Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Задържа ми единия заден спирачен апарат.

  1. #1

    Default Задържа ми единия заден спирачен апарат.

    Какъв може да е проблема, ремонтира ли се, какво, как...
    Не е от ръчната това е проверено.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by CHILIEV View Post
    Какъв може да е проблема, ремонтира ли се, какво, как...
    Не е от ръчната това е проверено.
    Ремонтира се, има ремонтни комплекти:balloon

  3. #3

    Default

    ами щом не е от ръчната в нея се набиват боклучки покрай жилото и от това задържа но си проверил,обикновено е възможно да ти е свършила накладката и буталото да е излезе и да хатиска накладката към диска,сваляш апарата поглеждаш дали е така,виж си има едни гумички и пръстени-ремонтен комплект и гледай добре на алфа стават и от някой модели на WV i на Audi ако си с ГИРЛИНГ,виж спирачната течност провери я да нямаш теч виж казанчето,буталото с еприбира с специален инструмент не на всякъде го има,можеш да го върнеш с ключ за развъртане на диск на флекс ако се сещаш какво е но ти трябва доста сила в ръцете,трябва усилие от поне 300 кг да прибереш буталото обратно за това го натисни с крика сложи го под колата и го натисни с тежината и казвам ти как е най лесно и на място,обезвъздушаването знаеш един седи и антиска педала другият е при пробката отвива и развива,и като тръгнеш после гледай около тебе да няма коли за пробата щото няма да имаш спирачки като натискаш първите няколко пъти,успех.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    47

    Default

    и на мен ми задържаше предният спирачен апарат смених маркучите и се оправи
    Alfa Romeo 146 1.6 TS 16V '99 120hp

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    ами щом не е от ръчната в нея се набиват боклучки покрай жилото и от това задържа но си проверил,обикновено е възможно да ти е свършила накладката и буталото да е излезе и да хатиска накладката към диска,сваляш апарата поглеждаш дали е така,виж си има едни гумички и пръстени-ремонтен комплект и гледай добре на алфа стават и от някой модели на WV i на Audi ако си с ГИРЛИНГ,виж спирачната течност провери я да нямаш теч виж казанчето,буталото с еприбира с специален инструмент не на всякъде го има,можеш да го върнеш с ключ за развъртане на диск на флекс ако се сещаш какво е но ти трябва доста сила в ръцете,трябва усилие от поне 300 кг да прибереш буталото обратно за това го натисни с крика сложи го под колата и го натисни с тежината и казвам ти как е най лесно и на място,обезвъздушаването знаеш един седи и антиска педала другият е при пробката отвива и развива,и като тръгнеш после гледай около тебе да няма коли за пробата щото няма да имаш спирачки като натискаш първите няколко пъти,успех.
    ако са наред апаратите и маркучите и с дърводелска стяга се събират цилиндрите без проблем. иначе ремонтен комплект от фв става ама май само маншончетата
    точка

  6. #6

    Default

    Мерси на всички.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  7. #7

    Default

    И още нещо... ако проблема е в маркучето има ли начин да се разбере или чак след смяната се разбира дали е от него ?
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    има начини по които може да се съди за вътрешното състояние на маркучето, но ако е напукано и външно е по-добре направо да се смени. само на 2 места се развива все пак
    точка

  9. #9
    Roadrunner error145's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    161

    Default

    И аз имам подобен въпрос. Да извинява колегата, че го поствам тук. Та проблема е: карам си днеска и дръпнах ръчната на един завой и тя запря и не щеше да се върне. Та мисълта ми е, че карах около километър с блокирало колел. Това проблем ли е за дисковете и накладките?
    ALFA ROMEO 145 1.9 трактор '99

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by error145 View Post
    И аз имам подобен въпрос. Да извинява колегата, че го поствам тук. Та проблема е: карам си днеска и дръпнах ръчната на един завой и тя запря и не щеше да се върне. Та мисълта ми е, че карах около километър с блокирало колел. Това проблем ли е за дисковете и накладките?
    проблемите са където има триене, а то в твоя случай е на гумата с асфалта
    точка

  11. #11
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    да споделя опит/от днес/
    Имах абсолютно същият проблем.Ходих на сервиза където ми смениха дисковете-нахраниха ме,обясниха ми,че е от ръчната дето съм я дърпал в студа ...........и т.н.
    Оказа се пълни глупости,отидох в друг сервиз,хората погледнаха,разглобиха апарата и се оказа че едната накладка/вътрешната/ е сложена накриво и е заклинила,не е правилно монтирана.Изядена е под ъгъл почти до метал в единият край/накладките са относително нови/.Монтираха ми я както трябва и всичко си е ок.Исках да подменя накладките но в сервиза ме убедиха че е безмисленно.
    Ако не ви се вярва мога да приведа накладката в доказателство.
    Last edited by alex052; 22-12-2011 at 19:24.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Отвиваш пробката за обезвъздушаване и ако отпусне е маркуча.
    Ако пак се дърви: почваш с водачите, а чак след това с ремонта на цилиндъра
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13

    Default

    Оказа се маркучето. Благодаря на всички
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  14. #14
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by error145 View Post
    И аз имам подобен въпрос. Да извинява колегата, че го поствам тук. Та проблема е: карам си днеска и дръпнах ръчната на един завой и тя запря и не щеше да се върне. Та мисълта ми е, че карах около километър с блокирало колел. Това проблем ли е за дисковете и накладките?
    Смени си жилата на ръчната!
    Аз имах този проблем, при студ/замръзнало време, дръпна ли ръчната и жилото няма връщане, налагаше се после с вода да го мокрая отдолу, че да се размрази и да отпусни. Причината е че жилата бяха напукани и влиза влага, вода и мизерия , и при студ вътре става на лед! След смяната на жилата всичко си дойде на място.

    едното жило ново струва някъде 15+ лева. А смяната лесна (ако имаш канал или подемник), само дет малко се цапаш

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Като сменяваш въпросните жила е добре да ги напълниш или с графитна грес или с друга водоустойчива смазка, защото ги продават чисто сухи.
    Аз така правя и зимно време не ме боли главата!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •