Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Малко съм загрижен със следния проблем с парното

  1. #1

    Default Смяна на транзисторите на резистора на вентилатор

    Когато рано сутрин (беше студено) като палех колата включвах парното и си духаше студено след като загрее колата си духаше това до тук нормално.

    Но, тука от няколко дена като палех колата рано сутрин на студено парното неискаше да духа изобщо, обаче след като загрееше колата почваше да духа топло, сега от днеска неще да духа студено и топло изобщо при студен двигател и топъл двигател.

    Имате ли представа какъв може да е проблема, ако някой е имал сходен проблем нека сподели от какво може да е
    Last edited by kudev; 09-12-2011 at 13:20. Reason: Малко съм загрижен със следния проблем с парното
    Without heart we would be mere machines

  2. #2

    Default

    Вeнтилатора върти ли.Ако не върти търси проблема първо в бушони,нагорели куплунги и конектори и управляващото реле в пътническите крака.Изгарят му двата транзистора.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  3. #3

    Default

    не върти, обаче като сменям степените се чува един странен много тих шум се едно се мъчи да заварти и да тръгне но уви не иска....
    кои са точно бушоните?, за релето трябва ли да махам кора нещо?
    Without heart we would be mere machines

  4. #4

    Default

    Виж и да не ти е заминал вентилатора.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5

    Default

    kude stoi toi, izvinqvam se za latinicata pisha ot telefona,shte go opravq pri purva vuzmojnost
    Without heart we would be mere machines

  6. #6

    Default

    И релето и вентилатора са ти зад велтера под жабката.Провери идва ли ток до релето(контролера)мисля че беше постоянно захранването независимо от положението на врътката.Ако няма ток виж някой бушон.Виж тока на изхода от релето(на малката букса с 3 или 4 крачета(голямата с двете крачета е входа).Това при включена някоя степен.Ако няма ток са изпаткали транзисторите на релето(то е с елипсовидно черно капаче и две букси,държат го две видии с 5.5 глава мисля)от задния край е с алуминиев радиатор.И все пак провери и конекторите на релето,на управляващия модул,на вентилатора,и както Ники ти каза и самия вентилатор.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  7. #7

    Default

    Може ли да ми кажете кои бушончета отговарят да проверя релето и вентилатора,
    защото сега си спомних една вечер бях усилил градусите на МАКС и силата на духане на МАКС и вътре беше станало като сауна, и си мисля да не са заминали бушоните..
    Without heart we would be mere machines

  8. #8
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    За да не отварям нова тема да питам и аз :Вентилатора е на 0,температурата е на макс,положението откъде да духа го пускам произволно и всеки път като запаля колата и започва от жабката един звук все едно се опитва да се завърти някоя клапаи така може 30 мин да си прави,всеки път различно,даже ми духа студено на прозореца при загряла кола,понякога духа срещу мен,понякога се оправи...даже имам чувството,че като карам и я настъпя на някоя предавка(например 3та) пак започват да се движат клапите,абе просто си прави квото си иска :Д Интересува ме дали е от платката,която управлява,релето ли е,самите клапи ли опират някъде,някой сблъсквал ли се е с такъв проблем ??
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    За да не отварям нова тема да питам и аз :Вентилатора е на 0,температурата е на макс,положението откъде да духа го пускам произволно и всеки път като запаля колата и започва от жабката един звук все едно се опитва да се завърти някоя клапаи така може 30 мин да си прави,всеки път различно,даже ми духа студено на прозореца при загряла кола,понякога духа срещу мен,понякога се оправи...даже имам чувството,че като карам и я настъпя на някоя предавка(например 3та) пак започват да се движат клапите,абе просто си прави квото си иска :Д Интересува ме дали е от платката,която управлява,релето ли е,самите клапи ли опират някъде,някой сблъсквал ли се е с такъв проблем ??
    Да и при мене се получава този странен звук точно от жабката....
    Without heart we would be mere machines

  10. #10
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Да и при мене се получава този странен звук точно от жабката....
    Проверете си зъбчатките на клапите, те са точно там

  11. #11

    Default

    Зад жабката ли? Какво представляват тези зъбчатки?
    Without heart we would be mere machines

  12. #12
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Зад жабката ли? Какво представляват тези зъбчатки?
    Има моторчета, дето задвижват лостчета, които местят клапите. Нямам снимки, а и е гадно за ремонт. Включи ФЕС и ТЕСТОВЕ от менюто за климатици на 156 1.9 JTD 16V, ако се получи
    Last edited by NightRider; 04-12-2011 at 22:44. Reason: уточнение

  13. #13

    Default

    Ето оправих проблем наместих тези два кабела и взе, че тръгна, незнам сигурно не са давали на контакт хубаво...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 05122011008.jpg  
    Without heart we would be mere machines

  14. #14
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Ето оправих проблем наместих тези два кабела и взе, че тръгна, незнам сигурно не са давали на контакт хубаво...
    Наздраве!

  15. #15

    Default

    След няколко дена каране днеска седнах и пак същия проблем, бутнах тези кабели които съм показал по долу на снимките и се оправи, някой може ли да ми каже какво е това устройство където влизат тези два кабела?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_8886.jpg   IMG_8884.jpg   IMG_8883.jpg   IMG_8879.jpg  
    Without heart we would be mere machines

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •