Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Маховик и съединител при JTD

  1. #1
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default Маховик и съединител при JTD

    От доста писания тези дни, разглеждане на EPER различни издания, в мен се породиха няколко въпроса, на които реших да намеря правилния отговор и затова посетих една верига от магазини за части за Алфа. При обсъждането се оказа - в стари издания на EPER дават дизели с лагер помпа - а те са с помпа бутало вилка. Дават ги с обърнат съединител, а те са с прав (или обратното), дават ги с различни видове маховици. При разглеждане на каталози на производители и новия EPER, а и от опит на продавачите се установи - маховикът за всички JTD мотори сега е един и същ, независимо от кубатура и вентили, няма с лагер помпа, съединителите са едни и същи, с изключение на притискателните дискове, които са два вида - усилен и нормален
    Проверката касаеше 156, но тя е еднаква и с 147, с модели на фиат и ланчия
    Моля за подкрепени с факти мнения
    Last edited by tonov; 27-12-2011 at 18:29. Reason: допълнение

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    ot dosta pisaniq тези дни, разглеждане на EPER различни издания, в мен се породиха няколко въпроса, на които реших да намеря правилния отговор и затова посетих една верига от магазини за части за Алфа. При обсъждането се оказа - в стари издания на EPER дават дизели с лагер помпа - а те са с помпа бутало вилка. Дават ги с обърнат съединител, а те са с прав (или обратното), дават ги с различни видове маховици. При разглеждане на каталози на производители и новия EPER, а и от опит на продавачите се установи - маховикът за всички JTD мотори сега е един и същ, независимо от кубатура и вентили, няма с лагер помпа, съединителите са едни и същи
    Проверката касаеше 156, но тя е еднаква и с 147, с модели на фиат и ланчия
    Моля за подкрепени с факти мнения
    Има 147ци 115ps. JTD с лагер помпа и с по различен съединител.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 147 clutch.jpg   pompa.jpg  
    Last edited by thecleaner; 27-12-2011 at 12:42.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Има 147ци 115ps. JTD с лагер помпа и с по различен съединител.
    Аз по принцип пишех за 156, но това е ценно мнение и ще го разгледам и споделя

  4. #4
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Под израза "всички жтд-та" какво визираш?
    Дори и 1.9 и 2.4, още и жтд, мжет, жтдм...
    Ако поставиш малко по-точно въпроса, може би ще получиш и малко по-ясен отговор.

    п.п. примерно и Стило 115кс е с лагер помпа.

    п.п.2 Съединителите на жтд-тата не са еднакви.
    Не се различават само по сила на притискателя, както ти се иска. И на размери са различни при различни жтд-та и не са взаимнозаменяеми.
    Last edited by BO; 27-12-2011 at 13:11.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Под израза "всички жтд-та" какво визираш?
    Дори и 1.9 и 2.4, още и жтд, мжет, жтдм...
    Ако поставиш малко по-точно въпроса, може би ще получиш и малко по-ясен отговор.

    п.п. примерно и Стило 115кс е с лагер помпа.

    п.п.2 Съединителите на жтд-тата не са еднакви.
    Не се различават само по сила на притискателя, както ти се иска. И на размери са различни при различни жтд-та и не са взаимнозаменяеми.
    Dobre, нека се съсредоточим само за 156 - и М, и M-Jet, и обикновени. И за маховика също
    Last edited by NightRider; 27-12-2011 at 13:14. Reason: допълн

  6. #6
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Ммммм, да интересна тема.....
    И аз да вметна нещичко, на Фиат-браво, брава, мареа са 230мм а на наще ЖТДЕ-та са 235мм.

    И да ползвам хубавата темичка и аз да попитам нещо в тоя ред на мисли...... Нощния предполагам няма да има нищо против.....

    Защо се използват 2-варианта с лагерпомпа и с цилиндър?
    Лагерпомпата е по-скъпа и ако се повреди е по-сложна смяната и това е едната гледна точка.
    Но пък от друга страна повечето 156-ци които съм карал са били със сравнително твърд педал на съединителя (те са с цилиндър отгоре на скоростната кутия).
    Докато при 147-ците (които са с лагерпомпа) съединителя е доста по-мек.....

    Дали лагерпомпата макар и по-скъпа резервна част и с по-труден достъп при повреда, не е по-сполучливия вариант за силния съединител?

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #7
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Ммммм, да интересна тема.....
    И аз да вметна нещичко, на Фиат-браво, брава, мареа са 230мм а на наще ЖТДЕ-та са 235мм.

    И да ползвам хубавата темичка и аз да попитам нещо в тоя ред на мисли...... Нощния предполагам няма да има нищо против.....

    Защо се използват 2-варианта с лагерпомпа и с цилиндър?
    Лагерпомпата е по-скъпа и ако се повреди е по-сложна смяната и това е едната гледна точка.
    Но пък от друга страна повечето 156-ци които съм карал са били със сравнително твърд педал на съединителя (те са с цилиндър отгоре на скоростната кутия).
    Докато при 147-ците (които са с лагерпомпа) съединителя е доста по-мек.....

    Дали лагерпомпата макар и по-скъпа резервна част и с по-труден достъп при повреда, не е по-сполучливия вариант за силния съединител?
    Хубави са въпросите ти. И на мен ще ми е интересно мнение на специалистите, които се занимават с това. Според мен лагер помпата е по-удачната част от една вилка, която се бута, осигурява по-плавен и равномерен натиск. Но хубавите неща са по-скъпи винаги.
    Колкото до маховиците - всички 156 с демпферни такива са с едни и същи. Това установих днес с колегите от магазина, т.е. те ми го доказаха

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Ммммм, да интересна тема.....
    И аз да вметна нещичко, на Фиат-браво, брава, мареа са 230мм а на наще ЖТДЕ-та са 235мм.

    И да ползвам хубавата темичка и аз да попитам нещо в тоя ред на мисли...... Нощния предполагам няма да има нищо против.....

    Защо се използват 2-варианта с лагерпомпа и с цилиндър?
    Лагерпомпата е по-скъпа и ако се повреди е по-сложна смяната и това е едната гледна точка.
    Но пък от друга страна повечето 156-ци които съм карал са били със сравнително твърд педал на съединителя (те са с цилиндър отгоре на скоростната кутия).
    Докато при 147-ците (които са с лагерпомпа) съединителя е доста по-мек.....

    Дали лагерпомпата макар и по-скъпа резервна част и с по-труден достъп при повреда, не е по-сполучливия вариант за силния съединител?
    Ми едва ли е по-силния вариант. Лагер помпата е предпочитана при бензиновите 156ци, а за тях знаеш че им трябва по слабо усилие. В тоя ред на мисли при 159 пък всичко е на лагер помпи, а на 166 лагер помпа няма.

    П.С. На 166 2.0 16v. известен ли е факта на широката алфистка дизелова общественост, че на някои 66ци, съединителя е 324ката и е с маховик както при JTD тата
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #9
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ми едва ли е по-силния вариант. Лагер помпата е предпочитана при бензиновите 156ци, а за тях знаеш че им трябва по слабо усилие. В тоя ред на мисли при 159 пък всичко е на лагер помпи, а на 166 лагер помпа няма.

    П.С. На 166 2.0 16v. известен ли е факта на широката алфистка дизелова общественост, че на някои 66ци, съединителя е 324ката и е с маховик както при JTD тата
    Виждал съм такова нещо, но не помня коя 166 беше

  10. #10
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    166 2.4жтд 20v е с лагер-помпа
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  11. #11
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Относно лагер помпата - според мен е важно да е правилно оразмерена и качествено направена. Тя е по-удачния вариант
    Но да изчистим въпросът за демпферния маховик и съединител за 156 дизелите, ако обичате
    Last edited by NightRider; 29-12-2011 at 11:55. Reason: допълн

  12. #12
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Горна помпа - лагер помпа.
    Горна помпа, слейв цилиндър, аксиален лагер.

    На фиатските jtd-та (105) аксиалния лагер е слабо място.
    На лагер помпата може да се смени и само лагера и цената е доста по-тънка.

  13. #13
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Има 147ци 115ps. JTD с лагер помпа и с по различен съединител.
    Колега, поне по празниците не показвайте такива скъпи части, че на човек му се дърпа фъша като ги види. Къде точно е разположена тая лагерпомпа, откъде може да се види? Нещо снимка, схема ако може
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Колега, поне по празниците не показвайте такива скъпи части, че на човек му се дърпа фъша като ги види. Къде точно е разположена тая лагерпомпа, откъде може да се види? Нещо снимка, схема ако може
    Поглеждаш отгоре на скоростната кутия и ако няма помпа а излиза един щуцер вертикално значи си с лагер помпа.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #15
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Колега, поне по празниците не показвайте такива скъпи части, че на човек му се дърпа фъша като ги види. Къде точно е разположена тая лагерпомпа, откъде може да се види? Нещо снимка, схема ако може
    Твоята е със съединител на дърпане - споко
    Не е с лагер-помпа.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •