Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 54

Thread: 156 - Инфоцентер дисплей

  1. #31
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Текста от ръководството е следния:
    The Programmed Maintenance Schedule includes car maintenance every 20,000 km
    (or 12,000 miles) or one year; this is shown automatically, with the ignition key at MAR,
    starting from 2,000 km (or 1,240 miles) or 30 day from this deadline and it is shown again
    every 200 km (or 124 miles) or 3 days. When a programmed maintenance interval
    (“coupon”) is near to come, turning the ignition key to MAR, will display the message
    SCHEDULED SERVICE WITHIN followed by the number of kilometers, days or miles to go before
    vehicle maintenance. The PROGRAMMED MAINTENANCE message is displayed in km,
    mi or days, according to the approaching service interval. At the very moment the value
    of 0 km, 0 miles or 0 days is reached, the display will show, every time the ignition key
    is turned to MAR, the message SCHEDULED SERVICE EXPIRED, followed by the number
    of kilometers, miles or days. In this case, to reset this visual information contact
    Authorised Alfa Romeo Services.
    И в него общо взето се казва, че когато останат 2000км или 30 дена до края на сервизния интервал, започва да се показва това съобщение на всеки 200км или 3 дена. После предупрежденията зачестяват и т.н.
    На мойта само аз й навартях 2000км откакто я имам, а предния собственик въобще не обръщаше внимание на този уорнинг. По негови думи й е навартял 30 000км за 4 години. Не че има особено значение.
    Извиниавай за тъпия въпрос, но ми хрумна дали си сигурен, че ти работят и двата бурона "+" и "-"? Обикновено човек използва плюса и е възможно да не си забелязал евентуален проблем с минуса. Малко вероятно е, но все пак е възможно.

  2. #32
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    При мен не изкарва никакви съобщения, никога...само си седи така, като влезеш в service менюто...сега, като се замисля, ако ще ми опищи живота после, по-добре да не го барам...

    А иначе на мен ЕКУ-то ми е флашвано има-няма 50-60 пъти и това не е повлияло на съобщението изобщо.....пък на него ако не му работеше минуса, като ги натисне двете, само + ще работи и по тая причина ще скролва из менюто, тоест веднага ще разбере, че не му е наред...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #33
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Бутоните ми работят (мисля, че това е ), това съм го чел доста пъти. Май флашването забива нашето дисплейче. Ще видя какво ще стане след като го флашна отново фабрично тия дни Ще изключа компа и ще опитам пак - това не съм го правил
    Last edited by NightRider; 14-12-2011 at 03:04. Reason: допълнение

  4. #34
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    При мен не изкарва никакви съобщения, никога...само си седи така, като влезеш в service менюто...сега, като се замисля, ако ще ми опищи живота после, по-добре да не го барам...
    А Speed Limit-ера работи ли ти?

  5. #35
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by NVG View Post
    А Speed Limit-ера работи ли ти?
    Всичко останало работи перфектно, с изключение и на ... показанията за разхода

  6. #36
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by NVG View Post
    А Speed Limit-ера работи ли ти?
    Изобщо не съм се занимавал...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  7. #37
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Скоростомера получава информация за скорост и разстояние от ABS-a(куплунгА, пинове 6 и 11). Също така получава информация за моментния разход от ECU-то през(куплунгА, пин16). Тази информация се подава на инфоцентъра.
    Има сериен интерфейс между скоростомера(куплунгА, пин8 и инфоцентъра(пин7). На база информацията получена от скоростомера работи трипа, одометъра, предполагам и спийд лимитера.

  8. #38
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by NVG View Post
    Скоростомера получава информация за скорост и разстояние от ABS-a(куплунгА, пинове 6 и 11). Също така получава информация за моментния разход от ECU-то през(куплунгА, пин16). Тази информация се подава на инфоцентъра.
    Има сериен интерфейс между скоростомера(куплунгА, пин8 и инфоцентъра(пин7). На база информацията получена от скоростомера работи трипа, одометъра, предполагам и спийд лимитера.
    Колеги, темата е за сервизния интервал и нулирането му, а не за от къде какво получава и как. Вярно, че пак е свързано с ИЦД, но нека изчистим първоначално зададения въпрос и в частност какво можем да вържем към куплунг R57

  9. #39
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нали щеше да я флашваш?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #40
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Нали щеше да я флашваш?
    Аха, ама чакам да направят системата и да я пробват първо на някоя и друга кола. След празниците. А много е възможно в този нов софтуер да има и нещо за ИЦД, но Вальо сега го изучава. Той е прецизен и не прави нищо преди да го е разбрал

  11. #41
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Ъп, важно ми е все пак

  12. #42
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Ъп с пожелание за весели празници

  13. #43
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Тук http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...254&f1=details може да питаш за дисплей ю

    Или тук http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...010&f1=details
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #44
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    не ми трябва дисплей, аз си имам работещДори и да взема, в момента, в който няма съвпадение километраж - записана стойност в ИЦД следва гадният надпис

  15. #45
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    не ми трябва дисплей, аз си имам работещДори и да взема, в момента, в който няма съвпадение километраж - записана стойност в ИЦД следва гадният надпис
    Не защото преди искаше,затова ти давам тези линкове,иначе може и филма с твойта кола да е някакъв такъв,демек да е сменян вече и затва да не става реално.................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •