Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56

Thread: Задната седалка от 166 дали ще стана на 147

  1. #16
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Според мен някой ти е направил забележка, че няма къде да се подпре докато изпробвате амортисьорите при неподвижен автомобил.

    Смятай тогава за какво са ми пръскалките на бронята
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post

    Смятай тогава за какво са ми пръскалките на бронята
    Ми той за тях говори
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ми той за тях говори
    Упсссс Аз сметнах че за подлакътника говори
    Абе ясен е намека
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  4. #19
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Още малко и ще откриете и системата за централно мазане на втулките

  5. #20
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Аз имам задни седалки от GT с подлакътник и 3 подглавника. Давам ги за 50лв. Салона е Alfatex.

  6. #21
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Аз имам задни седалки от GT с подлакътник и 3 подглавника. Давам ги за 50лв. Салона е Alfatex.
    Аз не ги разбирам Какво ще рече Alfatex!!!
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  7. #22
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Само ако шофера е около 1.20 висок...
    Това не е вярно!
    Ако ти караш в поза таксиметров шАфиор, не означава, че всички обичаме да караме в стил "полегнала е тодорка". Също така да опъвам коленните стави при натискане на съединител нямам нужда.
    Не мисля, че така трябва да се кара и да се седи в едно купе като ГТВ-то, но имаш право да лежиш, да се обтягаш, само гледай да не заспиваш вътре.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Това не е вярно!
    Ако ти караш в поза таксиметров шАфиор, не означава, че всички обичаме да караме в стил "полегнала е тодорка". Също така да опъвам коленните стави при натискане на съединител нямам нужда.
    Не мисля, че така трябва да се кара и да се седи в едно купе като ГТВ-то, но имаш право да лежиш, да се обтягаш, само гледай да не заспиваш вътре.
    Не е добре и да правиш прибързани заключения без да имаш необходимата за това информация.
    Това в каква поза карам аз лично, е резултат от две прочетени книги по темата, а отделно ако си сядал в ГТВ, ще знаеш, че там и 20 книги да си прочел за позицията на седене на шофьорската седалка, те няма да ти помогнат много - там дизайнерите са се погрижили за това да седиш правилно дори и да не го искаш.
    Повечето собственици на ГТВ във форума доколкото ги познавам са над "нормалната" височина от 1.80 метра и ако някой ми каже, че кара в позиция в която на задната седалка може да седне нещо, различно от котка или много дребно куче, просто ще го помоля да демонстрира как точно го прави, защото моите познания по физика и биология явно са недостатъчни.
    Last edited by badmadafaka; 20-12-2011 at 15:50.

  9. #24
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Не е добре и да правиш прибързани заключения без да имаш необходимата за това информация.
    Това в каква поза карам аз лично, е резултат от две прочетени книги по темата, а отделно ако си сядал в ГТВ, ще знаеш, че там и 20 книги да си прочел за позицията на седене на шофьорската седалка, те няма да ти помогнат много - там дизайнерите са се погрижили за това да седиш правилно дори и да не го искаш.
    Повечето собственици на ГТВ във форума доколкото ги познавам са над "нормалната" височина от 1.80 метра и ако някой ми каже, че кара в позиция в която на задната седалка може да седне нещо, различно от котка или много дребно куче, просто ще го помоля да демонстрира как точно го прави, защото моите познания по физика и биология явно са недостатъчни.
    Е ти пък как реши, че правя прибързани заключения.

    Сядам, и отзад дете до 6-7 годишна възраст се разполага задоволително. Аз съм 183 см. Мразя да са ми опънати краката и да правя тъп ъгъл в кръста.
    Я кажи сега как стоят нещата в тиграта. Там отзад кой сяда? Отговорът е: "аз сядам". Шоферът караше спокойно.

  10. #25
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Йо ..нито дума за позицията в ГТВ !!!
    Аз съм 186см и нямам ядове! Качвали сме се 4 човека с тур 400км из БГ и хората отзад не слезнаха със болки в кръста! Единствено позата на глезените отзад е малко ебана...всичко друго е 6+.
    Виж не става за хора дет карат легнали..полегнали...спящи и сякви други псевдо шофери

  11. #26
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Aз пък съм 178см., карам изправен и зад мен не може да седне никой, освен ако не е без крака.
    Задните седалки на GTV са декоративни, няма какво да се заблужаваме.

    Сега, понеже някой ще ме контрира, то има и рекорд на Гинес за 20+ души в Porsche 911, ама нали не говорим за подобен тип изпълнения?
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  12. #27
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Aз пък съм 178см., карам изправен и зад мен не може да седне никой, освен ако не е без крака.
    Задните седалки на GTV са декоративни, няма какво да се заблужаваме.

    Сега, понеже някой ще ме контрира, то има и рекорд на Гинес за 20+ души в Porsche 911, ама нали не говорим за подобен тип изпълнения?
    Просто обичаш да караш с изпънати крака.

    Такова животно декоративна седалка няма. Продължавам да твърдя, че тези седалки могат да се ползват, стига шофьора да не разбира карането като гребане.

  13. #28

    Default

    Тогава "в духа на дискусията" аз да попитам дали пък тези, които смятат, че има предостатъчно място в тази кола случайно не карат "по женски" (с ц*ци залепени за волана и седалка вдигната така, че по възможност да имаш видимост точно какво се случва на 3 сантиметра от предната ти броня)..?
    Last edited by badmadafaka; 20-12-2011 at 17:17.

  14. #29

    Default

    Карат състезателски
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  15. #30
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Просто обичаш да караш с изпънати крака.

    Такова животно декоративна седалка няма. Продължавам да твърдя, че тези седалки могат да се ползват, стига шофьора да не разбира карането като гребане.
    Краката ми не са изпънати.
    Когато натисна съединителя, в коляното ми остава съвсем лека чупка - точно както трябва да бъде.

    Да караш с изпънати крака е глупаво, некомфортно, уморително и не на последно място - много опасно при инцидент.
    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Карат състезателски
    Т.е., почти легнали, нивото на очите е на нивото на волана, последният се държи с два пръста с дясната ръка, (другите пръсти държат телефона/цигарата), лявата ръка задължително провесена през прозореца, за да се вижда позлатеното марково Q&Q, а и да не забравяме задължителния лош поглед, над очилата RayBen...
    Last edited by Fear; 20-12-2011 at 17:20.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •