Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 54

Thread: 156 - Инфоцентер дисплей

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Първоначално публикувано от NightRider
    М/у другото сега се замислих - моят одометър на ECU-то показва 10 000км., а на километража е 156 000к. Дали проблемът не е от там, а?
    А, между другото мислех да пускам тема за това, но ти ме изпревари. Моя одометър показва 3 ххх км и така 2000км откакто съм я взел. Очевидно не отчита. Дали е имал интервенция от преди? Защо спира да брои?
    А за бордовия комп не пречи на ресета. Поне при мен нямаше проблем.

  2. #17
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by NVG View Post
    А, между другото мислех да пускам тема за това, но ти ме изпревари. Моя одометър показва 3 ххх км и така 2000км откакто съм я взел. Очевидно не отчита. Дали е имал интервенция от преди? Защо спира да брои?
    А за бордовия комп не пречи на ресета. Поне при мен нямаше проблем.
    Спират когато е имало интервенция, особено неоторизирана. Моята е 07'2003, а софтуерът на компа е от 2006, на климата от 2005. Даже сега, като влезне новата с-ма в действие, ще си сложа последната версия (Examiner-a го спряха вече като поддръжка за ъпдейти и за новите коли. Влиза в действие нов кабел и лаптоп базиран софтуер).
    Та и моят одометър беше 0.0, но нещо правих един ден(пробвах АлфаДиаг с някакви чужди за моя комп дефиниции, щот нямам за EDC16CF3 и той взе, че тръгна.) А те са вързани все пак с бодито. Но това, дето казваш ти е интересно. Но не трябва да забравяме, че има и допустима грешка м/у одометъра и километража и ти да не си в нея.
    А тия мизерници от минети марели ми отговориха, че бодито не е тяхно. Та им пратих снимка с надписа да видят колко са застреляни. След това ми отговориха, че ремонтът му ще струва м/у 400 и 1000 евро + 100 евро транспортни. Нещастна история
    Last edited by NightRider; 12-12-2011 at 23:25.

  3. #18
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ч0вече - и на заключена с мацка вътре съм пробвал. Не става и не става
    И извинявай, но аз признавам Вальо Симеонов, Бобо. И като казвам, че сам а и с тях сме пробвали всико, значи наистина е така. А и щом те двамата не успяха, особено единият дето е официален сервиз на марката, не вярвам някой друг тук да знае решението. Затова се обръщам към колегите в чужбина
    Някъде да съм казал,че не признавам и уважавам Вальо и Бобо,сори ама ти си много сбъркана личност Престани да се изтъкваш като много велик,всички хора които твърдиш че познаваш и си близък с тях,казват че немогат да те понасят,да не говорим че Стаси като те види да влизаш в магазина на Оборище и излиза навън,ае спри се.Много добре те знаем кой си и какъв си,Сашо едно време беше пуснал много хубава тема за теб,къде кво що,в коя лудница си лежал.Като се обръщаш към колегите в чужбина,ми има много чуджестранни форуми,където може и да ти помогнат.
    Last edited by Mury; 13-12-2011 at 08:00.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #19
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Някъде да съм казал,че не признавам и уважавам Вальо и Бобо,сори ама ти си много сбъркана личност Престани да се изтъкваш като много велик,всички хора които твърдиш че познаваш и си близък с тях,казват че немогат да те понасят,да не говорим че Стаси като те види да влизаш в магазина на Оборище и излиза навън,ае спри се.Много добре те знаем кой си и какъв си,Сашо едно време беше пуснал много хубава тема за теб,къде кво що,в коя лудница си лежал.Като се обръщаш към колегите в чужбина,ми има много чуджестранни форуми,където може и да ти помогнат.
    Е това вече ти е простотия
    - не съм велик
    -не съм казал, че ти не уважаваш, а че аз ги уважавам
    - Ще му покажа на Стаси твоето писание, щото никога не излиза от магазина аз като влезна там. И не само на него.
    - в лудница не съм лежал и Сашо не ме е посещавал там естествено. Можеш да го провриш в регистрите на лудниците. А и с тези думи можеш да станешлесно подсъдим. Знаеш ли каква красива адвокатка имам, Лисан я е виждал
    - колкото до Лисан - много го уважавах докато не злоупотреби и не се исра със съединителя на едната ми кола навремето, просто се подигра след това, като му показах какво е сътворил. Добре, че Добри е пичага, а и Боби също. Щото двамата ако си отворят устата могат много да кажат. И вместо да ми се извини, той продължи да лъже. Но това е минало, забравено. Съжалявам, че ме връщаш натам и го споменавам тук публично. Но ти го правиш с цел - да настроя хорат с/у наго като ти отговоря. От тогава минаха 3г. и надявам се да се е променил към по-добро
    - колкото до колегите в чужбина - ами там сервизите на Алфа са на много по-добро ниво от нашия оторизиран сервиз и се предполага, че имат повече инфо
    - коя фирма тук може да ми помогне - дай идея
    И престани да ме нападаш малоумно. Просто пиши спокойно по темата, а не я пълни с глупости и ЕМОТИКОНИ постоянно, щот така си личи кой е неуравновесения
    Без ни най-малко лоши чувства и повече няма да отговарям на нападките ти.
    Извинявам се на всички съфорумци!!!
    Last edited by NightRider; 13-12-2011 at 08:48. Reason: допълнение

  5. #20
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Е това вече ти е простотия
    - не съм велик
    -не съм казал, че ти не уважаваш, а че аз ги уважавам
    - Ще му покажа на Стаси твоето писание, щото никога не излиза от магазина аз като влезна там. И не само на него.
    - в лудница не съм лежал и Сашо не ме е посещавал там естествено. Можеш да го провриш в регистрите на лудниците. А и с тези думи можеш да станешлесно подсъдим. Знаеш ли каква красива адвокатка имам, Лисан я е виждал
    - колкото до Лисан - много го уважавах докато не злоупотреби и не се исра със съединителя на едната ми кола навремето, просто се подигра след това, като му показах какво е сътворил. Добре, че Добри е пичага, а и Боби също. Щото двамата ако си отворят устата могат много да кажат. И вместо да ми се извини, той продължи да лъже. Но това е минало, забравено. Съжалявам, че ме връщаш натам и го споменавам тук публично. Но ти го правиш с цел - да настроя хорат с/у наго като ти отговоря. От тогава минаха 3г. и надявам се да се е променил към по-добро
    - колкото до колегите в чужбина - ами там сервизите на Алфа са на много по-добро ниво от нашия оторизиран сервиз и се предполага, че имат повече инфо
    - коя фирма тук може да ми помогне - дай идея
    И престани да ме нападаш малоумно. Просто пиши спокойно по темата, а не я пълни с глупости и ЕМОТИКОНИ постоянно, щот така си личи кой е неуравновесения
    Без ни най-малко лоши чувства и повече няма да отговарям на нападките ти.
    Извинявам се на всички съфорумци!!!
    Защо мислиш,че сервизите в Европа са на много по-добро ниво от Милано моторс,трябва да ти кажа,че човека който споменаваш няколко поста по-нагоре,а именно Вальо Симеонов е човека в Бг,който най-много разбира от италиански коли,другия е Радо.Неможе да твърдиш че уважаваш Вальо,а в същото време да казваш че сервиза на Ауто италия не става.Според мен щом Бобо и Вальо не са се справили с ресета на сервиза ти,колата ти има някакъв бъг,който най-вероятно няма да може да се оправи.........................................


    П.С.Никога не съм искал да те обиждам,НО ти си невъобразим просто,няма мнение на човек във форума,което ти да не си оспорил................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #21
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Бая хора се оплакват, че на пълния фейслифт не става рестарта....явно врътката е друга....сега остава да я открием ...аз имам нещо на ум, ама ще го пробвам и тогава...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  7. #22
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Вальо и Бобо имат моето уважение!!!

    ---------- Post added at 11:34 ---------- Previous post was at 11:33 ----------

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Бая хора се оплакват, че на пълния фейслифт не става рестарта....явно врътката е друга....сега остава да я открием ...аз имам нещо на ум, ама ще го пробвам и тогава...
    Чакам с нетърпение

  8. #23
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Потвърждавам, че тази сутрин си занулих компа успешно и ме чакат 20000 км без досадни надписи на инфо дисплея. По начина, описан от Romko. Само не обърнах внимание как бяха фаровете/габаритите

  9. #24
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    Потвърждавам, че тази сутрин си занулих компа успешно и ме чакат 20000 км без досадни надписи на инфо дисплея. По начина, описан от Romko. Само не обърнах внимание как бяха фаровете/габаритите
    А пишеше ли ти Expired Service Interval? И имаше ли съвпадение м/у километража и одометъра на ECU-то?

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    При мен нулирането стана от първия път. Колата е вътрешен и външен фейслифт. Одометъра показва 3000км и не работи(не нараства). Километража показва 109 000км.

  11. #26
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by NVG View Post
    При мен нулирането стана от първия път. Колата е вътрешен и външен фейслифт. Одометъра показва 3000км и не работи(не нараства). Километража показва 109 000км.
    при вътрешния фейс става. проблемът е при и външния. Би ли ми пратил номерът на шасито си на лично? Искам да видя под какъв парт номер ти е дисплея

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Готово. Кажи после дали парт номера е същия като твоя.

  13. #28
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by NVG View Post
    Готово. Кажи после дали парт номера е същия като твоя.
    Мамка му - 60689014 едни и същи са, а моят не се ресетва. На твоят пишеше ли Expired Service Interval - не ми отговори
    Last edited by NightRider; 13-12-2011 at 22:28. Reason: допълнение

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Да. Такъв беше уорнинг-а и излизаше всеки път когато дам на контакт. Много странно, че при теб не се получава.

  15. #30
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by NVG View Post
    Да. Такъв беше уорнинг-а и излизаше всеки път когато дам на контакт. Много странно, че при теб не се получава.
    Ти си бил още в интервала за нулиране - допустимия. Явно взима инфо от компа, щото той ти стои на 30000 и не се мести. А в ръководството пише, че мине ли 2000км гратисен период само в сервиз на Алфа може да се нулира
    Last edited by NightRider; 13-12-2011 at 22:47. Reason: допълнение

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •