Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 94

Thread: Некоректен "колега" във форума! asensi alfista

  1. #16
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    то и качествени работи като продаваш пак ти намират косури.

  2. #17
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Аз не разбирам , защо се търси толкова из форума , няма лошо да се прави бизнес между колеги , ама точно така се получават разминавания , един иска да е като чисто ново продавача друго мисли, е аз съм в доста по-малък град има 1 морга с италиански коли , редовно нещо ако ми трябва отивам там и се пазаря. Е помня на времето отдавна беше от 1 потребител на форума който има над 30 +са исках гумената тръба след дебитомера да ми изпрати, разбрахме се по телефона , че е ПЕРФЕКТНА и оп праща ми е отварям и какво да гледам ми тя зверски нацъфкана кажи речи утре другия ден ще се скъса като моята, ами на той си мисли че е хубава за мен не е , е затова отиваш гледаш на място избрах от няколко най-добрата и я взех
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  3. #18
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Наистина ти казах ако не ти е проблем да го запазиш една седмица...... съм учил право и спазвам принципа, че разбрали ли сме се за нещо дори и в непринуден разговор, вече имам задължение към теб
    Аз като звънна в Балкан Стар и поискам "ако не им е проблем" да ми запазят количка която продават на опр. цена, за период от една седмица, те пък ми искат едни дребни парички... Пък нали уж и аз съм учил право и съм "без да се ангажирам" и "си подбирам внимателно думите" т.е. не казвам, че задължително ще я купувам - тогава що така... Сигурно нещо не са ми разбрали правилно волеизявлението, взема след Коледа пак да им звънна да пробвам
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  4. #19
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Аз не разбирам , защо се търси толкова из форума , няма лошо да се прави бизнес между колеги , ама точно така се получават разминавания , един иска да е като чисто ново продавача друго мисли, е аз съм в доста по-малък град има 1 морга с италиански коли , редовно нещо ако ми трябва отивам там и се пазаря. Е помня на времето отдавна беше от 1 потребител на форума който има над 30 +са исках гумената тръба след дебитомера да ми изпрати, разбрахме се по телефона , че е ПЕРФЕКТНА и оп праща ми е отварям и какво да гледам ми тя зверски нацъфкана кажи речи утре другия ден ще се скъса като моята, ами на той си мисли че е хубава за мен не е , е затова отиваш гледаш на място избрах от няколко най-добрата и я взех
    Форума е за това да си помагаме.
    Къде прочете че съм искал да е ново!!!!

    ---------- Post added at 21:44 ---------- Previous post was at 21:42 ----------

    Quote Originally Posted by code View Post
    Това не са "измами", горепосочените случаи са някакви недоразумения и обикновено се случват когато и двете страни не са цвете за мирисане. Няма как да се вземе страна, така че както колегата каза има си плюсове минуси и т.н. макар, че не знам кой ги чете . .
    Кой визираш!!

    ---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:44 ----------

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    то и качествени работи като продаваш пак ти намират косури.
    Емии ДА Ако са от Turkey или още по-зле China

    ---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:47 ----------

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    tuning7350 тези дето критикуват теб за конкретната случка май са на 18-тата водка вече...
    Не е до 10-те лв. Темата е за да предпазя и др. КолегиВсе пак,Колегата има 120бр Италиански коли Може някой да си поръча нещо без преглед и да изгори
    Поздрави на всички
    Last edited by tonov; 25-12-2011 at 12:36.
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    Аз като звънна в Балкан Стар и поискам "ако не им е проблем" да ми запазят количка която продават на опр. цена, за период от една седмица, те пък ми искат едни дребни парички... Пък нали уж и аз съм учил право и съм "без да се ангажирам" и "си подбирам внимателно думите" т.е. не казвам, че задължително ще я купувам - тогава що така... Сигурно нещо не са ми разбрали правилно волеизявлението, взема след Коледа пак да им звънна да пробвам
    Нещо не успявам да ти следя мисълта - казваш, че като съм му казал да запази нещото една седмица без да се ангажирам, че ще го взема след тази една седмица пак имаме сделка ли..? Или това е така само ако той ми беше поискал "едни дребни парички" (което всъщност не е направил)..?

    Както и да е, ако си прочел целия ми пост а не избирателно:
    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Понеже аз наистина не съм за тези 50 лева (или колкото ми беше казал, че искаш за двете парчета мокет), моля да се свържеш с мен на ЛС за да се разберем къде да ми ги изпратиш и аз да ти пратя парите, за да се успокоиш, напълно сериозен съм!
    Last edited by badmadafaka; 25-12-2011 at 09:21.

  6. #21
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    Форума е за това да си помагаме.
    Къде прочете че съм искал да е ново!!!!

    ---------- Post added at 21:44 ---------- Previous post was at 21:42 ----------


    Кой визираш!!

    ---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:44 ----------


    Емии ДА Ако са от Turkey или още по-зле China

    ---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:47 ----------

    Не е до 10-те лв. Темата е за да предпазя и др. КолегиВсе пак,Колегата има 120бр Италиански коли Може някой да си поръча нещо без преглед и да изгори
    Поздрави на всички
    Казах "като" ново , или кажи речи да е в перфектно състояние , все пак частите са 2ра ръка няма как да са отлични винаги са с леки или големи забележки, важното е да можеш да ги видиш на момента и да си прецениш дали стават дали не стават. В твоя случай лошото е че си платил 10 лева доставка, аз примерно като отида до моргата като не ми харесва , не купувам и търся другаде. Не защитавам колегата, който ти го е продал, защото той очевидно те е излъгал обаче от твойта гледна точка , точно това се опитвах да ти обесня, за един това гарне е отлично за друг не става за нищо. Казвам го това защото в моя случай получих меката връзка както казах от потребител от форума който има изключителна положителна репутация и въпреки това меката връзка ПО моя преценка , не ставаше за нищо...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  7. #22
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    , Не защитавам колегата, който ти го е продал, защото той очевидно те е излъгал обаче от твойта гледна точка ,
    Писах,разпитвах и го питах "Гърнето има ли гнило(мокрото на снимката да не е гнило)"Думите на Колегата ..бяха...Не няма,гнило просто е мокро Е за мен това ако не е ИЗМАМА
    Живи и здрави
    П.С Поръчах гърне 168лв-20% отстъпка =134.40лв(Оригинално) поне на вид е 1към1
    Поздрави
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  8. #23
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    Писах,разпитвах и го питах "Гърнето има ли гнило(мокрото на снимката да не е гнило)"Думите на Колегата ..бяха...Не няма,гнило просто е мокро Е за мен това ако не е ИЗМАМА
    Живи и здрави
    П.С Поръчах гърне 168лв-20% отстъпка =134.40лв(Оригинално) поне на вид е 1към1
    Поздрави
    Ха да ти е честито, иначе на мен ми е ясно , че те е излъгал , просто се опитвам да разбера какво е мислил той , ама общо взето е ясно , да не се търгува с колегата или ако се търгува да се внимава то това ти е целта и на темата. Иначе аз си взех в доста добро състояние задно гърне , че и с тръбите назад за абе и аз не помня вече 40-50 ли, иначе е в перфектно състояние , мойто пример беше абсолютно същото като това което са ти пратили.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  9. #24
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    Писах,разпитвах и го питах "Гърнето има ли гнило(мокрото на снимката да не е гнило)"Думите на Колегата ..бяха...Не няма,гнило просто е мокро Е за мен това ако не е ИЗМАМА
    Живи и здрави
    П.С Поръчах гърне 168лв-20% отстъпка =134.40лв(Оригинално) поне на вид е 1към1
    Поздрави
    темата взема да се изражда колеги и да се коментират други случай.За мен продавача си е мошенник.Та вижте и какви снимки е изпратил-те са подвеждащи.Защо по телефона е обяснил,че е перфектно.Вярно е,че когато вземаме части втора употреба не очакваме да са чисто нови,но се предполага да са в състоянието което ни е описано.Това е коректно,всичко друго си е лъжа и измама.

    Имах случай с колега във форума -купих прагове за 156,попитах в какво състояние са,каза добро.Ок взех ги ,е липсваха парчета от тях и бяха спукани на 6 места.........ама аз съм си виновен ,не исках подробни снимки и не съм разпитвал. Не съм се оплаквал макар и да се почувствах излъган.
    Колегата е искал снимки и е казал точно какво иска....дискусията е безмисленна.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  10. #25
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    Форума е за това да си помагаме.
    Или поне би трябвало да е за това. Но тук май е практика да се дебнат закъсали колеги. Първия форум , в който ми се предлагат неща на по-високи цени от това, което намирам по автоморги и автокъщи. Нищо чудно, че една част от хората тук не са чували за коректност и оправдават откровени измамници. Няма такива филми в коректността като "той обещал, но колегата му ... "и т.н. Всичко е лично, като обидата на колегата, автор на темата.
    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Колегата е искал снимки и е казал точно какво иска....дискусията е безмисленна.
    А, не е така, добре подсеща от кого какво можеш да очакваш.

    ..................................
    Ще има май списък на търгашите от форума, на тия, които се правят на колеги, а само ни чакалят да ни клатят.
    Last edited by Liminat; 25-12-2011 at 08:57.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  11. #26
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Или поне би трябвало да е за това. Но тук май е практика да се дебнат закъсали колеги. Първия форум , в който ми се предлагат неща на по-високи цени от това, което намирам по автоморги и автокъщи. Нищо чудно, че една част от хората тук не са чували за коректност и оправдават откровени измамници. Няма такива филми в коректността като "той обещал, но колегата му ... "и т.н. Всичко е лично, като обидата на колегата, автор на темата.
    ..................................
    Ще има май списък на търгашите от форума, на тия, които се правят на колеги, а само ни чакалят да ни клатят.
    Съгласен съм с теб и не само в частта части е така. Включи и майстори. Но тук има и коректни колеги. Аз съм доволен от Scarface, например. Колкото до колегата, започнал темата - нещо ми куца в неговите обяснения и виждания и съм го споделил по-горе. Интересно ми е да чуя и другата страна по въпроса. Ако написаното тук е вярно - то продавачът и за мен е мошеник.
    Last edited by NightRider; 25-12-2011 at 09:00. Reason: Уточнение

  12. #27
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Това не са "измами", горепосочените случаи са някакви недоразумения и обикновено се случват когато и двете страни не са цвете за мирисане. Няма как да се вземе страна, така че както колегата каза има си плюсове минуси и т.н. макар, че не знам кой ги чете . .
    Аз и много други и съжалявам , че не ги чета от по-рано . Един колега по-горе беше писал който даде парата получава стоката . Щом колегата не е казал , че на 100 % ще вземе нещата
    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post

    Четвърто, ето тук:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42838
    има тема в която можеш да напишеш + или - на човек с който си правил сделка и си доволен/недоволен. Може би не си видял темата... Между другото моя ник фигурира на доста места в нея а твоя не го виждам..?

    Поздрави и приятни празници.
    Супер коректен нямам думи

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  13. #28
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    ... Но тук има и коректни колеги. Аз съм доволен от Scarface, например.
    Стана така, че още днес се убедих в правотата ти. Колко човека изобщо са на крака на Коледа около 17.00 часа, че да ти донесат и части на удобно за теб място
    А той го направи
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  14. #29
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за сделката

    Само казвам, че когато стоим срещу Продавача, ние щем-не щем, сме именно купувачи. Продавачът като е обявил една стока и е плеснал цена, е отправил оферта. Та всяко наше изявление отправено конкретно към тази оферта (което не е разпитване относно спецификациите на стоката и не е изричен отказ), а целящо каквото и да е обвързване на стоката точно с нас ("запази ми я точно тая част за мен") поне Продавача ще разтълкува като приемане на офертата му. Тука не обсъждаме ние как го тълкуваме, а отсрещната страна дали после няма да ни се разсърди и да ни посочва по форуми.
    Не съм чел избирателно, напротив много е хубаво да се уреждат така нещата и аз така бих постъпил.
    Last edited by adv_petrov; 25-12-2011 at 18:24.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  15. #30
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Стана така, че още днес се убедих в правотата ти. Колко човека изобщо са на крака на Коледа около 17.00 часа, че да ти донесат и части на удобно за теб място
    А той го направи
    А теб не ти ли беше съвестно днес да вдигаш хората от масата, а? Я сядай и ти и наздраве! Време за лежане под любовниците ни има много - цяла нова година е пред нас

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •