Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 72

Thread: Проблем след теглене без кука

  1. #16
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    Аре стига му наливахте масло в огъня де! Станалото - станало! Да търпи до утре по светло и да опита да поспи, че е баядисал вече сигурно от нерви. дано са ти минимални пораженията, колега.
    Дано

  2. #17
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by aleck View Post
    ... Супер ми е притеснено и не мога да чакам до утре да разбера какво й е....... Някакви идеи...??????
    Казвай колега, какво и има на колата, че и нас ни хвърли в потрес с тая история. Искрено се надявам да сте измъкнали някой маркуч, всичко друго си е шибан рокендрол.
    Last edited by Liminat; 21-12-2011 at 08:35.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  3. #18
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Казвай колега, какво и има на колата, че и нас ни хвърли в потрес с тая история. Искрено се надявам да сте измъкнали някой маркуч, всичко друго си е шибан рокендрол.
    Един приятелски съвет (ако не си погледнал) - вдигни си кората на багажника и погледни да не би куката да е при крика и комплекта за сваляне на колелата .
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  4. #19
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Един приятелски съвет (ако не си погледнал) - вдигни си кората на багажника и погледни да не би куката да е при крика и комплекта за сваляне на колелата .
    Ако е към мен, моята абсолютно си е там, само дано не ми се налага да я ползвам, че си е кофти тръпка, дори и да теглиш
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  5. #20
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега чакаме раззвръзка и дано е малкото зло, разбирам те напълно. Като ми има нещо по колата и немога да спя

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #21
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default



    Свалих гредичката и ето.......... Радятора, точно там, където влиза в гредата от едната страна..... Само това е поражението... е и гредата разбира се. Искам да питам: Това, цялото коляно, може ли да се смени само то, или трябва да сменя целия радиатор?????????
    Благодаря на всички за подкрепата и за мненията, за съжеление имам някъкъв проблем със сайта и не можех да ви благодаря до сега.......
    Last edited by aleck; 21-12-2011 at 13:27.
    Alfa Romeo - 156 - 1999 - 1.8 16V Twin Spark

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Снимките са много малки. Качи ги по-големи.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Ами то излиза от пластмасата на радиатора и е единно цяло с него. Ти как мислиш?

  9. #24
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by aleck View Post
    ..... Само това е поражението... е и гредата разбира се.
    Да го наречем малкия дявол... Който никога си няма работа! Е до сега съм пълзял и аз отдолу, викам си да дръпна една спринцовка антифриз, да го видя колко го бива и разбира се, капачката се приплъзна, похлопна тук-таме и... Потъна вдън земя, мамка му. Та я вдигах с крика, свалях колелото - нахлузих екипите естествено, оцапах се както си му е реда и едва я напипах накрая най-отдолу на бронята, най-към гумата с луди витки на китките през малък прозорец отдолу през корите. Не изпадна ни при запалване, нито при рязък старт напред или назад.
    Е че от нищо - нещо, ей ти един час мръзнене и чевръсто приклякане. Нда, поне установих, че гайките на джантите са толкова слабо завити, че могат да ми ги свият и в движение... С тия пистолети със сгъстен въздух направо се... таковат.
    Quote Originally Posted by aleck View Post
    ... Искам да питам: Това, цялото коляно, може ли да се смени само то, или трябва да сменя целия радиатор?????????
    Аз също не мога да видя достатъчно добре какъв е проблема, но по радиаторите си съм се спасявал много пъти с металпластик от Бриколаж, едно немско в кутийка, с два компонента вътре-едното е като метален прах а другото-втвърдител, добре се справя с високи температури и за 10 лв дано те спаси от сложни маневри по търсене и смяна радиатор. Кофти е, че колкото е по-студено, толкова по-дълго стяга, иска си топъл гараж за поне една нощ.
    Last edited by Liminat; 21-12-2011 at 16:07.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  10. #25
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Да го наречем малкия дявол... Който никога си няма работа! Е до сега съм пълзял и аз отдолу, викам си да дръпна една спринцовка антифриз, да го видя колко го бива и разбира се, капачката се приплъзна, похлопна тук-таме и... Потъна вдън земя, мамка му. Та я вдигах с крика, свалях колелото - нахлузих екипите естествено, оцапах се както си му е реда и едва я напипах накрая най-отдолу на бронята, най-към гумата с луди витки на китките през малък прозорец отдолу през корите. Не изпадна ни при запалване, нито при рязък старт напред или назад.
    Е че от нищо - нещо, ей ти един час мръзнене и чевръсто приклякане. Нда, поне установих, че гайките на джантите са толкова слабо завити, че могат да ми ги свият и в движение... С тия пистолети със сгъстен въздух направо се... таковат.

    Аз също не мога да видя достатъчно добре какъв е проблема, но по радиаторите си съм се спасявал много пъти с металпластик от Бриколаж, едно немско в кутийка, с два компонента вътре-едното е като метален прах а другото-втвърдител, добре се справя с високи температури и за 10 лв дано те спаси от сложни маневри по търсене и смяна радиатор. Кофти е, че колкото е по-студено, толкова по-дълго стяга, иска си топъл гараж за поне една нощ.
    Метал пластик - би ли прочел дали става за пластмаса? ПоксиПол пише, че не става - люпи се от нея. Локтайд имат такова, но върви и с активатор

  11. #26
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Метал пластик - би ли прочел дали става за пластмаса? ПоксиПол пише, че не става - люпи се от нея. Локтайд имат такова, но върви и с активатор
    Не става дума за лепене, по-скоро ако е спукано коляното да бъде направен един пласт отгоре, или по-добре един пласт, върху него да се намотае нещо като бинт и още един пласт, така ще стегне върху пукнатината, без да пропуска течността и без да създава проблеми поради различни температурни разширения. Мазал съм /къде ще ходя, сервират ми спукания при демонтаж радиатор, вирнали веждите нагоре -така си бил, спукан, нищо, че не е пропуснал и капка за повече от година и готови с телефона да ми поръчват друг.../ радиатора на връзката между пластмаса и алуминиевите ребра - изпушва безпогрешно. Ъъъъъ... отделно залепени 50 ст на отсрещния тротоар, да гледаш сеира на мераклиите да си ги вземат
    Знаменит материал, направо съм лепил и планка на пробито гърне, както и съм изпушвал дупки по гърнето, спасява те от заварчици или смяна, поне временно, но добре знаете колко време издържат някои от гърнетата, с които сменят, а със по-специалните като вид и форма си е гаден трилър.
    Аз не обичам много да го хваля, щото като ида да го търся да ме намеря празни рафтове, но тук май наистина трябва да си помагаме кой с каквото може, че нещата са си ...
    Еле па тия ни теми за скърцанията, направо трябва да се скрият и да не се виждат от всеки, че има да караме алфи... вечно.
    Last edited by Liminat; 21-12-2011 at 17:30.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  12. #27
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Не става дума за лепене, по-скоро ако е спукано коляното да бъде направен един пласт отгоре, или по-добре един пласт, върху него да се намотае нещо като бинт и още един пласт, така ще стегне върху пукнатината, без да пропуска течността и без да създава проблеми поради различни температурни разширения. Мазал съм /къде ще ходя, сервират ми спукания при демонтаж радиатор, вирнали веждите нагоре -така си бил, спукан, нищо, че не е пропуснал и капка за повече от година и готови с телефона да ми поръчват друг.../ радиатора на връзката между пластмаса и алуминиевите ребра - изпушва безпогрешно. Ъъъъъ... отделно залепени 50 ст на отсрещния тротоар, да гледаш сеира на мераклиите да си ги вземат
    Знаменит материал, направо съм лепил и планка на пробито гърне, както и съм изпушвал дупки по гърнето, спасява те от заварчици или смяна, поне временно, но добре знаете колко време издържат някои от гърнетата, с които сменят, а със по-специалните като вид и форма си е гаден трилър.
    Аз не обичам много да го хваля, щото като ида да го търся да ме намеря празни рафтове, но тук май наистина трябва да си помагаме кой с каквото може, че нещата са си ...
    Еле па тия ни теми за скърцанията, направо трябва да се скрият и да не се виждат от всеки, че има да караме алфи... вечно.
    Братле, тук говорим за пластмаса. И наистина освен активатор има и една лента, като за изолация на сграда мрежата, която се поставя

  13. #28
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default

    http://aleck.snimka.bg/automobiles/alfa-romeo.642252

    Дано така да можете да ги видите.....
    Last edited by aleck; 21-12-2011 at 19:11.
    Alfa Romeo - 156 - 1999 - 1.8 16V Twin Spark

  14. #29
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default

    Това едва ли ще се залепи с каквото и да било. Счупено е точно там дето влиза в гредата, и е направило дупка отдолу на самото коляно...... Аз започнах да се оглеждам за радиатор.... И мисля да го подаря на жена ми за коледа...
    Alfa Romeo - 156 - 1999 - 1.8 16V Twin Spark

  15. #30
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Строшил си пластмасовата част от радиатора - единият от двата странични резервоара ... Лошо. Това дето го държиш трябва да сочи право надолу и влиза в един тампон на гредичката.
    Моята препоръка е нов радиатор. Това сега и да успееш да го залепиш, не е ясно колко ще кара. Още повече че е носеща част. Никога няма да си сигурен. А повярвай ми, много лошо ще стане, ако ти изтече антифриза в движение и не го усетиш навреме. Като нищо можеш да окотиш мотора.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •