Аз тука гледах, но тука е отбелязано за разпределителните валове, а аз се чудех за коляновия... Иначе това май е манометър ама не знам какво се прави с него. Питам за коляновия защото попринцип съм го оставил в такова състояние в каквото, като свалих веригата и съм маркирал веригата и валовете в текущата им позиция, но случайно ако мръдне какво правим ? :/ Та идеяте ми беше дали няма някъде при маховика белег или откъм скоростната кутия освен да гледам ?

---------- Post added at 00:12 ---------- Previous post was at 00:02 ----------

Quote Originally Posted by aRm View Post
Аз тука гледах, но тука е отбелязано за разпределителните валове, а аз се чудех за коляновия... Иначе това май е манометър ама не знам какво се прави с него. Питам за коляновия защото попринцип съм го оставил в такова състояние в каквото, като свалих веригата и съм маркирал веригата и валовете в текущата им позиция, но случайно ако мръдне какво правим ? :/ Та идеяте ми беше дали няма някъде при маховика белег или откъм скоростната кутия освен да гледам ?
Сега се поразрових и разбрах, че явно за да наглася правилно коляновия вал спрямо разпределителните, трябва да оцеля мъртвата точка или както го пишат "Top dead Center" (TDC) и явно това става с този уред, който се слага в дупката за първия цилиндър. Споделете, ако знаете дали е така и кажете дали това е единствения начин или наистина има някъде белег. Благодаря предварително, колеги !