Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Има ли разлика м/у задната стаб.щанга на 156 и 147

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Има ли разлика м/у задната стаб.щанга на 156 и 147

    Някой има ли представа дали задните стабилизиращи щанги се различават по нещо на 147 и 156? Почти съм сигурен, че не би трябвало да се различават, но все пак да попитам, защото имам някакъв спомен, че задния мост на 156 е алуминиев и малко по-различен от този на 147, който не е от алумин
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Някой има ли представа дали задните стабилизиращи щанги се различават по нещо на 147 и 156? Почти съм сигурен, че не би трябвало да се различават, но все пак да попитам, защото имам някакъв спомен, че задния мост на 156 е алуминиев и малко по-различен от този на 147, който не е от алумин
    Виж EPER

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    че задния мост на 156 е алуминиев и малко по-различен от този на 147, който не е от алумин
    147 има малко по мъдро направен заден мост, явно хайваните са се усетили за слабостите на алуминиевия......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    147 има малко по мъдро направен заден мост, явно хайваните са се усетили за слабостите на алуминиевия......
    Дай малко повече инфо, моля, да не залягам да сравнявам

  5. #5

    Default

    При алумин мост, има една пластина дето при реглажа може да се огъне и щангата да ходи наляво и надясно......
    При моста на 147 щангата се обхваща от двете страни в центъра.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 11:48.

  7. #7
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    При алумин мост, има една пластина дето при реглажа може да се огъне и щангата да ходи наляво и надясно......
    При моста на 147 щангата се обхваща от двете страни в центъра.......
    Абе при моята M-Jet е здраво направено, гледал съм го

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Виж EPER
    Аз съм гледал в епер итн...По-скоро ми се искаше някой с опит от ПРАКТИКАТА да ми каже дали има разлика като форма/извивки между щангата на 147 и 156, точно защото мостовете са им различни...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Аз съм гледал в епер итн...По-скоро ми се искаше някой с опит от ПРАКТИКАТА да ми каже дали има разлика като форма/извивки между щангата на 147 и 156, точно защото мостовете са им различни...
    Аз бих ти дал следния съвет - питай някой дето разглабя коли и продава части настаро - например Scarface. Той е точен и мисля, че ще може да ти помогне с "от опит"

  10. #10
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Така в крайна сметка залягах под 156 и 147. Разлика има между двете щанги...При 156 щангата има една извивка, за да може да мине при гърловината на резервоара...Ползвам снимка на 156-цата на Феро:



    При 147 щангата е кажи-речи права без такава извивка 156-цова щанга може да се присади на 147, докато 147-цова мисля, че няма как да се сложи на 156-ца (поради липсващата извивка за гърловината на резервоара). Това го казвам, ако случайно ви изпадне комплект АЙбах щанги за 156 пък вие карате 147 да речем или обратното, и се чудите дали ще паснат щангите


    Сега другия ми въпрос: Някой има ли представа дали стоковата ПРЕДНА стабилизираща щанга при 147/156/ГТ е куха или не, че водя едни спорове с едни момчета от чужбина ?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #11
    започва да се пристрастява bilgiiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Кюстендил
    Age
    45
    Posts
    55

    Default

    Има разлика, и аз съм виждал.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999

  12. #12
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Cool

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    ....Сега другия ми въпрос: Някой има ли представа дали стоковата ПРЕДНА стабилизираща щанга при 147/156/ГТ е куха или не, че водя едни спорове с едни момчета от чужбина ?
    Прът си е, обработен като пружина, тя всъщност си е пружина.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  13. #13
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Поискай им снимки за доказателство на разрязана щанга

  14. #14

    Default

    Огъвахме една доста дебела щанга от Фиат Улице за да я пригаждаме за 145-ца, със сигурност не беше куха......
    Тия за 156 не съм рязал да видя дали са кухи, но мисля че не са....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Щангите на Италианките ( и преди и задни ) НЕ са кухи

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •