Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Малко съм загрижен със следния проблем с парното

  1. #16
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Това е регулатора на степенните на вентилатора-тоест регулира оборотите на вентилатора!

  2. #17
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    Това е регулатора на степенните на вентилатора-тоест регулира оборотите на вентилатора!
    Аха

  3. #18

    Default

    Значи разкачих така наречения резистор на вентилатора и като го видях малко се уплаших, може ли да ми кажете от какво може да се е получило този нагар по платката и по буксата?

    Ако е виновен някой от транзисторите да, аз ще ги сменя но ме притеснява ако сложа новите да не вземе следващия път да ми пламне платката?

    и имам един въпрос при махане на елипсовидното капаче от резистора падна и елемента с номер 47К63, това кондензатор ли е, че нещо немога да му хвана спатиите

    ПС: Този резистор все още бачка като свържа буксите и работи и след определено време спира и пак като бутна буксите тръгва, мислите ли че като сменя транзисторите ще ми прави още въртели заради този нагар по платката....?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_8894.jpg   IMG_8897.jpg   IMG_8899.jpg  
    Last edited by kudev; 09-12-2011 at 13:23.
    Without heart we would be mere machines

  4. #19
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Значи разкачих така наречения резистор на вентилатора и като го видях малко се уплаших, може ли да ми кажете от какво може да се е получило този нагар по платката и по буксата?

    Ако е виновен някой от транзисторите да, аз ще ги сменя но ме притеснява ако сложа новите да не вземе следващия път да ми пламне платката?

    и имам един въпрос при махане на елипсовидното капаче от резистора падна и елемента с номер 47К63, това кондензатор ли е, че нещо немога да му хвана спатиите

    ПС: Този резистор все още бачка като свържа буксите и работи и след определено време спира и пак като бутна буксите тръгва, мислите ли че като сменя транзисторите ще ми прави още въртели заради този нагар по платката....?
    Да, това е кондензатор. А другото смятам, че е стопило нещата заради лош контакт на куплунга

  5. #20
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Да, това е кондензатор. А другото смятам, че е стопило нещата заради лош контакт на куплунга
    Потвърждавам

    Почисти хубаво двете пера от окислението. Почисти и буксите и ги стегни. После би трябвало да заработи нормално.

    Тоя кондензатор, ако си е с крачетата, явно се е отпоил от прегряването и е изпаднал. Така като гледам по платката, има едно място на което би могъл да е. Ако някой може да изрови снимка на здраво у-во, да го видим къде е със сигурност.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #21

    Default

    Предполагам, че кондензатора трябва да стои при двете червени линии където съм оцветил на снимката, защото от там излизат 2 крачета, обаче като наложа кондензатора, крачета му са по широки от тези на платката,

    пък когато наложа кондензатора където са жълтите линии пасва, ама пък от там не излизат крачета,

    А сега де, то с налучкване няма да стане....

    EDIT: Намерих снимка в един чужд алфистки форум

    Значи стои където са жълтите линии този кондензатор
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_8897.jpg   2wd0ksp.jpg  
    Last edited by kudev; 09-12-2011 at 17:57.
    Without heart we would be mere machines

  7. #22
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    баш на жълтите ще да е, ама от другата страна на платката. не че има значение. виж да няма късо между пътечките на буксата.
    точка

  8. #23

    Default

    Как мога да разбера дали е изгорял някой от транзисторите?
    Without heart we would be mere machines

  9. #24
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    щом ти върти вентилатора, значи са здрави и двата заради начина им на свързване. единия като изпука, другия го следва веднага.
    точка

  10. #25
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    На транзисторите им няма нищо ( те двата са вързани в паралел за по-голям ток). Както казаха колегите, оправи си контактите. Аз на твое място бих запоил 2 кабела и една букса на няколко см. от платката (твърде много е нагоряла).
    В тая тема ще намериш още един съвет, който те съветвам да изпълниш профилактично
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F2%E8%E2%E5%ED

  11. #26
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Предполагам, че кондензатора трябва да стои при двете червени линии където съм оцветил на снимката, защото от там излизат 2 крачета, обаче като наложа кондензатора, крачета му са по широки от тези на платката,

    пък когато наложа кондензатора където са жълтите линии пасва, ама пък от там не излизат крачета,

    А сега де, то с налучкване няма да стане....

    EDIT: Намерих снимка в един чужд алфистки форум

    Значи стои където са жълтите линии този кондензатор
    Той е филтриращ, нали се управлява с широчинно импулсна. И запой хубаво пиновете за платката

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •