Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Въпрос относно лампичките над шофьора 156?

  1. #1

    Default Въпрос относно лампичките над шофьора 156?

    Значи въпроса ми е, копчето за лампичките от дясната страна си работи нормално, като го натисна на ляво светва лявата лампа като натисна надясно светва дясната лампа, НЕ ми стана ясно как работи копчето лявата ( AUTO/OFF) страна към шофьора,
    като поставя това копче на АУТО/ОФФ нищо не става , по принцип каква му е функцията, като натисна надясно пак нищо не става и на него немога да му схвана функцията?

    Някой може ли да сподели каква е като цяло функцията на копчето от към шофьора?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 14122011030.jpg  
    Without heart we would be mere machines

  2. #2

    Default

    С него можеш да си настроиш,дали плафона да ти работи постоянно,изобщо да не работи,или само когато отваряш някоя врата...за определено време.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    като е на Ауто-офф то си работи само когато си знае...примерно като изгасиш колата и светва...като отключиш-светва, като отвориш вратата-светва...и т.н
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #4

    Default

    Добре а когато не е на ауто-офф когато е натиснато на-дясно, защо не светва?? или пак има някаква скрита функция?
    Without heart we would be mere machines

  5. #5
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    натисни го още един път. Като беше по средата не светеше избщо ако не се лъжа.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  6. #6
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за плафона

    Това е верно че лявото копче си има няква собствена схема на работа, та мене ме издразни че не мога да я разшифрирам, и много лесно ги вързах да бачкат така - като отключа колата с копчето на алармата (вързана ми е с централното) да светват и двете лампи на плафона едновременно (плюс тия над задните врати) че да се вижда повече вътре. Иначе дясното си е просто off-on.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  7. #7

    Default

    Тей обяснявам
    Когато въпросното копче е:

    - наляво - тогава не свети нито принудително нито като отвориш вратата или загасиш колата
    - по средата - тогава светва само когато отвориш врата или загасиш колата
    - надясно - тогава предния плафон свети постоянно без да спре докато не го върнете в една от горните 2 позиции
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Тей обяснявам
    Когато въпросното копче е:

    - наляво - тогава не свети нито принудително нито като отвориш вратата или загасиш колата
    - по средата - тогава светва само когато отвориш врата или загасиш колата. В това положение с десния бутон можеш да светнеш поотделно или само шофьорската, или само лампата за пътника
    - надясно - тогава предния плафон свети постоянно без да спре докато не го върнете в една от горните 2 позиции
    Ако не работи така - имаш проблем или горе на плафона или в централака за тези лампи

  9. #9
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Ето извадка от книжката за фейслифта, по която се ориентирах за логиката на светене на тоя плафон - щото и на мене ми беше непонятна.

    За модела преди фейслифта не знам да ли важи.

    Ако не ме мързеше - щях да я преведа... Ако някой не можа да си преведе нещо - да пита.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Courtesy lights 156.jpg  
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  10. #10

    Default

    Ето извадка от книжката преди фейслифта:

    "FRONT ROOF LIGHT (fig.90)

    The roof light comprises two lights with a control switch. With switch (A) in the central position (1), both lights turn on when a door is opened. When the doors are closed, a timer is activated for 7 sec. to allow the car to be started. The lights go out when the ignition key is turned to MAR (with doors closed). Moving switch (A) to the left position (0) the lights stay off. Moving switch (A) to the right position (2) the lights stay on.

    The spot function is operated by switch (B): left position (1) = left spot on; right position (2) = right spot on; central position (0) = spot lights off."
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Fig.90.jpg  
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Peter_63 View Post
    Ето извадка от книжката преди фейслифта:

    "FRONT ROOF LIGHT (fig.90)

    The roof light comprises two lights with a control switch. With switch (A) in the central position (1), both lights turn on when a door is opened. When the doors are closed, a timer is activated for 7 sec. to allow the car to be started. The lights go out when the ignition key is turned to MAR (with doors closed). Moving switch (A) to the left position (0) the lights stay off. Moving switch (A) to the right position (2) the lights stay on.

    The spot function is operated by switch (B): left position (1) = left spot on; right position (2) = right spot on; central position (0) = spot lights off."
    Значи на мене switch A не ми работи нещо отварях го но, всичко е нормално клупонгите си влизат нормално, но незнам защо не работи.

    Когато мърдам суич А на позиция 1. нище не светва както е описал колегата от предния пост, същото става и на позиция 2 където трябва да светнат постоянно но и това не става, колеги къде трябва да търся , за да разреша този проблем, някой има ли с подобен проблем
    Without heart we would be mere machines

  12. #12
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Значи на мене switch A не ми работи нещо отварях го но, всичко е нормално клупонгите си влизат нормално, но незнам защо не работи.

    Когато мърдам суич А на позиция 1. нище не светва както е описал колегата от предния пост, същото става и на позиция 2 където трябва да светнат постоянно но и това не става, колеги къде трябва да търся , за да разреша този проблем, някой има ли с подобен проблем
    Вътре има едни диоди - провери ги

  13. #13
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    мисля, че имам един такъв плафон вкъщи, дето не ми трябва....ако някой е слушкал тая година, може да хване бонус...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Вътре има едни диоди - провери ги
    абе тоя плафон не е ли захранен с + директно от акумулатора през бушон, а управлението му да е по минус с модул.
    точка

  15. #15
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default

    Аз скоро се сблъсках със същия проблем. Като свалиш плафона и го отвориш, има една пластинка, която дава контакт за да свети. Тя се държи на една пластмаса, която при мен се беше изяла и пластината беше пропаднала малко надолу. подложих под пластинката малко парченце пластмаса и проблема ми се реши.... Виж дали и при теб не е това..
    Alfa Romeo - 156 - 1999 - 1.8 16V Twin Spark

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •