Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Проблем с лампата за дигната ръчна

  1. #16
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Накладките са на 30к км , не е малко ама ги гледахме наскоро и с майстори викат , че имат още живот. Иначе днеска ще проверя/долея течност и дано проблема да се оправи.

    ---------- Post added at 16:47 ---------- Previous post was at 16:46 ----------



    Къде да го търся тоя теч на спирачна течност последно ми изтече преди не помня 15к км когато сменях лагер помпата. ЕЕ то на тази кола всичко и се разтека , антифриза ми изтича от някъде, а съм с нов радиатор+термостат, сега и спирачната ми течност....
    ами може да пълни сервото - опипай педалите, там където помпите се захващат за педала. Антифриза лесно се хваща, ама трябва подемник или канал и лампа или фенерче - отдолу винаги оставя цветни следи, стига да не е вътре парното
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  2. #17
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    При нормално износване на накладки, буталцето се избутва със спирачна течност. В казанчето намалява съответно. Щом имаш накладки това е, може и да няма теч.
    Когато сменяш накладки някой ден, наблюдавай казанчето, може да се наложи да отнемеш малко със спринцовка дори, защото се връща буталцето в изходно положение.
    Карай си така, провери го след няколко дена/ седмица и ако не е мръднало си свиркай!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #18
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Къде да го търся тоя теч на спирачна течност последно ми изтече преди не помня 15к км когато сменях лагер помпата. ЕЕ то на тази кола всичко и се разтека , антифриза ми изтича от някъде, а съм с нов радиатор+термостат, сега и спирачната ми течност....[/QUOTE]
    не забравяй да провериш и системата на съединителя - тя също взима спирачна течност това казанче за спирачките. Виж си и при педала на съедънителя да не ти тече в краката под мокета
    Last edited by NightRider; 06-12-2011 at 17:00. Reason: допълнение

  4. #19
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    При нормално износване на накладки, буталцето се избутва със спирачна течност. В казанчето намалява съответно. Щом имаш накладки това е, може и да няма теч.
    Когато сменяш накладки някой ден, наблюдавай казанчето, може да се наложи да отнемеш малко със спринцовка дори, защото се връща буталцето в изходно положение.
    Карай си така, провери го след няколко дена/ седмица и ако не е мръднало си свиркай!
    Така е, ама чак да стигне да светне контролната лампа... или не са му досипали като са сменяли лагер-помпата или отнякъде тече
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  5. #20
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    При мен се е случвало да доливам малко, няколко десетки мл. И теч няма, просто при изтъняването на накладките буталцето се избутва напред със спирачна течност и намялява в казанчето и светва датчика.
    Доливаш, проверяваш след няколко дни и ако няма разлика си ок!
    Изпитано при мен вече 3-4 пъти за 50к км откакто карам колата!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #21
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    След като провериш в краката виж и това Цилиндър за съединителя на скоростната кутия - понякога и то протича.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  7. #22
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    След като провериш в краката виж и това Цилиндър за съединителя на скоростната кутия - понякога и то протича.
    Той има ли го това? Нали е с лагер помпа

  8. #23
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Той има ли го това? Нали е с лагер помпа
    Това не го знам - нека провери
    В епер го има.
    Last edited by rossenvn; 06-12-2011 at 17:46. Reason: допълнение
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  9. #24
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Ако хванеш капачката с буталцето (всъщност има няколко модели на алфите и фиатките, може само на единия да е така) ще видиш, че то всъщност се движи в диапазона 2-3 мм, тоест трябва да потъне толкова за да светне... Ако е била и без това на минимума течността, според мен е напълно възможно да светне само от износването на накладките...
    Аз това съм написал в следващото изречение, ама ти явно не си го прочел. Според моите наблюдения при нормално действаща система при крайно износване на накладките нивото на течността спада до средата между минимума и максимума. Колегата е написал, че неговата е на средата на казанчето, което си е на белега на минимума, след това е пояснил, че са му сменяли лагер-помпа, от което съдя, че или при смяната на помпата не са му доляли достатъчно течност и сега при доизносването на накладките е стигнала минимума, или отнякъде губи течност....
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  10. #25
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Това не го знам - нека провери
    Няма го. След помпата на съединителя има дъмпер и следва лагер-помпа

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •