомобилите с автоматичен климатик, нещата стоят по различен начин.
    точка

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •