Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Драма с туйнспарк след дълго не-каране...

  1. #31
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    [QUOTE=JoRiX;989633]
    Quote Originally Posted by kendo View Post


    При мен е същото и забелязах,че като паднат оборотите,колата претриса все едно не и достига гориво и ми мъждука лампата за маслото.Чистих дросела но никакъв ефект нямаше,грешки не показва на диагностиката не знам вече това е много притеснително.
    На байпаса, точно зад дроселовата клапа (за 16V) има едно клапанче. Ако то се е омаслило (то си е омаслено от парите, но ако е гренясало и протъркано) и не се отваря бързо може да се получи това
    Last edited by NightRider; 16-12-2011 at 22:39. Reason: Уточнение

  2. #32

    Default

    [QUOTE=NightRider;990803]
    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    На байпаса, точно зад дроселовата клапа (за 16V) има едно клапанче. Ако то се е омаслило (то си е омаслено от парите, но ако е гренясало и протъркано) и не се отваря бързо може да се получи това
    Трябва ли пак да се сваля дросела,за да се смени това клапанче ? Ако можеш и снимка да качиш,точно къде се намира
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Батка, това трудно се установява на място в сервиза... не знам дали няма да получиш по-скоро объркващи съвети тук. Ходи на сервиз по-добре да я видя и чуят.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    По-бързо ще стигнеш до отговора ако разглобиш. Махни пистовия ремък. Завърти на ръка ролката на алтернатора и ще усетиш ако проблема е там. При сложен ремък погледни обтяжната ролка долу дали подскача като бясна (да не би това което чуваш да са камшични пляскания от ремъка) и т.н.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Абе ремъка скоро го свалях (щото ролките си ги смених сам, то не е голЕма философия - обтяжната естествено е сменена с целия механизъм, който я обтяга) обаче не се сетих да пробвам алтернатора...
    Иначе ремъка изглежда в перфектно състояние и надписите му седят - мисля си, че ако подскача или се криви нещо, все ще има някакво отражение във вида му...
    По принцип от какво може да подскача/да прави камшични удари както казваш..?
    От затягаща ролка или скъсан демпфер на шайбата на кол. вал, от затягаща помпа или от грешна дължина на ремъка, от проблем в работата на някой цилиндър. Мотора подскача ли на пред/назад?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не, няма какво да оакаш. Шайбата има дупка за чоп който да влезе в нея, а чопа е на другата шайба на вала. Контра се държи на централния болт. По принцип на ТС не съм виждал скъсана гума на тая шайба. Бензиновите мотори нямат такива усилия, че да късат гуми по принцип. Вероятно това е най-малката възможност да е проблема в тази шайба. Но все пак причина. И защо искаш да я сваляш? За проверката не е нужно сваляне. Просто махни ремъка и с ръка я напълни във всякакви посоки и ще усетиш ако има нещо.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #37
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    а ремъка и ролките на баланс валовете проверени ли са ? Щото при мен имаше нещо подобно от едната ролка на валовете .. Махнах ремъка и всичко със почукването и пристъргването се оправи .. Смисъл сигурен ли си че се чува точно от пистовия ремък ? след тва пък почна пак подобен звук ама тогава ясно си пролича че хидр помпа си отива като я смених с 2-ра употреба звука отново изчезна иначе приличаше на 1-вия ..
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Оригиналната шайба я гледах няколко минути от различни ъгли как се върти и реших, че е крива... Махнах я, сложих другата и като гледам по въртенето тя ми изглежда по-права от оригиналната... Обаче стърженето стана още по-силно след смяната на шайбите...
    Алтернатора е перфектен, климатика като че ли има една милимунда луфт, ама като го развъртя не се чува нищо, перфектен е... Същото се отнася и за хидравликата, само дето там луфта е почти (или напълно) въображаем... И пак като се върти не се чува абсолютно нищо...
    Баланс валовете много одавна са "проверени" перманентно...

    Като свалих ролката видях, че пластмасата около долната ролка на коляновия вал е спукана - дали пък не стърже от нея (ама ако е от нея ще се изкопа колкото може и ще спре да чегърта, а то е като нещо метално)...

    ПС: това с контрата на средния болт нещо не успях да го постигна, защото може би се изискваше изтънен камък (подобен на тоя с който се отвъртат гайките на главините), та си държах за контра самата шайба с ръка, а после след като закачих ремъка на шайбата и го обтегнах, дозатегнах с торкса... Дали има вариант аз да съм прецакал шайбата така..?
    Споко, нищо не си прецакал. Най-добре снимай да видим и чуем какво е това стържене.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Здрасти Иво, нали знаеш моите перипети с ГТВ-то, тайната е в ролките. А ремък свири ли или само стърже? Залагам на скапана ролка. Утре ще идва един колега, на който са му обслужили двигателя в един от клубните сервизи и сега след 1000 км стърже като трион. Сложихме стара, но оригинална ролка и мотора заспа. Интересното е че неговата ролка е RWP, имах такава абсолютно същата чисто нова, която ми беше дадена от един нещастник от Фиат форума, за компенсация че му сложих моя ролка, та като сменихме неговата с чисто новата, звукът беше същия но по-слаб. Та всичко е менте в тая държава и няма значение че е сменено преди 2 дена. Имаш ми телефона звънни ако искаш.

    Лек и успешен ден

  10. #40
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Само като идея - Като сменяш някоя от тия шайби(компресор на климатика, на коляновия вал итн), които са с каналите имай предвид, че стария ремък се е "изял" по един определен начин спрямо старата шайба. Тоест този "ефект", който се наблюдава сега при теб с усиленото скърцане и чегъртане, да не би да е от това, че стария ремък се "напасва" (изяжда) по новата шайба
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #41
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Само като идея - Като сменяш някоя от тия шайби(компресор на климатика, на коляновия вал итн), които са с каналите имай предвид, че стария ремък се е "изял" по един определен начин спрямо старата шайба. Тоест този "ефект", който се наблюдава сега при теб с усиленото скърцане и чегъртане, да не би да е от това, че стария ремък се "напасва" (изяжда) по новата шайба
    A шайбата преди това от какво се е износила,тва дето го твърдиш може да стане за 200-300 х.км.,да се износи шайбата от десетките ремъци,които са слагани на колата
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •