Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 94

Thread: Некоректен "колега" във форума! asensi alfista

  1. #31
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Русе
    Posts
    38

    Default

    Виж какво колега,не искам да влизам в глупави полемики,но ти ме предизвикваш:
    Първо- Не исках да те злепоставям и именно затова не споменах името ти в публикацията си!Това ,че си позволяваш да се представиш и да пишеш тук само по себе си показва ,че се чувстваш гузен и съм бил прав в случая.
    Второ-Никога ..повтарям никога не съм те плюл в лични или каквито и да е мои съобщения.Не ти се сърдя както казваш.Не съм първокластник за да го правя.Случайно видях тази тема и реших да споделя и моя случай.Въпроса не е за 2,50,100 лева а в коректността и подчтенноста,които явно са чужди на много хора. Разочарован съм разбирасе защото си член на клуба ,а това за мен беше гаранция ,че си точен тип.
    Трето-Продал съм части на много хора и мисля ,че всички са останали доволни.Сигурен съм,че могат да го потвърдят доста колеги,такаче приказките ти за некоректност от моя страна са необосновани!Незнам до колко си бил коректен с други хора ,но нали знаеш никога не е късно да се изложи човек....ти го направи пред мен!Пак казвам не се сърдя и не търся поводи за тъпи кавги просто такива неща трябва да се коментират ,колкото и маловажни да изглеждат,зада могат хората да си извлекат поуки.Благодаря на хората ,които ме подкрепиха тук явно те разбират за какво става на въпрос!
    Весели празници колега мисля ,че темата е изчерпана вече и е излишно да се коментира.Заповядай някой ден в Русе на гости да пием по бира.Поздрави!

  2. #32

    Default

    Както и да е...
    Както вече казах, съжалявам, че си се почувствал прецакан от мен.

    Поздрави и весело изкарване на празниците на всички...
    Last edited by badmadafaka; 27-12-2011 at 07:50.

  3. #33
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Хора, гледайте напред и си правете изводи. И аз мога да се оплача от един известен специалист тук, заради който задържах месец и половина една апаратура с обещанието да я купи. А имах клиент при това. И накрая той дори не се обади. А като му напомних месец след твърдото му обещание, той ми отговори, че съм му искал много пари. А сега даже ми каза в една своя поредна нападка, че нещата ми били боклук и ако навремето ги бил купил, сега нямало да съм го нападал по форума. Да, ама не. Дории да ги беше купил, това не значеше, че ще му лижа цял живот краката и ще му викам велики майсторе
    Не става въпрос за Мъри!!!

  4. #34
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Закупуването на авточасти втора употреба си е тънка материя и са много възможни разминавания във вижданията относно състоянието на частите. Затова не е много препоръчителна търговията с куриер, просто от цялата работа винаги печели куриера
    Почти за всичко е препоръчително да има оглед на място, за да няма после разногласия из форумите, каквито за никой не са приятни.
    Принципно винаги гледам човека в очите, когато купувам, само веднъж взех стартер с куриер, след преценка, че чарка ще е в добро състояние, тогава нямаше още опцията "виж, че се пре.би " и отнесох плувката - беше спукан корпуса на стартера при удара, това не ми попречи, защото от двата стратера се получи един много добър, че и остана това-онова за да се премята из мазета и килери /накъде сме без това.../ но можех да съм вътре, ако разчитах на този детайл от машинчето.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  5. #35
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Колега Red Pitbull, понеже гледам, че се възмущаваш, я си припомни случая от лятото с джантите от GTV-то... Беше ги пуснал за 200лв., после се оказа, че 200лв. ама ако ги взема със цялата кола- иначе повече и каза да те изчакам, ако никой не вземе цялата кола до Х ден ще ги продадеш. След като дойде Х ден и те питах, каза че си ги дал на зет си или някъв близък.
    GTV

  6. #36
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Vins View Post
    Колега Red Pitbull, понеже гледам, че се възмущаваш, я си припомни случая от лятото с джантите от GTV-то... Беше ги пуснал за 200лв., после се оказа, че 200лв. ама ако ги взема със цялата кола- иначе повече и каза да те изчакам, ако никой не вземе цялата кола до Х ден ще ги продадеш. След като дойде Х ден и те питах, каза че си ги дал на зет си или някъв близък.
    Не искам да съм адвокат, но нови джанти за ГТВ струват над 900евра. Като искаш за 200лв намери си метални..!.^^^=.
    С твоите камъни,по твоята глава!!!



    Last edited by tuning7350; 27-12-2011 at 21:51.
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  7. #37
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Vins View Post
    Колега Red Pitbull, понеже гледам, че се възмущаваш, я си припомни случая от лятото с джантите от GTV-то... Беше ги пуснал за 200лв., после се оказа, че 200лв. ама ако ги взема със цялата кола- иначе повече и каза да те изчакам, ако никой не вземе цялата кола до Х ден ще ги продадеш. След като дойде Х ден и те питах, каза че си ги дал на зет си или някъв близък.
    Венци, в случая не си прав за края - дал, продал - не ти е дал твърдо обещание, нали? Докато на мен ми дадоха!!!. А и при части настаро - око да види, ръка да пипне. Иначе винаги има прав, крив в зависимост от това кой какво е очаквал

  8. #38
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    Не искам да съм адвокат, но нови джанти за ГТВ струват над 900евра. Като искаш за 200лв намери си метални..!.^^^=.
    С твоите камъни,по твоята глава!!!
    Колега, за 900 евро ще си купя GTV барабар джантите от България! 200лв с куриера от Русе 250лв. Точно за толкова след, като колегата се оказа, че ги е продал си взех перфектни 16-ки.

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Венци, в случая не си прав за края - дал, продал - не ти е дал твърдо обещание, нали? Докато на мен ми дадоха!!!. А и при части настаро - око да види, ръка да пипне. Иначе винаги има прав, крив в зависимост от това кой какво е очаквал
    Първото което ме изразни е това, че в темата има една обявена цена, а в същност цената не е обявената. После изведнъж в деня Х пък се оказаха продадени.
    Last edited by Vins; 27-12-2011 at 22:10.
    GTV

  9. #39
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Vins View Post
    Първото което ме изразни е това, че в темата има една обявена цена, а в същност цената не е обявената. После изведнъж в деня Х пък се оказаха продадени.
    За първата част определено си прав!

  10. #40
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Vins View Post
    Колега, за 900 евро ще си купя GTV барабар джантите от България! 200лв с куриера от Русе 250лв. Точно за толкова след, като колегата се оказа, че ги е продал си взех перфектни 16-ки.
    Значи можело... и за малко пари да се вземе "нещо" добро!!!БРАВО
    Абе...Кво ли разбирам аз...
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  11. #41
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    Значи можело... и за малко пари да се вземе "нещо" добро!!!БРАВО
    Абе...Кво ли разбирам аз...
    Това си им е реалната цена. Колко да струват оригинални джанти втора ръка?
    GTV

  12. #42
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Vins View Post
    Това си им е реалната цена. Колко да струват оригинални джанти втора ръка?
    Както казах "Ich verstehe nicht" (Non capisco)
    Last edited by tuning7350; 27-12-2011 at 22:37.
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  13. #43

    Default

    Колегата adv_petrov може да ви обясни в случай, че има обявена цена за нещо и някой каже, че е готов да плати тази цена дали след това волеизявление на купувача вече има сделка и дали възниква задължение на продавача.

    Само казвам, не искам да се меся повече в темата, извиних се, че съм накарал колегата да се чувства прецакан от действията ми...

  14. #44
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Колегата adv_petrov може да ви обясни в случай, че има обявена цена за нещо и някой каже, че е готов да плати тази цена дали след това волеизявление на купувача вече има сделка и дали възниква задължение на продавача.
    По мое мнение, ако е въвв форум - никакво задължение, продавача може да си прецени дали, кога и на кого да си продаде чарка. Виж, ако обещае, че ще запази чарка и не си държи на обещанието, вече ще има недоволни, но дотогава е в правото си да прави каквото си реши с нещо, което си е негова собственост. Още повече, ако за купувач се появи някой всеизвестен с претенциите си ревльо
    Говоря за продавач във форум, за тия по магазините и аз не знам какво да кажа - "идвай, имам го" а на място, ей, колегата го продал вчера, но ей сега ще ти доставя, ама няма да е на тази цена" или "толкова струва, за 10 мин е тук" а след малко се оказва, че "ще дойде утре, капарирайте го" и подобни... Та, какви ти задължения...
    В някои автоморги са по-корави- "толкова струва", нищо, че по магазините е с 20 лв по-евтино, но пък това му е цената
    Last edited by Liminat; 28-12-2011 at 10:12.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  15. #45
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    Здравейте колеги,реших да ви споделя с какъв човек се сблъсках в нашия форум,а именно с "колегата" asensi alfista
    Случката е следната: бях пуснал една тема
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=66733
    Веднага с мен се свърза колегата asensi alfista
    Копирам написаното от него на ЛС
    1-ви ЛС...
    Естествено го попитах гърнето има ли гнило
    Отговор от Колегата
    2-риЛС
    Следва 3-ти ЛС от Колегата последван със снимки
    3-ти ЛС...
    Ето и снимките пратени от него
    http://tuning7350.snimka.bg/automobiles/garne.642357
    На тези който оградих го попитах да не е гнило Колегата съвестно ме обеди вече по-телефона че това е мокро(понеже валяло)
    Ок Поръчах гърнето Днес отивам до ЕКОНТ да го взема(естествено бях поръчал наложен+преглед преди плащане) и добре че го направих.
    Платих 10лв за доставката(преглед) и ОХоХХ "ИЗНЕНАДА" оставям на вас да прецените това здраво гърне ли е !!!!! НАПРАВИХ СНИМКИ
    http://tuning7350.snimka.bg/automobi...42808.25913408 Естествено върнах гърнето и изгорях само с 10лв+изгубено време и сметка за телефон
    Мерси Колега asensi alfista все така коректен да си и със здраве да набутваш хората


    "Здраво" не означава ново.
    Изпускателната система на колата е като презерватива - не търпи повторна употреба.
    Мрънкане си е това. Дал си десет лева, какво толкова е станало. Не разбирам с какво колегата е виновен.
    Кофти късмет за него, че точно ти си бил в този случай.
    Ако бях аз, просто щях да му звънна и да му кажа, "колега, това за мен не е здраво гърне".
    Да не говорим, че за да има измама, трябва да има печалба от страна на измамника, а тук няма такава. Нещо повече, направил си е труда да свали гърнето.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •