Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Почистване на фарове

  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default Почистване на фарове

    Колеги разглобих си фаровете и халогените на бронята и искам да ги освежа -да почистя рефлекторите,да ги пръсна в черно,стъклата да ги зачистя отвътре,а отвън с шкурка 1000,после 2000 и накрая пастиране.Имам няколко въпроса :
    1.С какво най-ефективно да измия рефлекторите без да ги прецакам и стъклата отвътре?
    2.Частта,която съм маркирал ли се пръска само и с какъв спрей ?

    Мерси предварително
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20122011.jpg  
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Колеги разглобих си фаровете и халогените на бронята и искам да ги освежа -да почистя рефлекторите,да ги пръсна в черно,стъклата да ги зачистя отвътре,а отвън с шкурка 1000,после 2000 и накрая пастиране.Имам няколко въпроса :
    1.С какво най-ефективно да измия рефлекторите без да ги прецакам и стъклата отвътре?
    2.Частта,която съм маркирал ли се пръска само и с какъв спрей ?

    Мерси предварително
    1. Много трябва да внимаваш, защото много лесно пада покритието ... препоръчвам ти да не ги пипаш, в най-лошият случай ги духни внимателно с въздух.
    2. Вземи шкурка, 400 примерно, за да подготвиш основата. После си купи акрилна основа за пластмаса, продава се на шпрей в доста магазини, почистваш с обезмаслител, пръскаш с основата и после с черен мат - шпрей, който също ще си купиш от някой магазин.
    3. За стъклата на фаровете - препоръчвам ти първо с 400, после 800, 1200, 1500 и 2000, за да може да изгладиш всички щети от камъчета и драскотините. Доста е работа, но си заслужава. После пръскаш с основата за пластмаса и след нея с безцветен лак. С полиране ще стане, но след няколко месеца ще е мат.
    Успех!

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Много непрепоръчително е да търкаш рефлектора с каквото и да било щото пада покритието. Ако ти е много прашен само го изплакни с вода, а още по-добре с дистилирана вода. Стъклото на фара има защитен слой, ако ще търкаш със шкурка и паста след това го закарай на бояджия да му пръсне лак.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  4. #4
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Аз чистих рефлектор със спрей за почистване на стъкла. После със студена вода, която издухах със студен въздух. Имаше няколко малки петънца, тях с кърпичка за очила много леко. Може и да съм бил късметлия, но поражения нямаше.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  5. #5
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Мога да споделя моя опит от фаровете на 147, получиха се добре...

    Боядисва се тази, маркираната част. Първо се сваля покритието със ситна шкурка до гола пластмаса, пада много лесно - с по две тръквания, след което е добре една ръка грунд за пластмаса /може и без него/, а после две ръце черен мат - и двете ги има на спрейове в строителните хипермаркети, достатъчно е средно качество.

    Рефлектора го накисваш в топличка вода с веро, разклащаш яко, плакнеш на мека струя, после изплакваш и с дестилирана вода /иначе остават бели петна/ и сушиш със сешоар.

    В никакъв случай не го докосвай с каквото и да е, толкова е нежен, че остават следи дори и от мека кърпичка за очила

    Успех!

    Аааааа, докат`пиша, колеги са ме изпреварили, но съветите са идентични!
    Last edited by Zarini; 20-12-2011 at 20:54.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  6. #6
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Мерси за бързите отговори Говорих с познат и той ми каза,че на неговата либра лака след време е започнал да се напуква ...Май само ще ги пастирам защото ксенона не грее като халогена.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  7. #7
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Кажи само как махна "стъклата" да не мисля

  8. #8
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    С 'бояджийски сешуар' нагряваш от едната страна равномерно,внимателно с отвертка подмушваш да тръгне силикона и после с ръкавици и с 2те ръце за задната част на фара и за стъклото разтягаш и той почва да се разтваря бавно...после продължаваш по фара надолу да нагряваш хубаво и така
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  9. #9
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    10х
    Някои го слагат във фурна на 80-ина градуса

  10. #10
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Еми може и така,ама в гаража нямам фурна,а се правеха едни вкусотии в нея :Д
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  11. #11
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Еми може и така,ама в гаража нямам фурна,а се правеха едни вкусотии в нея :Д
    Дразниш ме,а? Да беше поканил

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Мерси за бързите отговори Говорих с познат и той ми каза,че на неговата либра лака след време е започнал да се напуква ...Май само ще ги пастирам защото ксенона не грее като халогена.
    Грешиш. Плексигласа старее от УВ лъчите, не от топлина. Лятото като ги напече слънцето ще помътнеят, като на старо БМВ-срамота.........
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  13. #13
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Мерси за бързите отговори Говорих с познат и той ми каза,че на неговата либра лака след време е започнал да се напуква ...Май само ще ги пастирам защото ксенона не грее като халогена.
    Напукал се е защото не е сложил основа за пластмаса
    На БМВ-то ги направих пролетта и до момента не са мръднали, но сложих основа и после качествен лак с бояджийски пистолет, станаха като чисто нови.

  14. #14
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Ок,така ще го направя значи... живи и здрави и весели празници !
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    аз почиствам рефлектора с разтвор на течен амоняк. Продават го във всяка аптека. Разрежда се сус вода ефекта е невероятен.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •