Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35

Thread: вътрешна циркулация на парното

  1. #31
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Благодаря. Доколкото разбирам електромагнита привлича челото, пластините захапват и служат и като омекотител за синхронизиране на оборотите

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Ремъчната шайба се върти постоянно от коляновия вал. Съединителя (това с пластините) е свързан с оста на компресора. Нормално между тях има малка въздушна междина. Когато ЕКУ-то захрани (през реле) бобината, тя привлича съединителя и той "залепва" за шайбата. Започва да се върти с оборотите на шайбата, респективно и оста на компресора. Ролята на пластините е да осигурят този аксиален ход на съединителя, както и да предадът въртящия момент на оста на компресора. Приплъзване разбира се има и от количеството му зависи дълговечността на съединителя. По тази причина аз си пускам климатика винаги на празен ход.

  3. #33
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Правилно съм разбрал. Но има и нещо друго - подаваш рязко газ и вдигаш 4000об. ЕКУ-то изключва омпресора за да набереш бързо скорост и като стигнеш 4000 и ги задържиш, ЕКУ-то включва компресора отново. Това не може да се избегне

  4. #34
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Така е. Но, което зависи от мен го правя.

  5. #35
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by NVG View Post
    Така е. Но, което зависи от мен го правя.
    Но здраво си е направено. А и напъна става по-малък с ТРВ-то вътре, когато зададената температура е достигната

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •