Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Смяна на дирекция

  1. #1
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default Смяна на дирекция

    Иде реч за Алфа 156 със десен волан да и се направи конверсия и да стане с ляв.
    Предложения, цена и какво трябва да се смени.
    Ако има значение скоростите са селеспид...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #2
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Боби, тая работа няма много смисъл, с тия цени на 156-ците. Много работа е. Рейка, табло, педали(пробиване на дупки за тях и запушване на стари), фарове, сервото трябва да се мести най-вероятно, огромна част от ел. инсталацията трябва да се преправя...
    Не си заслужава според мен.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  3. #3
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Замислил съм нещо...ако ми стигнат паричките за трансформация няма да се откажа...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails десен волан.jpg   156SW.jpg  
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #4

    Default

    Ако не е нещо дето найстина си заслужава, или има сантиментална стойност - не си заслужава.......макар че ако си разглобявал нещата до ламарина веднъж не е сложно, но след като знам при обръщането на волана на Купето кви първоначални ядове бяха, не мисля да го правя пак.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5

    Smile

    колега наистина е много работа и незнам дали ще си засложава но мога да ти предложа сичко абсолиутно за обращане може и с инсталацията за сащата цена ще останеш доволен нчма да е никак скапо 0876670070 венци
    Last edited by venli; 30-11-2011 at 21:12.

  6. #6
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by venli View Post
    колега наистина е много работа и незнам дали ще си засложава но мога да ти предложа сичко абсолиутно за обращане може и с инсталацията за сащата цена ще останеш доволен нчма да е никак скапо 0876670070 венци
    Като ти гледам правописа, си представям и какво обръщане ще направиш!
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  7. #7

    Default

    GammaRay що така бе, може човека да е сръчен в ръцете
    а иначе за немските марки нещата излизат около 2хл лв, чух, че в турция се правят нещата качествено, но не съм разучил
    147 JTD

  8. #8
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Като ти гледам правописа, си представям и какво обръщане ще направиш!
    Не е толкова страшно, като гледам, предлага само материали

  9. #9

    Default

    да само материали предлагам и то на една минимална цена някои хора тук май си нямат и на представа за какфо точно става на вапрос за обраштане на дирекция

  10. #10

    Default

    Рейка, централната конзола, конзолата на педалите, единия от сноповете жици(може и да се мине без него с известно количество запояване), алуминиевата греда, абсолютно цялата конзола за парното на колата, заедно с двете радиаторчета за парно и климатик, машинката за чистачките, корите над машинките за чистачките, нови спирачни маркучета, маркуча за високото налягане на рейката......и много нерви........със сигурност съм забравил нещо.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11

    Default

    Боби, колата дето си показал не се ли продава за 2000лв.?
    Ако трябва да дадеш още 1000-1500лв., какъв е смисъла - то за 4000лв. си има много хубави вагони?!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  12. #12
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Добре, инсталацията може да се удаължи грамотно, за да няма проблеми след това, за рейката и конзолите, арматурното табло също ми е ясно, но това под него явно ще ми създаде проблем.
    Въздухопроводите, радиатор парно, изпарител...няма ли начин да се пригодят, за чистачките не ми е ясно защо трябва да се сменят както и за спирачните маркучи....моля някой да подскаже!
    Въпроса мие да си направя сметка дали ще ми стигнат средствата или да се откажа!

    ---------- Post added at 07:42 ---------- Previous post was at 07:42 ----------

    Quote Originally Posted by venli View Post
    да само материали предлагам и то на една минимална цена някои хора тук май си нямат и на представа за какфо точно става на вапрос за обраштане на дирекция
    Моля, дай ми цена на л.с.

    ---------- Post added at 07:47 ---------- Previous post was at 07:42 ----------

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Боби, колата дето си показал не се ли продава за 2000лв.?
    Ако трябва да дадеш още 1000-1500лв., какъв е смисъла - то за 4000лв. си има много хубави вагони?!
    Аз си имам добър спортвагон....да колата е същата, купена от Монтана с търновсака регистрация....цената не от значение за която е взета...беше обявена за 2100лв.....
    Взета е на партия и въпроса е дали да се трансформира или да се разграби.....ако ме разбираш!
    Въпрос на сметки....ти ги разбираш тия неща)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #13

    Default

    Чувал ли си приказката "Орташката работа и кучето я неще!" - патил съм и те разбирам напълноно.
    Според мен не си струва да се обръща волана.
    Ти сам виждаш, че за по-малко от 4000лв. има сравнително добри 156-ци.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  14. #14
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Чувал ли си приказката "Орташката работа и кучето я неще!" - патил съм и те разбирам напълноно.
    Според мен не си струва да се обръща волана.
    Ти сам виждаш, че за по-малко от 4000лв. има сравнително добри 156-ци.
    Ще преценя и ще взема решение...няма какво да губя, най малко да спечеля един кожен салон за моята)
    Иначе сам ходя само до тоалетната)....за орташката работа ясно....но тук няма риск, защото това което съм дал мога да си го взема на момента.
    Нали знаеш...ако си стоя в къщи няма как да изкарам и една стотинка...а повече от две години нямам сериозна работа.
    Надявам се, че ме разбра....много се отклонихме от темата.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Добре, инсталацията може да се удаължи грамотно, за да няма проблеми след това, за рейката и конзолите, арматурното табло също ми е ясно, но това под него явно ще ми създаде проблем.
    Въздухопроводите, радиатор парно, изпарител...няма ли начин да се пригодят, за чистачките не ми е ясно защо трябва да се сменят както и за спирачните маркучи....моля някой да подскаже!
    Може би не уточних кои маркучета се сменят и затва не си разбрал......сервото отдясно отива вляво, и маркучите от и съм резервоарчето му, и към съединителя се преправят......въздуховодите радиатори и парно няма начин да се пригодят, взимат се други......чистачките чисто теоретично може и да не ги сменяш, но една част от горния ляв ъгъл на джама ще бъде недостижима за чистачките както са си за дясна кола....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •