Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: алфа 156 поти прозорците

  1. #31
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by giliev View Post
    Здравей колега, изобщо не е загадка според мен, защото имах същия проблем на Спорт Вагон. Всичко, което са написали колегите е вярно, но аз ще добавя следното:
    1. Пластмасовата кора под дясната чистачка / под, която се намира филтъра /обикновенно след няколко смени на филтъра не ляга добре. Обикновенно заради счупени или вече износени щипки - на това в сервиз няма да обърнат внимание ! Също така обикновенно уплътнителят, които трябва да уплътни в/у челното стъкло не уплътнява добре, защото е разлепен от годините или просто защото кората не ляга.
    2. Под тази кора има една непосредствено над филтъра. Доколкото съм схванал нейната функция е ако все пак горната кора пропусне вода, то тя да я отведе в страни и тя да не попада в/у филтъра. В следствие на годините тя най - вероятно е провиснала в средата и не уплътнява спрямо горната/външната кора, която е под чистачката. В резултат на това във филтъра попада влага и колкото повече духа парното, толкова по - потни са стъклата.
    Аз направих следното : свалих корите и филтъра, запепих уплътнителя на външата кора, нагрях я със сешоар, за да я поизправя малко, поправих щипките. На долната кора приспособих една лайсна, която да не и позволява да провисва и по този начин да уплътнява в горната кора. Филтъра изпрах и изсуших, защото е сравнително нов и в резултат вече една седмица прозорците ми се потят в рамките на нормалното, като тези на задните врати и комбито при загряла кола дори са сухи. Надявам се да съм бил полезен !
    Весела Нова Година на Всички !
    Жоро подкрепям те с две ръце+споменатото от колегите по-горе е изпитана рецепта за потните стъкла.
    П.С. Твойте щипки на кората бяха в идеално състояние ако не се лъжа като сменяхме филтъра.
    Поздрави и Весело посрещане на Новата 2012г.

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

  2. #32

    Default Предното стъкло се изпотява .

    Колеги помагайте!Предното стъкло ми се изпотява и стои някак си мазно.Имам съмнение за теч на антифриз някъде около радиатора на парното.Иначе парното ми е о.к.,климатика си работи.Скоро смених и поленовия филтър,изчистих дренажните тръбички под кората на чистачките,но изпотяването е факт!Как мога да стигна до това радиаторче за да видя какво е положението там?Четох,че имало някакво кранче,може пък проблема да е в него.Ако някой се е сблъсквал с този проблем ще ми е от полза да ме насочи как и от къде да стигна до радиаторчето!Къде да разглобявам?Ще съм ви благодарен ако ми помогнете!Спрейове против изпотяване не помагат,стои си мазно и нищо не го чисти!Пак казвам,парното и климатика си работят перфектно,но не го изчистват!Особено откъм страната на пасажера!Колата е Алфа 156 т.с. 1.8 144к.с.!

  3. #33
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Да не те подведа ама май се сваля таблото...за оглед мисля че може да видиш кутията на парното като махнеш централната конзола.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #34

    Default

    Някой беше писал как го е сменил без да разглобява много. Иначе запотяването е от него. Аз не знам за кранче.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #35
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Провери си разширителния съд дали имаш загуба на антифриз,клапата за рециркулацията на въздуха провери ли я? Но щом казваш,че е мазно стъклото е радиаторчето на парното най-вероятно.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #36

    Default

    Проверих разширителния съд,няма голяма загуба на антифриз.Но клапата под филтъра за купето беше заяла.Не функционира и я поставих на междинно положение.Може пък да има някакъв ефект!Въпреки,че си мисля,че няма да има.Защото тя беше заяла на положение да влиза въздух само отвън,а не за вътрешна циркулация.А дали ако сложа от тези добавки за запушване на течове ще има някакъв ефект?

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by mustein View Post
    Проверих разширителния съд,няма голяма загуба на антифриз.Но клапата под филтъра за купето беше заяла.Не функционира и я поставих на междинно положение.Може пък да има някакъв ефект!Въпреки,че си мисля,че няма да има.Защото тя беше заяла на положение да влиза въздух само отвън,а не за вътрешна циркулация.А дали ако сложа от тези добавки за запушване на течове ще има някакъв ефект?
    Опитай с добавка, понякога става, ако пробива не е голям, а клапата по добре я остави напълно отворена, отвори я и извади буксата на задвижката, за да не се затвори някога
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #38

    Default

    Всъщност въпросната клапа за вътрешна циркулация кога е отворена:когато е плътно в посока към филтъра,или когато е плътно към купето?От къде влиза въздуха в купето-през вентилатора,който е видимо като турбина,или през отвора зад клапата?Питам,защото това е важно за да знам как да я оставя и да очаквам някакъв ефект.Благодаря предварително ако ми помогнете!Дайте идея и за добра добавка,която би ми свършила работа,можеби да запушва и уплътнения и меки връзки,защото теча може да не е от радиаторчето,а от някоя от връзките!

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by mustein View Post
    Всъщност въпросната клапа за вътрешна циркулация кога е отворена:когато е плътно в посока към филтъра,или когато е плътно към купето?От къде влиза въздуха в купето-през вентилатора,който е видимо като турбина,или през отвора зад клапата?Питам,защото това е важно за да знам как да я оставя и да очаквам някакъв ефект.Благодаря предварително ако ми помогнете!Дайте идея и за добра добавка,която би ми свършила работа,можеби да запушва и уплътнения и меки връзки,защото теча може да не е от радиаторчето,а от някоя от връзките!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...54&postcount=1
    Тук може да видиш как трябва да е за да влиза свеж въздух, към купето, надолу. И моторчето, което я управлява
    Отвори я напълно и виж как ще е
    Last edited by lordliness; 15-12-2014 at 22:48.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #40

    Default

    Благодаря ти колега,от снимките ми стана ясно при какво положение клапата е отворена и затворена.Обаче е голяма врътка това разглобяване.Сега остава да пробвам пък ще видим.Ще пиша за резултата!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •