Results 1 to 7 of 7

Thread: Малко повече инфо за 145 1.6ТС и 1.9ТД?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default Малко повече инфо за 145 1.6ТС и 1.9ТД?

    Скоро мисля да си купувам кола! Доста се двуумях между наколко марки и модели! Та искам да ви попитам какво ще кажете за Алфа 145 1.6ТС? Понеже искам да е по нова като година и на по малко километри единствените които се предлагат в БГ са 1.4 и 1.6ТС! Най-вече ме притеснява разхода на гориво! Старата ми беше 1.6 боксер 96' и разхода беше доста висок (11-12)! Та въпроса ми е заслужава ли си 1.6ТС и какъв разход ще даде! Посъбрал съм малко повече парички(6500лв) и за тези пари мсиля че мога да се сдобия с по нова година 99 - 00', те мисля че всички са с новите брони и огледала в цвета на купето, а също и интериора е по различен! Какви ще са цените на консумативите в сравнение с боксера!?
    Интересува ме също и 1.9ТД, понеже JTD-та не се предлагат на нашия пазар! При нея какъв е разхода и цените на консумативите!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Re: Малко повече инфо за 145 1.6ТС и 1.9ТД?

    Quote Originally Posted by ultrashock
    Скоро мисля да си купувам кола! Доста се двуумях между наколко марки и модели! Та искам да ви попитам какво ще кажете за Алфа 145 1.6ТС? Понеже искам да е по нова като година и на по малко километри единствените които се предлагат в БГ са 1.4 и 1.6ТС! Най-вече ме притеснява разхода на гориво! Старата ми беше 1.6 боксер 96' и разхода беше доста висок (11-12)! Та въпроса ми е заслужава ли си 1.6ТС и какъв разход ще даде! Посъбрал съм малко повече парички(6500лв) и за тези пари мсиля че мога да се сдобия с по нова година 99 - 00', те мисля че всички са с новите брони и огледала в цвета на купето, а също и интериора е по различен! Какви ще са цените на консумативите в сравнение с боксера!?
    Интересува ме също и 1.9ТД, понеже JTD-та не се предлагат на нашия пазар! При нея какъв е разхода и цените на консумативите!
    1.Разхода на тази кола на моменти ще е повече дори от на 1.6 боксер
    2.За 6500 мисля ще е трудно да си вземеш кола 99-00
    3.Консумативите са по-скъпи определено/за справка темата на Вальо понеже той е сменял доста неща-някои по негово желание/

    П.С.Имаш един датчик да ми връщаш мисля че е време да ми га дадеш не мислиш ли
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Re: Малко повече инфо за 145 1.6ТС и 1.9ТД?

    Quote Originally Posted by ultrashock
    ...Интересува ме също и 1.9ТД, понеже JTD-та не се предлагат на нашия пазар! При нея какъв е разхода и цените на консумативите!
    Е кой е този 'ваш пазар", където JTD не се предлагат
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Ами покажи ми къде се продава Алфа 145 не 146 JTD! Аз съм обикалял сума ти автокъщи и съм търсил доста в мобиле.бг но досега не съм попадал! Само Браво с такъв мотор има и аз мисля на него да се спра! Днес гледах едно нов внос за 6600лв може да го смъкнат но е от автокъща и километрите определно ме съмняват (160 000)! Иначе беше запзенка външно!
    ПС: Мъри кажи кога ти е удобно да мина да ти го донеса че вече се получи сеедно съм ти го откраднал. Просто все не сещам като имам път натам! Сори!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Във Варна наскоро имаше две 145-ци ЖТД. Срещат се, но като цяло ЖТД-двигателите са си по-редки. Това важи както за 145, така и за 146. Аз също почти бях загубил надежда, че ще намеря алфа и се бях ориентирал към брава, когато ми попадна моята.
    Ще поверя във в. "Позвънете' дали няма някоя местна обява, която да ти е интересна
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #6

    Default

    Здр, аз имам 145 1.6 тц. Разхода смесено е около 8.5/100.
    145 1.6 16v

  7. #7
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default

    уау .. какъв е този разход?
    аз градско.... 12/100

    извънградско 10/100

    баста

    пс.
    колата я виждаш в подписа
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •