Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: Какви дискове да записвам за чейнджъра?

  1. #16
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa166 View Post
    Аз си записвам само на дискове Сони на 4Х с неро и досега съм нямал проблем с тях винаги си тръгват
    А преформатирш ли ги от Мр3 към "нормално"
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вероятно player - ът чете само CD audio формат.
    Освен това имайте впредвид, че аудио CD - тата, които се продават обикновено се правят на матрица а не се записват по начина за който говорим.
    Така матрично произведените дискове обикновено имат доста по-контрастен образ и съответно по-лесно се четат, респективно по-малко прескачат.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Вероятно player - ът чете само CD audio формат.
    Освен това имайте впредвид, че аудио CD - тата, които се продават обикновено се правят на матрица а не се записват по начина за който говорим.
    Така матрично произведените дискове обикновено имат доста по-контрастен образ и съответно по-лесно се четат, респективно по-малко прескачат.
    На мен не ми прескачат "телевизора" директно изписва "no disk" - с оригиналните нямам никакъв проблем. Освен това миналата година едно приятелче ми беше записало 4 диска на една и съща програма (Неро), предполагам на един и същ формат, едни и същи дискове - 2 тръгнаха и работят без проблем, 2 не можаха да отлепят. Не знам дали проблемът ми не е в това, че файловете в РС то са Мр3 и при форматирането като СD audio нещо да се сбъгясва. Днес ще пратя хлапето да купи "СОНИ" и ще пробвам и с него.
    Last edited by kiko73; 20-12-2011 at 13:04.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    На мен не ми прескачат "телевизора" директно изписва "no disk" - с оригиналните нямам никакъв проблем. Освен това миналата година едно приятелче ми беше записало 4 диска на една и съща програма (Неро), предполагам на един и същ формат, едни и същи дискове - 2 тръгнаха и работят без проблем, 2 не можаха да отлепят. Не знам дали проблемът ми не е в това, че файловете в РС то са Мр3 и при форматирането като СD audio нещо да се сбъгясва. Днес ще пратя хлапето да купи "СОНИ" и ще пробвам и с него.
    Ако песните на PC-то са във формат MP3 (или друг), то в процеса на самия запис Nero или друг подобен софтуер преобразува MP3 в CD-audio формат.

    PS: Другото, което се сещам - не ползвайте дискове за многократен презапис (RW). При тях контрастът е много лош, за сметка на възможността за многократен презапис. Освен това и покритието им бързо се променя с времето (образът избледнява)
    Last edited by ecotronic; 20-12-2011 at 14:04.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    започва да се пристрастява Alfa166's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Age
    37
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    А преформатирш ли ги от Мр3 към "нормално"
    то нерото само си ги конвертира
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 140hp 2001

  6. #21
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Винаги само дискове сони и принко...вторите ме учудват с качество!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #22
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa166 View Post
    то нерото само си ги конвертира
    така де, съмнявах се точно в тази конверсия
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  8. #23
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Винаги само дискове сони и принко...вторите ме учудват с качество!
    имам в касетката само Princo записвал съм ги на максимум скорост и се плейват перфектно. Самия чейнджър обаче има няколко интересни момента - има демпфери, които се настройват с отверка - настройките на тия демпфери се намират отстрани на корпуса на чейнджъра - просто е редно да ги настроите на максимум за да не прескача диска.
    Tormentvm In Dvm Demens

  9. #24
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Имаме новина! Оникновено аудио СД Сони, записвано на 2-ра скорост тръгна от воле!

    Сега трябва да си търся другарче с хубава записвачка ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  10. #25
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Имаме новина! Оникновено аудио СД Сони, записвано на 2-ра скорост тръгна от воле!

    Сега трябва да си търся другарче с хубава записвачка ...
    дефинирай "хубава записвачка" "
    Tormentvm In Dvm Demens

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Имаме новина! Оникновено аудио СД Сони, записвано на 2-ра скорост тръгна от воле!

    Сега трябва да си търся другарче с хубава записвачка ...
    А като караш по паваж все още ли свири?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    А като караш по паваж все още ли свири?
    Все още не съм пробвал в движение .

    ---------- Post added at 18:45 ---------- Previous post was at 18:45 ----------

    Quote Originally Posted by Bobo Markov View Post
    дефинирай "хубава записвачка" "
    Която може да записва на 2-ра .
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  13. #28
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Все още не съм пробвал в движение .

    ---------- Post added at 18:45 ---------- Previous post was at 18:45 ----------



    Която може да записва на 2-ра .
    не са вреждам, при мене записва на 48 ама не знам аудио как го прави щото си спомням че май на втора ги печеше по дифолт ама помня ли аз не съм записвал дискове от нанайсиджас време ...
    Tormentvm In Dvm Demens

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo Markov View Post
    не са вреждам, при мене записва на 48 ама не знам аудио как го прави щото си спомням че май на втора ги печеше по дифолт ама помня ли аз не съм записвал дискове от нанайсиджас време ...
    Понеже гледам, че сме комшии, дефиницията за хубава записвачка...........тази на която записан диск, като минеш по бул. Прага да не прескочи повече от 10 пъти.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Понеже гледам, че сме комшии, дефиницията за хубава записвачка...........тази на която записан диск, като минеш по бул. Прага да не прескочи повече от 10 пъти.
    ахахааа да - прескача щото живея до тоя булевард и минавам по него редовно прескача ама то и аз ще "прескоча" там два или три пъти около бившето пазарче и около Халбите после на релсите на Скобелев
    аз затова настройвах му на това нещо демпферите и не и не - прескача - то всъщност не прескача а прекъсва (явно има буфер) аз затова си слушам файлове с адаптор и съм супер доволен иначе касетката ми е пълна с дискове ама на бул. Прага
    Tormentvm In Dvm Demens

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •