Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: алфа 156 поти прозорците

  1. #16
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Колега,знам че няма логика,но задните подкалници как са? При мен бяха доста скисани поради известни причини,но като ги подмених със здрави потенето подчти изчезна,само с 2 и повече се потят на след 15 минути пак е ок.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  2. #17
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ако стелките са мокри и вътре има прилично количество влага по мокета, също е възможно.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #18
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by barash View Post
    Колега,знам че няма логика,но задните подкалници как са? При мен бяха доста скисани поради известни причини,но като ги подмених със здрави потенето подчти изчезна,само с 2 и повече се потят на след 15 минути пак е ок.
    Има голяма логика, особено за SW. Отворът за проветрение (за изходящия въздух) се намира точно в десния заден подкалник

  4. #19
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Има голяма логика, особено за SW. Отворът за проветрение (за изходящия въздух) се намира точно в десния заден подкалник
    Точно така,но там има и клапа,която спомага да не се получава вакуум в купето,демек като затвориш рязко вратата да не падне някой джам
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #20
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Точно така,но там има и клапа,която спомага да не се получава вакуум в купето,демек като затвориш рязко вратата да не падне някой джам
    Е, мен не ми се пишеше толкова

  6. #21
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Има голяма логика, особено за SW. Отворът за проветрение (за изходящия въздух) се намира точно в десния заден подкалник
    вижда ли се без да се сваля гумата?
    156 SW 2001 бивша.

  7. #22
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    вижда ли се без да се сваля гумата?
    Не, то е под подкалника, платнения. Или по назад беше, не помня точно
    Last edited by NightRider; 21-12-2011 at 17:58. Reason: Уточнение

  8. #23
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by Tr0ubl3 View Post
    Здравей колега, нещата които може да провериш са :

    1.Дали няма листа и други гадости в канала за оттичане при филтъра.
    2.Незнам на колко км ти е филтъра, но за 20лв. по-добре го смени
    3.Мръсни стъкла
    4.Ако не си с гумени стелки и при това влажно време също е възможно да оказва влияние.
    5. Да филтъра има стрелка с която се посочва правилната посока на позициониране.

    Успех
    Залагам на т.1,но каналите за извеждане на водата са два,завършващи с каучукови накрайници,които изхвърляш моментално.Каналите не се намират на тялото на филтъра,а на цялата "вана",където е механизма на чистачките
    Last edited by radiboy; 21-12-2011 at 20:43.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  9. #24
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Една загадка за мен - 147, до скоро не работеше климатроника (сега вече е ОК), страничните стъкла се запотяват, предното НЕ. Дали е мазано с нещо? (скоро я купих) Но не личи да е мазана

  10. #25
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    хахахахаа....не мога да повярвам какви чудеса прави едно пръскало за 8 кинта.
    от мосю трикотаж.
    английско, с помпичка.

    беше ми писнало.....
    на комбито малките странични стъкла-вечно са във вода (и не само те).

    вчера ходих до румънско с 4 човека, вънка студ а вътре сухичкоооооо..
    156 SW 2001 бивша.

  11. #26

    Default

    колега вси4ки ама вси4ки 156 потят стъклата....просто свикваи,и да имаш винаги хубав парцал под ръка.това е лекарството...

  12. #27
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Айде бе! Филтъра на купето се сменя 2 пъти в годината плюс редовно почисване на събралите се листа и до сега никога не съм имал проблеми с потенето на стъклата.
    Last edited by nicks1; 28-12-2011 at 18:55.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    31

    Default

    Имах проблем с потенето.Вариантите са няколко.Замърсен поленов филтър.Задръстени дренажи и от там намокряне на филтъра (преди година така ми изгоря вентилатора за купето )това в съчетание с ниски температури и замръзване на филтъра води до ефкта на въртене въздуха в купето!При мен първите две бяха съчетани и с зацикляне на самата клапа.Беше запецнала в положение на вътрешна циркулация.След смяна на филтъра,почистване на дренажите и раздвижване на клапата всичко е ОК.Потене няма.
    Alfa romeo 156 1.8 TS 99`

  14. #29
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default

    Тъй-като казах че филтъра го смених и проблема ми остана проверих дали клапата ми работи нормално и работи(когато копчето за вътрешна циркулация е изкл. тя е отворена и обратно),съответно съм почистил от всякакви листа и други работи и нямам влага във колата на 100%.Също-така да вметна че миналата година нямах този проблем и загадката за сега си остава
    Алфа Ромео 156 2.0 т.с.

  15. #30
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Здравей колега, изобщо не е загадка според мен, защото имах същия проблем на Спорт Вагон. Всичко, което са написали колегите е вярно, но аз ще добавя следното:
    1. Пластмасовата кора под дясната чистачка / под, която се намира филтъра /обикновенно след няколко смени на филтъра не ляга добре. Обикновенно заради счупени или вече износени щипки - на това в сервиз няма да обърнат внимание ! Също така обикновенно уплътнителят, които трябва да уплътни в/у челното стъкло не уплътнява добре, защото е разлепен от годините или просто защото кората не ляга.
    2. Под тази кора има една непосредствено над филтъра. Доколкото съм схванал нейната функция е ако все пак горната кора пропусне вода, то тя да я отведе в страни и тя да не попада в/у филтъра. В следствие на годините тя най - вероятно е провиснала в средата и не уплътнява спрямо горната/външната кора, която е под чистачката. В резултат на това във филтъра попада влага и колкото повече духа парното, толкова по - потни са стъклата.
    Аз направих следното : свалих корите и филтъра, запепих уплътнителя на външата кора, нагрях я със сешоар, за да я поизправя малко, поправих щипките. На долната кора приспособих една лайсна, която да не и позволява да провисва и по този начин да уплътнява в горната кора. Филтъра изпрах и изсуших, защото е сравнително нов и в резултат вече една седмица прозорците ми се потят в рамките на нормалното, като тези на задните врати и комбито при загряла кола дори са сухи. Надявам се да съм бил полезен !
    Весела Нова Година на Всички !

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •