Results 1 to 12 of 12

Thread: Светеща лампа на инжекциона

  1. #1
    започва да се пристрастява Kircho's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Русе
    Posts
    46

    Default Светеща лампа на инжекциона

    Здравейте, колеги! Първо - Весело посрещане на празниците и много любов, и щастливи мигове с италианските ни приятелки!
    Та на въпроса - от известно време имам следния проблем, от време на време (не е за постоянно) ми светва червената лампа на таблото за инжекциона и ми дава сериозен разход. Пробвах с търсачката, но намерих една тема, в която колега има същия проблем, но не е споделил как го е оправил и дали го е оправил въобще.
    Ще кажете, е какъв разход искам да ми прави, да не гори въобще ли? Засякох я, 4,5л за 20км градско в Русе, според мен е доста... Двигателя е 1.6ТС, обслужен преди 2000 км. Известно ми е, че проблема с високия разход може да е при свещи и кабели, но според вас има ли връзка с въпросната светеща лампа? Преди да почне да свети, не ми е горяла чак толкова много!

    Някой имал ли е същия проблем и как го е решавал?


    П.П. Не съм ходил на диагностика, исках да питам първо тук!

    Поздрави!

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Kircho View Post
    Здравейте, колеги! Първо - Весело посрещане на празниците и много любов и щастливи мигове с италианските ни приятелки!
    Та на въпроса - от известно време имам следния проблем, от време на време (не е за постоянно) ми светва червената лампа на таблото за инжекциона и ми дава сериозен разход. Пробвах с търсачката, но намерих една тема, в която колега има същия проблем, но не е споделил как го е оправил и дали го е оправил въобще.
    Ще кажете, е какъв разход искам да ми прави, да не гори въобще ли? Засякох я, 4,5л за 20км градско в Русе, според мен е доста... Двигател е 1.6ТС, обслужен преди 2000 км. Известно ми е, че проблема с високия разход може да е при свещи и кабели, но според вас има ли връзка с въпросната светеща лампа? Преди да почне да свети, не ми е горяла чак толкова много!

    Някой имал ли е същия проблем и как го е решавал?


    П.П. Не съм ходил на диагностика, исках да питам първо тук!

    Поздрави!
    Най-добрият вариант е да се закачи на диагностика колата и ще се види къде е проблема.
    Като цяло има няколко възможности, като най-близо може да е ламбда сондата. Има и други датчици които може да са позаминали...

    Забелязал ли си в кои случаи свети сигналната лампа? Забелязваш ли аномалии в поведението на двигателя?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    започва да се пристрастява Kircho's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Русе
    Posts
    46

    Default

    Досега е светвала единствено, когато карам извънградско и я понастъпя повече, а аномалии в поведението няма, просто си свети...

    За диагностика си прав, съгласен съм, чакам да свършат празниците, а ме гложди от какво може да е! Благодаря за отговора!

    Едит: Единствената аномалия, която съм забелязал, е че изгорелите газове миришат леко на не изгорял бензин.
    Last edited by Kircho; 24-12-2011 at 19:50.

  4. #4
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Разход, светеща лампа като я настъпиш - мирише ми на ламбда

  5. #5
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  6. #6
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Може и дебитомер да е.А може и съвкупност от двете което не е желателно.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  7. #7

    Default

    при мене си свети кога си иска едно като пишка червено от долу с 3 чертички това ли е?ама аз като настъпя изгасва като карам леко свети абе кога си иска,дебитомера го откачи докато ти работи колата ако притресе и тръгне да спира си е наред,може да е позапушен и да не впръсква добре то е 3 атмосфери помпата и да пишка да цапа свеща и малко масълце ако има с тия нашите горива или утайки от резервоара като нищо,виж сега е зима понятието градско каране е относително в момента,харчи ти с 30 процента повече докато загрее знаеш ако имаш тръгване спиране киша и студен мотор е божа работа,зимата на бензин минавам 20/100

  8. #8
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Ох, стига с това откачане на дебитомер. Я се вземете у ръки и не карайте хората да правят глупости. Бягай на диагностика да видиш, че имаш ламбда проблем (залагам)

  9. #9
    започва да се пристрастява Kircho's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Русе
    Posts
    46

    Default

    Ами това с дебитомера го пробвах още като я вземах, защото имаше едни проблеми и се закашляше до 3000 оборота, но го свалих и го чистих с някакви спрейове за целта и се оправи. А това с лампата е от скоро, @RUNNING WILD, да за същата става въпрос.
    Зимата всичко гори повече, ама чак такива аномалии в литри , на джоба ми сигурно му се плаче...
    След празниците ще я нося на контролен преглед и аз залагам на ламбда... Ще видим какво ще излезе!

  10. #10
    започва да се пристрастява Kircho's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Русе
    Posts
    46

    Default

    Колеги, комшията има един фиат браво 1.6, 16 клапана, дето го е разхвърлял на части, мисълта ми е дали сондите са взаимно заменяеми, направо да пробвам утре да ги завъртя да видя какво ще стане?

  11. #11
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Kircho View Post
    Колеги, комшията има един фиат браво 1.6, 16 клапана, дето го е разхвърлял на части, мисълта ми е дали сондите са взаимно заменяеми, направо да пробвам утре да ги завъртя да видя какво ще стане?
    Човече, не се хващай в приключение - направи си една диагностика или си намери човек от форума в твоя град с кабел и ФЕС

  12. #12

    Default

    Може би термостата дава грешни температурни данни и компа се чуди как да реагира.Иди на диагностика и им обърни внимание на това ,ако не се досетят.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •