Results 1 to 15 of 17

Thread: Как се сваля картера на 2,4 жтд

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Как се сваля картера на 2,4 жтд

    Колеги, има ли някакви скрити болтове при свалнето на картера на 2,4? Видях 2, за които се бърка между скоростите и картера, други скрити има ли? Освен това ме интересува смукателя към картера ли е закачен или си пада директно целия картер без грижа? Трябва ли да свалям нещо около него, за да го измъкна?
    Мерси на всички отговорили и Весели празници!

  2. #2

    Default

    На мен ми се наложи да разкача тръбата на снадката(от генерацията) с трите болта...свалянете на картера не е толкова проблем,но при монтажа,след като си сложил и силикона,по-добре е да имаш място.....чак пък скрити болтове няма...всичко си се вижда.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3

    Default

    а смукателя закачен ли е за самия картер някак, или отвиваш болтовете на картер аи директно си пада?

  4. #4
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    а смукателя закачен ли е за самия картер някак, или отвиваш болтовете на картер аи директно си пада?
    Закачен е.
    Когато свалиш леко картера надолу ще трябва самия смукател да го развиеш и от помпата.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Закачен е.
    Когато свалиш леко картера надолу ще трябва самия смукател да го развиеш и от помпата.
    всъщност го намерих в мануала. Само не видях между смукателя и помпата да има гарнитурка, а не ми се вярва да е без. Ако някой е свалял и знае каква е, в смисъл става ли за многократна употреба или е за еднократна

  6. #6
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    всъщност го намерих в мануала. Само не видях между смукателя и помпата да има гарнитурка, а не ми се вярва да е без. Ако някой е свалял и знае каква е, в смисъл става ли за многократна употреба или е за еднократна
    За свалянето на картера можеш да го свалиш и без да бараш смукателя! Малко завърташ картера и си излиза спокойно! А ако си решил да сваляш смукателя, има си гарнитурка там, да!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  7. #7
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    14457681 SEAL GASKET - това ти е уплътнението
    Last edited by NightRider; 26-12-2011 at 09:49. Reason: допълнение

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •