Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Въпрос за температура

  1. #1

    Default Въпрос за температура

    Колеги проблема е следния колата си загрява нормално, но като седя в задръстване и градусите отиват към 100 най-много 110 направи ми впечатление,че перката се включва чак на 100 градуса. Имам проблем с радиатора сълзи ми отдолу,но него мога да сменя чак след седмица пробвах с друг датчик на термостата,но положението е същото възможно ли е от радиатора да е цялата тази работа и има ли опасност да прецакам мотора така.Става въпрос за колата от подписа.Предварително благодаря на отзовалите се
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  2. #2

    Default

    Най-важното е да има течност в системата,и съответно да ти отваря навреме термостата.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Най-важното е да има течност в системата,и съответно да ти отваря навреме термостата.

    Ами течност има,но ми направи впечатление,че като смених датчика,след като го извадих беше сух,нямаше капка антифриз това значи ли че главата се е пекла през цялото това време без да бъде охлаждана ?
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  4. #4
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Ами течност има,но ми направи впечатление,че като смених датчика,след като го извадих беше сух,нямаше капка антифриз това значи ли че главата се е пекла през цялото това време без да бъде охлаждана ?
    В горната дясна част на радиатора (пасажера) трябва да имаш за обезвъздушаване. Отвий го и наливай докато не потече от там
    Last edited by NightRider; 19-12-2011 at 20:42. Reason: Уточнение

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    В горната дясна част на радиатора (пасажера) трябва да имаш за обезвъздушаване. Отвий го и наливай докато не потече от там

    Това го направих обезвъздуших системата,антифриз сипах до горе.Просто тези градуси ме притесняват,да не стане някой фал,защото ги качва на 100,110 и след това ги сваля на 90 ама ми се струва,че са много тези градуси
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  6. #6

    Default

    Ако имаш възможност да я качнеш на лаптоп или пък с термометър си премери температурата,за да бъдеш спокоен.....щото и уреда може да те послъгва...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Това го направих обезвъздуших системата,антифриз сипах до горе.Просто тези градуси ме притесняват,да не стане някой фал,защото ги качва на 100,110 и след това ги сваля на 90 ама ми се струва,че са много тези градуси
    Термостатът ти отваря късно, блокира в затворено положение

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ако имаш възможност да я качнеш на лаптоп или пък с термометър си премери температурата,за да бъдеш спокоен.....щото и уреда може да те послъгва...

    Ясно ще отида да я закачат. Имам още едно питане прави ми впечатление,че при загрял мотор като я изръчкам във високите обороти и след това,като тръгвам да спирам оборотите ми падат и колата претриса все едно не и достига гориво и от това претрисане ми мъждука лампата за маслото,не го прави всеки път,а само понякога.

    ---------- Post added at 21:15 ---------- Previous post was at 21:10 ----------

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Термостатът ти отваря късно, блокира в затворено положение
    Той е на 6 месеца,което пак не е гаранция да се е предал уж бер,уж не знам си кво!
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  9. #9
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Термостатът ти отваря късно, блокира в затворено положение
    Нищо подобно.Работи само втора степен на перките и чертата между 90 и 130 е 100гр.Дъвкано е в няколко теми.

  10. #10

    Default

    За притрисането и оборотите ще трябва некои други колеги да помагат.Дано те посъветват по-скоро,та да си наясно за какво иде реч.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Нищо подобно.Работи само втора степен на перките и чертата между 90 и 130 е 100гр.Дъвкано е в няколко теми.
    Колга а,защо работи само втора степен,смисъл проблема в перката ли е или в термостата и как да накарам първа степен да се включи ? Защото е имало случай,в който давам на контакт след изгасяне на мотора,и перката се включва сама докато съм на контакт ?

    Quote Originally Posted by undy View Post
    За притрисането и оборотите ще трябва некои други колеги да помагат.Дано те посъветват по-скоро,та да си наясно за какво иде реч.
    Мерси братле
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  12. #12
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    първа степен не се усеща ако се опитваш от вътре в колата да разбереш дъли е включило. между другото като се премахне катализатора и колата се охлажда по добре.

  13. #13
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Включва ли ти се вентилаторът на 1ва степен

  14. #14
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Колга а,защо работи само втора степен,смисъл проблема в перката ли е или в термостата и как да накарам първа степен да се включи ? Защото е имало случай,в който давам на контакт след изгасяне на мотора,и перката се включва сама докато съм на контакт ?
    Изгорял реостат или скапано реле.
    Докато не отстраниш причината,няма да тръгне.
    Ако температурата на двигателя е висока,перката ще върти до падането и щом има захранване.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Включва ли ти се вентилаторът на 1ва степен

    Не стигне ли 90 градуса се включва директно 2 ра степен

    ---------- Post added at 21:52 ---------- Previous post was at 21:50 ----------

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Изгорял реостат или скапано реле.
    Докато не отстраниш причината,няма да тръгне.
    Ако температурата на двигателя е висока,перката ще върти до падането и щом има захранване.

    Ясно колега благодаря ти. Опасно ли е да я карам така още седмица ?
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •