Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Термостат и нормална температура на двигателя

  1. #16
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Датчици има като се почне от 60 та се стигне до 103-105 градуса.
    Датчика трябва да е с температура а включване, равна с тая на термостата или по-висока.
    По-ниската температура на включване е нежелателна.
    Защо?!
    Термостата отваря-затваря и държи определена температура.
    Добре е да няма голяма разлика от температурата в главите и блока , с тая от радиатора.
    пример:
    Ако датчика ти отваря на 60 градуса, а термостата на 90-93, то в горещия блок ще влиза студена течност.
    За температурно разширение и свиване няма да ви говоря, както и за вредата от тях.
    Виждал съм доста мотори , блокирали защото на горещ мотор е сипана студена течност.
    Така, че датчика с температура близка до тая на термостата!
    няма да стане така щото големия кръг е затворен. и на 50 градуса да е датчика, няма да се задейства преди да се отвори термостата. така че няма никакъв смисъл да се сменя датчик, да не говорим че при някои коли еку-то управлява вентилатора и не е никак хубаво да му се бара термодатчика щото не е само за това.
    важното за термостата от рено е как е поставен. няма никакъв проблем с отвора му, нито виждам смисъл да се дават 50-70-100 лв за термостат който не е нищо по-различно като действие и материали от тоя на рено за 10 кинта. а те ако знаеха на какви и колко автомобили се движи техния термостат ехеее....
    точка

  2. #17
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Нали точно за това говоря!
    До като не отвори термостата, няма никакво знчение какъв е датчика.
    Проблема е, че като отвори, от радиатора влиза прекалено студена течност.
    Виждал съм такива коли, на които като загрее мотора и стрелката започва да танцува. Това са удари с чук по буталата и цилиндрите.
    Колкото за термостатите от Рено, ами аз не казвам нищо лошо. Само дето на мене ми е загрявала кошницата.
    Серафим щял да прави специално тяло.
    Евала, ама ако иде реч за такова нещо, по-добре да е с някой от по-стандартните термостати, тоест пълнители.
    Въпроса е да свалиш маркуча от радиатора и да напъхаш набързо термостата и да си на писта!
    Изобщо на кой както му харесва!

  3. #18
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    при нас номера с пълнителя може да стане, ама при тс няма начин. а там датчика за температура е на кожуха на термостата и се ползва и за други неща.
    точка

  4. #19
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Само да покажа една снимка за тези които не знаят за какво става дума.
    Аз лично съм с такъв от вече година и половина и не съм имал проблем със загряване, въпреки че тук си имаме доволно задръствания лятото!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0280.jpg   DSC_0282.jpg   DSC_0285.jpg  
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  5. #20
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix View Post
    Само да покажа една снимка за тези които не знаят за какво става дума.
    Аз лично съм с такъв от вече година и половина и не съм имал проблем със загряване, въпреки че тук си имаме доволно задръствания лятото!
    И аз така вече две години
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  6. #21

    Default

    Здравейте, искам да попитам за въпросния термостат дали може някой да ми каже какъв е диаметъра на капачката, на която се завива датчика ( не съм сигурен дали е точно капачка)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •