Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Проблем с вървежа на 156 1.8ts

  1. #1
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default Проблем с вървежа на 156 1.8ts

    Здравейте колеги отново се обръщам към вас за помощ. Значи проблема е следния: От начало като си купих колата вървеше на пушка, но преди няколко месеца усетих как изведнъж и спадна мощността. Започна пак да върви, но само при първото палене, когато е студена, а след това при второ запалване след около половин час пак спадаше мощността. Закарах я на майстор, направихме диагностика и ламбдата даваше грешка. Смених я с нова оригинална и вече изминах към 100км. но пак не ще да върви. Сега пък на диагностиката се оказа че дава грешка във вариатора. Аз го усещам по шума че си заминава- на празен ход трака малко като дизел и мисля и него да го сменям. Ще ви помоля ако някой е имал подобен проблем на моя да сподели опит. Ще му бъда благодарен!

    ---------- Post added at 09:13 ---------- Previous post was at 09:05 ----------

    Забравих да спомена че ми гори масло. За 8000км 1,2л масло. Карам я с Castrol 10W40
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Kanev View Post
    Здравейте колеги отново се обръщам към вас за помощ. Значи проблема е следния: От начало като си купих колата вървеше на пушка, но преди няколко месеца усетих как изведнъж и спадна мощността. Започна пак да върви, но само при първото палене, когато е студена, а след това при второ запалване след около половин час пак спадаше мощността. Закарах я на майстор, направихме диагностика и ламбдата даваше грешка. Смених я с нова оригинална и вече изминах към 100км. но пак не ще да върви. Сега пък на диагностиката се оказа че дава грешка във вариатора. Аз го усещам по шума че си заминава- на празен ход трака малко като дизел и мисля и него да го сменям. Ще ви помоля ако някой е имал подобен проблем на моя да сподели опит. Ще му бъда благодарен!

    ---------- Post added at 09:13 ---------- Previous post was at 09:05 ----------

    Забравих да спомена че ми гори масло. За 8000км 1,2л масло. Карам я с Castrol 10W40
    За да дава грешка значи имаш проблем със клапана на вариатора. Смени го и ще си тръгне колата както трябва. Те така правят тези клапани като тръгнат да си ходят. Веднъж работи, веднъж не... ту пуска вариатора, ту не го пуска.... намери си от моргата работещо такова и си го смени. Вариатора нека си трака докато го смениш. Това не му пречи да работи.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    За да дава грешка значи имаш проблем със клапана на вариатора. Смени го и ще си тръгне колата както трябва. Те така правят тези клапани като тръгнат да си ходят. Веднъж работи, веднъж не... ту пуска вариатора, ту не го пуска.... намери си от моргата работещо такова и си го смени. Вариатора нека си трака докато го смениш. Това не му пречи да работи.
    Сложи хубаво масло Selenia 20k 10w40 и една добавка за увеличаване на вискозитета и вариаторът спира да трака. А докато не оправиш клапана - ще имаш проблеми с вървежа. Oem ти е дал добър съвет

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Сложи хубаво масло Selenia 20k 10w40 и една добавка за увеличаване на вискозитета и вариаторът спира да трака. А докато не оправиш клапана - ще имаш проблеми с вървежа. Oem ти е дал добър съвет
    Добавките, увеличаващи вискозитета не са ли нож с две остриета? Така не се ли влошава мазането при високи обороти?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Добавките, увеличаващи вискозитета не са ли нож с две остриета? Така не се ли влошава мазането при високи обороти?
    Не, за моята 147 взех от Кауфланд една английска за 6.99
    Вариаторът не се чува, двигателят също
    Това не са добавки за компресията
    На всичките ми коли си я сложих
    Last edited by NightRider; 07-12-2011 at 10:39. Reason: допълнение

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Не, за моята 147 взех от Кауфланд една английска за 6.99
    Вариаторът не се чува, двигателят също
    Това не са добавки за компресията
    На всичките ми коли си я сложих
    Имам впредвид това, че когато един двигател е разчетен да работи с определено масло, това означава, че вискозитетът на маслото при работната температура на двигателя е такъв, че нормалното мазане на повърхностите е гарантирано за всякакви обороти на двигателя.
    Ако по някаква причина се увеличи вискозитетът на маслото, може да се изпадне в ситуация на сухо мазане при високи обороти (маслото не смогва достатъчно бързо да омаже работните повърхности).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Имам впредвид това, че когато един двигател е разчетен да работи с определено масло, това означава, че вискозитетът на маслото при работната температура на двигателя е такъв, че нормалното мазане на повърхностите е гарантирано за всякакви обороти на двигателя.
    Ако по някаква причина се увеличи вискозитетът на маслото, може да се изпадне в ситуация на сухо мазане при високи обороти (маслото не смогва достатъчно бързо да омаже работните повърхности).
    Много разсъждаваш и затова не ти върви колата
    Послушай ме и дерзай

  8. #8

    Default

    А ако я карам с масло дето 5 литра струват 200 лева, пак ли да и сложа добавка за 6.99, за да му подобри качествата..?

  9. #9
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    А ако я карам с масло дето 5 литра струват 200 лева, пак ли да и сложа добавка за 6.99, за да му подобри качествата..?
    Това си е твой проблем, друже. Аз казвам аз какво правя и при мен има ефект. А дали ще имам последователи на мен ми е все едно.
    Освен това ти може да сипваш супер масло, но когато тоя преди теб не го е сменявал изобщо файдата е никаква. И не виждам смисъл да слагаш 10W60 като не си с мотор за него евентуално
    Last edited by NightRider; 07-12-2011 at 12:12. Reason: допълнение

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Много разсъждаваш и затова не ти върви колата
    Послушай ме и дерзай
    respect forewerrrr mr. Инженер

    просто не моа се запра
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  11. #11
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Smile

    Много благодаря за помощта. Извинявам се за глупавия въпрос- клапан от вариатор от мотор 2.0ts дали ще пасне на мойто 1.8 защото се обадих в 1 морга до нас и имат такъв. Имам предвид вариаторите еднакви ли са?
    Last edited by Kanev; 07-12-2011 at 14:29.
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Kanev View Post
    Много благодаря за помощта. Извинявам се за глупавия въпрос- клапан от вариатор от мотор 2.0ts дали ще пасне на мойто 1.8 защото се обадих в 1 морга до нас и имат такъв. Имам предвид вариаторите еднакви ли са?

    Да, еднакви са и клапаните.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Thumbs up

    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    А ако я карам с масло дето 5 литра струват 200 лева, пак ли да и сложа добавка за 6.99, за да му подобри качествата..?
    Слагай добавката смело, друже!
    Иначе няма да ти върви колата


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Да, еднакви са и клапаните.
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •