Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 72

Thread: Проблем след теглене без кука

  1. #31
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default

    Точно така, а и има голяма дупка на коляното.....
    Аз се притеснявам вече да не съм прее**л..... двигателя, че когато изтече, колата работеше..????
    Last edited by aleck; 21-12-2011 at 19:46.
    Alfa Romeo - 156 - 1999 - 1.8 16V Twin Spark

  2. #32
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Съжалявам колега,но си за нов радиатор.Демонтирай всичко и огледай и радиатора на климатика.Гредичката я изправете хубаво,преди да монтираш новия радиатор.Не мисля,че си сасипал двигателя.Едва ли е имал време да прегрее,а и маслото го защитава до някъде.Ако е прегреял,щеше да си промени веднага звука на работа.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #33
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    това могат да ти го залепят там където правят брони и ще стане по-здраво от ново. лепи се като двете страни на пластмасата се топят и се вкарва пластмасов електрод в зависимост какъв тип е пластмасата естествено
    точка

  4. #34
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by aleck View Post
    Аз се притеснявам вече да не съм прее**л..... двигателя, че когато изтече, колата работеше..????
    То се усеща кога отиват работите на зле - направо водата завира в двигателя и започва да къкри и изхвърля пара, каза, че е било студено - значи колата студена и като сте я палнали е започнало да изтича, все пак си отива някакво време, в което водата се топли вътре, преди да отвори термостата и май не греша, като мисля, че в това време върти вътрешния кръг, а водата е изтичала от външния.
    Quote Originally Posted by kolev View Post
    това могат да ти го залепят там където правят брони и ще стане по-здраво от ново. лепи се като двете страни на пластмасата се топят и се вкарва пластмасов електрод в зависимост какъв тип е пластмасата естествено
    На мен също не ми се виждат нещата толкова зле и мисля, че става за лепене. Е, ще се държи под око за теч, то ще си покаже дали е станало, при радиаторите мислч, че е проблемна връзката м/у пластмаса и метал, за самата пластмаса съм на мнение, че ще стане.
    А и нали трябва да докажем на останалия свят, че алфата не е с чак толкова скъпа поддръжка
    Last edited by Liminat; 21-12-2011 at 20:58.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  5. #35
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    То се усеща кога отиват работите на зле - направо водата завира в двигателя и започва да къкри и изхвърля пара, каза, че е било студено - значи колата студена и като сте я палнали е започнало да изтича, все пак си отива някакво време, в което водата се топли вътре, преди да отвори термостата и май не греша, като мисля, че в това време върти вътрешния кръг, а водата е изтичала от външния.

    На мен също не ми се виждат нещата толкова зле и мисля, че става за лепене. Е, ще се държи под око за теч, то ще си покаже дали е станало, при радиаторите мислч, че е проблемна връзката м/у пластмаса и метал, за самата пластмаса съм на мнение, че ще стане.
    А и нали трябва да докажем на останалия свят, че алфата не е с чак толкова скъпа поддръжка
    трябва само да се види една щампа на пластмасата която посочва каква е и става ясно подлежи ли на лепене. ако да-това е решението.
    точка

  6. #36
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    То се усеща кога отиват работите на зле - направо водата завира в двигателя и започва да къкри и изхвърля пара, каза, че е било студено - значи колата студена и като сте я палнали е започнало да изтича, все пак си отива някакво време, в което водата се топли вътре, преди да отвори термостата и май не греша, като мисля, че в това време върти вътрешния кръг, а водата е изтичала от външния.
    Грешиш.Охлаждащата течност си изтича.Това е най-ниската точка в системата.Термостата в случая не оказва никакво въздействие,даже помага за изпразването на малкия кръг,с това че е затворен.Помпата изгонва течността към най-малкото съпротивление,в случая,към дупката.

    ---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 21:01 ----------

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    това могат да ти го залепят там където правят брони и ще стане по-здраво от ново. лепи се като двете страни на пластмасата се топят и се вкарва пластмасов електрод в зависимост какъв тип е пластмасата естествено
    Вярно,че се правят пластмасови "заварки",но аз лично на моя автомобил,точно на това място не бих го направил.Виж,ако съм джамбазин,да.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #37
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by aleck View Post
    Аз започнах да се оглеждам за радиатор.... И мисля да го подаря на жена ми за коледа...
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  8. #38
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post

    Ееее...,това е леко грубо,а в интерес на истината и мъжката страна е със заслуги.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #39
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default

    Шегувам се, вината си е моя. Днес или утре ще си взема радиатор, и през почивните дни запретвам ръкави........Гредата няма да я изправям, а направо нова, само че не зная как се казва точно и къде да я търся....??????
    Alfa Romeo - 156 - 1999 - 1.8 16V Twin Spark

  10. #40
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by aleck View Post
    Шегувам се, вината си е моя. Днес или утре ще си взема радиатор, и през почивните дни запретвам ръкави........Гредата няма да я изправям, а направо нова, само че не зная как се казва точно и къде да я търся....??????
    http://www.intercar3000.com/

  11. #41
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by aleck View Post
    Шегувам се, вината си е моя. Днес или утре ще си взема радиатор, и през почивните дни запретвам ръкави........Гредата няма да я изправям, а направо нова, само че не зная как се казва точно и къде да я търся....??????
    За греда потърси тук в раздела "продава" щото интеркарските са като вестници и имат антикорозионна защита = 0
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  12. #42
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Вярно,че се правят пластмасови "заварки",но аз лично на моя автомобил,точно на това място не бих го направил.Виж,ако съм джамбазин,да.
    ако пластмасата подлежи на такова нещо, едно че ще стане по-здраво, но и по-евтино. да не би да имате излишни пари
    точка

  13. #43
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ако пластмасата подлежи на такова нещо, едно че ще стане по-здраво, но и по-евтино. да не би да имате излишни пари
    Точно,защото не мисля,че имам излишни пари,не бих го направил на моята кола.
    Предполагам ме разбра?
    Иначе,че може да се "завари",може.Даже имам познат с фирма за такива неща.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #44
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    да бе, всеки сам си избира как да постъпи в случая. това го давам като евтин, добър и доказал се вариант. не да спорим щото имаше и варианти с поксипол бизон и т.н.т. които определено не вършат работа.
    а и освен това, правилото е че на жена не се подаряват тежки непотребни предмети щото после боли глава
    точка

  15. #45
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ако пластмасата подлежи на такова нещо, едно че ще стане по-здраво, но и по-евтино. да не би да имате излишни пари
    А някой има ли представа за някое проверено място, където правят такива манипулации..????? За София де.....
    Alfa Romeo - 156 - 1999 - 1.8 16V Twin Spark

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •