Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 94

Thread: Некоректен "колега" във форума! asensi alfista

  1. #1
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default Некоректен "колега" във форума! asensi alfista

    Здравейте колеги,реших да ви споделя с какъв човек се сблъсках в нашия форум,а именно с "колегата" asensi alfista
    Случката е следната: бях пуснал една тема
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=66733
    Веднага с мен се свърза колегата asensi alfista
    Копирам написаното от него на ЛС
    1-ви ЛС...
    Quote Originally Posted by asensi alfista
    колега имам задно запазено гърне 40 лева от софия съм пращам по куриер еконт имам всичко имам 120 броя само италиянски автомобили на части
    тел;0887264657
    тел;0878209715
    Естествено го попитах гърнето има ли гнило
    Отговор от Колегата
    2-риЛС
    Quote Originally Posted by asensi alfista
    колега гърнето е хубаво и оригинално няма ръжди дай емайл да ти пратя снимки
    тел:0887264657
    тел:0878209715
    Следва 3-ти ЛС от Колегата последван със снимки
    3-ти ЛС...
    Quote Originally Posted by asensi alfista
    колега звъни ми не е изгнило
    тел;0887264657
    тел;0878209715
    Ето и снимките пратени от него
    http://tuning7350.snimka.bg/automobiles/garne.642357
    На тези който оградих го попитах да не е гнило Колегата съвестно ме обеди вече по-телефона че това е мокро(понеже валяло)
    Ок Поръчах гърнето Днес отивам до ЕКОНТ да го взема(естествено бях поръчал наложен+преглед преди плащане) и добре че го направих.
    Платих 10лв за доставката(преглед) и ОХоХХ "ИЗНЕНАДА" оставям на вас да прецените това здраво гърне ли е !!!!! НАПРАВИХ СНИМКИ
    http://tuning7350.snimka.bg/automobi...42808.25913408 Естествено върнах гърнето и изгорях само с 10лв+изгубено време и сметка за телефон
    Мерси Колега asensi alfista все така коректен да си и със здраве да набутваш хората
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  2. #2

    Default

    за някой хора не е гнило щом не можеш да бръкнеш с пръст вътре или докато се лепи магнита по колата не е гнила...

  3. #3

    Post

    Не "въобще" не е гнило, по-скоро е прогнило. Тези съвестни хора могат да ми направят свирчок!
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  4. #4
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Не искам да съм адвокат, но ново гърне за 147 струва 230лв. Ако искаш да е идеално кеф ти ЕМК33, Крафт, Аспо. Това което виждаш е външната изолация на гърнето и е напълно нормално за над 10 годишно гърне. За 40лв по-добро старо гърне - едва ли ще намериш... Колегата е сглупил да не ти го нащрака отблизо и сега му излиза лоша слава. И аз така сглупих преди време и от тогава каквото продавам го тествам, снимам, давам да го изследват, проучват и тн.
    GTV

  5. #5
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Kолега на първата и втората снимка са показани 2 различни гърнета провери да не е станала грешка и ако колегата не ти е пускал лично гърнето а някои работник или помошник да е объркал нещо . На мене ми се е случвало .
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #6
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Венци, прав си. Още повече, че е можел да ти прати гърне с идеален външен вид и тракащо от вътре. А и за 40лв. какво очакваш - неръждавейка??? Хем искате без пари, хем се оплаквате. Няма безплатно ядене. Около Пловдив има толкова морги - защо си взе гърне от майната си? Отговорът е ясен на всички
    Колкото до продавача - дал си снимки, но петната от дъж си можел да спестиш. Иначе на снимките ясно си личи, че гърнето е тръгнало. Но си е втора употреба все пак

  7. #7
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Венци, прав си. Още повече, че е можел да ти прати гърне с идеален външен вид и тракащо от вътре. А и за 40лв. какво очакваш - неръждавейка??? Хем искате без пари, хем се оплаквате. Няма безплатно ядене. Около Пловдив има толкова морги - защо си взе гърне от майната си? Отговорът е ясен на всички
    Колкото до продавача - дал си снимки, но петната от дъж си можел да спестиш. Иначе на снимките ясно си личи, че гърнето е тръгнало. Но си е втора употреба все пак
    Тука не съм съгласен колега ,не е както казваш ти , а още повече че е имало и телефонни разговори и е оточнено преди това дали е здраво или не .Ако е казано че това гърне е за кърпеж защото е ,колегата мисля че е нямало да го вземе ,ако не е казано значи , колегата има пълно право.Ако не става дума ,за грешка както подчертах ,което е вероятно то става дума за измама.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  8. #8
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    прав си е човека.защо го критикувате,разбрал се е за цена 40 лв. и е казал какво търси.Продавача се е съгласил за тази цена да продаде здраво гърне.Дали е много или малко пари и ,че новото струвало 230лв. няма значение-казал е 40лв. за здраво гърне.Мисля си е чиста измама,поредния търгаш с автоморга.Първо гърнетата на снимките са различни само това е достатъчно,второ колегата не е ислкал гърне за кърпеж.Мисля,че 40 лв си е ок цена за втора ръка гърне,поне аз за толкова си купих/за 156 е не вярвам цените да са кой знае колко различни/
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Русе
    Posts
    38

    Default

    А какво мислите за следната случка:Продавам части от колата ми ,публикувал съм обява.Пишеми един ,,играч,,абе моя имаш ли еди какво си.Имам казвам.Добре смъкнимиго ако обичаш ,ок няма проблеми....занимавам се демонтирам....след няколко дни моляте забави с една седмица и го запази моляте.....ок няма проблеми.През това време др.колега ме пита за същото....отказвам разбирасе ,защото е запазено вече,дадена дума няма как.След седмица....мерси колега но се отказвам?!?!!
    Какво е това според вас....???И между др.втория колега си е намерил вече от др.нещата.Така е колега мн.некоректни хорица има във форума.Внимавай те!!!

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Red Pitbull View Post
    А какво мислите за следната случка:Продавам части от колата ми ,публикувал съм обява.Пишеми един ,,играч,,абе моя имаш ли еди какво си.Имам казвам.Добре смъкнимиго ако обичаш ,ок няма проблеми....занимавам се демонтирам....след няколко дни моляте забави с една седмица и го запази моляте.....ок няма проблеми.През това време др.колега ме пита за същото....отказвам разбирасе ,защото е запазено вече,дадена дума няма как.След седмица....мерси колега но се отказвам?!?!!
    Какво е това според вас....???И между др.втория колега си е намерил вече от др.нещата.Така е колега мн.некоректни хорица има във форума.Внимавай те!!!
    Затова продаваш на първия с парата, кой от изпревари той печели, те имат сметка да те гонят не ти, ако не е единия друг ще вземе часта, тей че...

  11. #11
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Затова продаваш на първия с парата, кой от изпревари той печели, те имат сметка да те гонят не ти, ако не е единия друг ще вземе часта, тей че...
    абсолютно правилно-такива са времената
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  12. #12
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    Колега търси внимателно и за 156,ново гърне започва от 150 до 220 лв но аз моето го вземах за 100,ново полско за това че дерзай.
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  13. #13
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Vins View Post
    Не искам да съм адвокат, но ново гърне за 147 струва 230лв. Ако искаш да е идеално кеф ти ЕМК33, Крафт, Аспо. Това което виждаш е външната изолация на гърнето и е напълно нормално за над 10 годишно гърне. За 40лв по-добро старо гърне - едва ли ще намериш... Колегата е сглупил да не ти го нащрака отблизо и сега му излиза лоша слава. И аз така сглупих преди време и от тогава каквото продавам го тествам, снимам, давам да го изследват, проучват и тн.
    Ехооо Какво не разбра!!! Колегата каза по-телефона че е перфектно че няма изгнило Не аз съм определял цената Колегата...Иска 40лв получава 40лв а аз Гнило гърне

    ---------- Post added at 17:37 ---------- Previous post was at 17:35 ----------

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Kолега на първата и втората снимка са показани 2 различни гърнета провери да не е станала грешка и ако колегата не ти е пускал лично гърнето а някои работник или помошник да е объркал нещо . На мене ми се е случвало .
    Едни и същи са Във първия линк са 2-ве снимки (тези който продавача ми прати) аз съм ги оградил.
    В втория линк са 4 (снимки който аз съм снимал)

    ---------- Post added at 17:39 ---------- Previous post was at 17:37 ----------

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    А и за 40лв. какво очакваш - неръждавейка???
    Е явно очаквам "ТОВА" за което съм се разрал с Продавача
    Ясно ли ти е сега

    ---------- Post added at 17:40 ---------- Previous post was at 17:39 ----------

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    прав си е човека.защо го критикувате,разбрал се е за цена 40 лв. и е казал какво търси.Продавача се е съгласил за тази цена да продаде здраво гърне.Дали е много или малко пари и ,че новото струвало 230лв. няма значение-казал е 40лв. за здраво гърне.Мисля си е чиста измама,поредния търгаш с автоморга.Първо гърнетата на снимките са различни само това е достатъчно,второ колегата не е ислкал гърне за кърпеж.Мисля,че 40 лв си е ок цена за втора ръка гърне,поне аз за толкова си купих/за 156 е не вярвам цените да са кой знае колко различни/
    Точно
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Red Pitbull View Post
    А какво мислите за следната случка:Продавам части от колата ми ,публикувал съм обява.Пишеми един ,,играч,,абе моя имаш ли еди какво си.Имам казвам.Добре смъкнимиго ако обичаш ,ок няма проблеми....занимавам се демонтирам....след няколко дни моляте забави с една седмица и го запази моляте.....ок няма проблеми.През това време др.колега ме пита за същото....отказвам разбирасе ,защото е запазено вече,дадена дума няма как.След седмица....мерси колега но се отказвам?!?!!
    Какво е това според вас....???И между др.втория колега си е намерил вече от др.нещата.Така е колега мн.некоректни хорица има във форума.Внимавай те!!!
    Така, понеже предполагам, че аз съм въпросния "играч", нека да се включа в темата с конкретен отговор на точно това мнение.

    "Колега" Red Pitbull,

    Първо, никъде не съм казвал изрично, че ще взема това, което ти ми каза, че имаш. Наистина ти казах ако не ти е проблем да го запазиш една седмица, но без да се ангажирам, че ще го взема. Не си пазя ЛС-тата които сме си писали с теб по темата, но съм убеден в това, най-малкото защото съм учил право и спазвам принципа, че разбрали ли сме се за нещо дори и в непринуден разговор, вече имам задължение към теб защото сме сключили сделка. Точно заради това съм сигурен, че внимателно съм си подбрал думите и не съм поел ангажимент към теб. Дали ти не си изтълкувал някоя комуникация както на теб ти изнася..?

    Второ, изтрил съм и ЛС-тата с които ти ме плюеш как съм те прецакал и намесваш това, че съм член на клуба и т.н., защото предпочетох да не се заяждаме. Имай предвид обаче, че някои от уважаваните и добре познати членове на форума по друга тема са ми казвали на няколко пъти силно негативни неща за теб (които не ми е работа да обсъждам, защото дори не те познавам).

    Трето, доколкото имам спомен, ти каза, че не ти дреме за парите в последното ти "плюещо" ЛС, но явно си се почувствал невероятно прецакан за да описваш историята тук и да я пудриш с тарикатски термини като "мой", "играч" и т.н. и явно в пристъп на изнервеност си игнорирал около 99% от правилата на правописа.
    Понеже аз наистина не съм за тези 50 лева (или колкото ми беше казал, че искаш за двете парчета мокет), моля да се свържеш с мен на ЛС за да се разберем къде да ми ги изпратиш и аз да ти пратя парите, за да се успокоиш, напълно сериозен съм!

    Четвърто, ето тук:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42838
    има тема в която можеш да напишеш + или - на човек с който си правил сделка и си доволен/недоволен. Може би не си видял темата... Между другото моя ник фигурира на доста места в нея а твоя не го виждам..?

    Поздрави и приятни празници.
    Last edited by badmadafaka; 27-12-2011 at 07:47.

  15. #15
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Това не са "измами", горепосочените случаи са някакви недоразумения и обикновено се случват когато и двете страни не са цвете за мирисане. Няма как да се вземе страна, така че както колегата каза има си плюсове минуси и т.н. макар, че не знам кой ги чете . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •