Results 1 to 8 of 8

Thread: Алуминиеви фланци на железни джанти?

  1. #1
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default Алуминиеви фланци на железни джанти?

    Имам 3 въпроса всъщност:
    1. Мога ли да сложа отпред 5мм фланци и да си ползвам същите болтове, с които съм в момента?
    2.Искам да изнеса малко задните железарки на 146-цата, обаче се чудя дали е удачно да сложа алуминиви фланци, или трябва да търся стоманени? И какво друго да гледам като ги избирам. Дебелината, която искам е 15мм.
    3.Дайте някое съветче, къде най-тънко може да се сдобия с такива в София.
    Тен кю!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Имам 3 въпроса всъщност:
    1. Мога ли да сложа отпред 5мм фланци и да си ползвам същите болтове, с които съм в момента?
    Гледай болта да се навива почти целия на главината, че откачена гума е кофти усещане.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3

    Default

    Ако сложиш по-широки фланци отзад ще започнеш и по-трудно да взимаш завоите
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  4. #4
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Ако сложиш по-широки фланци отзад ще започнеш и по-трудно да взимаш завоите
    Споко, правих едни интервенции и имам причина да търся фланци А завоите вече не са това, което бяха
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  5. #5

    Default

    ами няма значение дали с алуминиви то е сплав не е толкова мека и там няма триене,не са евтини и трудно се намират,има на МОМО и 2 са в комплект около 80 лева ако ги намериш-качество перфектно,има и в Маргел 4 на 98 но са по мисля 80 лева брой немски,не знам някъде втора ръка ако изпадне най добре,трябват ти и по-дълги секретни болтове и болтове още 12 броя по дълги да захванеш примерно 40 милиметра резба знаеш и там щи идат парички за секрети и болтове,секрет имам дълъг нов в кутия ако не намериш свиркай.

  6. #6
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Засега съм замразил търсенето, понеже май верно не си струва с тоя вариант, но ако реша да действам ще се свържа с теб! Тенкю за предложението.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  7. #7
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Не знам какво е междуболтовото разстояние на колата ти но при лада и жигули отпред има едни фланци които са по 5 мм и на мен отначало ми вършиха чудна работа но трябва да пообиколиш моргите това като идея. В последствие си направих шпилки, гайки и текстолитови фланци 25 мм. това също като идея.

    Весели празници
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  8. #8

    Default

    4 дупки са разпложени на 98 милиметра една от друга,дебелината на фланеца и 5 милиметра не е малко но зависи колко е ЕТ на джантата дали е изнесен отвора на вън или на вътре средно алфите са некъде 35 и 37 ет най често и той ако иска да слага по широка гума и това се гледа.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •