Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 71

Thread: Гуми-зимни и летни-лични впечатления

  1. #46
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by Sashe
    Quote Originally Posted by georgievst
    Първи впечатления от Kormoran SnowPro - по-дълъг спирачен път на мокро. Не са за рязки спирания.
    От Барум Поларис 2 минах на Корморан. Наистина на мокро и в завои има какво да се желае, особено при резки спирания... Барумките бяха доста по-добре. Забелязвам, че никъде никой нищо не пише за тях, а са в един клас с Корморана и Дебиката. ..
    Миналата година карах с Барум Поларис 2 на предните. Сега съм ги сложил задни. Нямам особени забележки към тях, освен, че на лед са зле. Ако Корморана не ми харесат ще им сменя местата.
    146 1.6 TS 01.97

  2. #47

    Default AlfaRomeo33i

    От няколко дни имам AlfaRomeo33i. Проблема е, че когато я купих всичките гуми бяха различни /по размер/. Има ли начин да намерия информация точно за този модел какви гуми ми трябват?
    Това, което не ни убива ни прави по-силни.

  3. #48

    Default Re: AlfaRomeo33i

    Quote Originally Posted by tinna
    От няколко дни имам AlfaRomeo33i. Проблема е, че когато я купих всичките гуми бяха различни /по размер/. Има ли начин да намерия информация точно за този модел какви гуми ми трябват?
    Джантите какъв размер са? 13 или 14 инча? Двигателят какъв е? Например за 1.3 мотор по книжка дават размер 165/70/13, за 1.5 дават 175/70/13, докато за 1.7 IE са 185/60/14.

    Погледни тук
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  4. #49
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by georgievst
    Quote Originally Posted by Sashe
    Quote Originally Posted by georgievst
    Първи впечатления от Kormoran SnowPro - по-дълъг спирачен път на мокро. Не са за рязки спирания.
    От Барум Поларис 2 минах на Корморан. Наистина на мокро и в завои има какво да се желае, особено при резки спирания... Барумките бяха доста по-добре. Забелязвам, че никъде никой нищо не пише за тях, а са в един клас с Корморана и Дебиката. ..
    Миналата година карах с Барум Поларис 2 на предните. Сега съм ги сложил задни. Нямам особени забележки към тях, освен, че на лед са зле. Ако Корморана не ми харесат ще им сменя местата.
    единствените гуми, от по-евтините (до 110 лв за 185*50/14), които ги споменават с добро по тестовете, са сава ескимо 3 и малоя креста 220.
    освен това съм срещал и барум и дебица, но с много лоши оценки.
    иначе на мен ми е мноого интересно, как някой изказва мнение, че гумите Х са мноого яки, или респективно не стават за нищо, като едва ли някой (от пишещите по форумите) е имал шанса да пробва различни видове гуми, при еднакви условия, за да може да прави каквито и да е изводи...

  5. #50
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by han solo
    ...за да може да прави каквито и да е изводи...
    Споделяме впечатления, не правим изводи и класации...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  6. #51

    Default

    Соло , ние до сега ролкови кънки сме карали сичките,поотворените и скейт , извини ни.. . А за тестовете десет различни теста да прочетеш десет различни класации ще видиш

  7. #52

    Default Re: AlfaRomeo33i

    Quote Originally Posted by Max
    Quote Originally Posted by tinna
    От няколко дни имам AlfaRomeo33i. Проблема е, че когато я купих всичките гуми бяха различни /по размер/. Има ли начин да намерия информация точно за този модел какви гуми ми трябват?
    Джантите какъв размер са? 13 или 14 инча? Двигателят какъв е? Например за 1.3 мотор по книжка дават размер 165/70/13, за 1.5 дават 175/70/13, докато за 1.7 IE са 185/60/14.

    Погледни тук
    Много мерси. 1.7 е с 14-ки, но др. им паламетри /не съм наясно много/са различни/
    Това, което не ни убива ни прави по-силни.

  8. #53

    Default Re: AlfaRomeo33i

    Quote Originally Posted by tinna
    Много мерси. 1.7 е с 14-ки, но др. им паламетри /не съм наясно много/са различни/
    Значи за 14-ките може да сложиш 185/60/14 спокойно, ако взимаш зимни може и 175/65/14.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  9. #54
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS
    Соло , ние до сега ролкови кънки сме карали сичките,поотворените и скейт , извини ни.. . А за тестовете десет различни теста да прочетеш десет различни класации ще видиш
    за частта за тестовете - там съм съгласен.
    обаче не знам кои сте вие дето карате некви ролки и не мога да разбера смисала на това което си написал - май ти не си разбрал смисъла на поста ми, затова ще ти го разясня - кажи ми ти лично имал ли си възможност да тестваш, на една кола и един терен различни нови гуми, за да дадеш обективно мнение? според мен просто се получава следното - някой си купува зимни гумета, кара ги 2-3 сезона и после ги сменява снови, които е нормално да му се сторят по-добри от туко-що сменените изтъркани гуми...

  10. #55

    Default

    Соло , не можеш да разбереш смисъла на това което съм написал ...
    смисъла беше да не си мислиш че тук се изявяват 18 годишни дето имат кола от 5 месеца и не знаят какво пишат.
    досега за 12 години каране съм сменил 5 коли и бая гуми както можеш да сметнеш сам . Специално алфата съм я карал с 3 различни вида нови зимни гуми и мога да дам съвсем обективна оценка.

    А извън разговора с теб най-добрата гума за сняг и лед е тая с шипове

  11. #56
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Така в петък най накрая успях да тествам гумите Марангони Метео ESC++. На петрохан 20 см сняг не разринат , не опесъчен абе изненада ни зимата просто 6+ не пробуксува не занесе просто перфектно се държат
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  12. #57
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Тъй като в Бургас нямаме много зима купих 4бр от най евтините гуми Корморан сноу про. След два месеца съм много доволен няма изкривявяния по нито една от гумите( Макар че карам над допустимата им скорост ) държът се доста добре на сняг - минавах няколко пъти прохода Шипка и няколко пъти ходих до Белмекен. При положение че струват 100лв гумата 195/65/15 мисля че е доста добре съотношението цена - качество
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  13. #58
    Старши алфист hristiqn's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    SlIvEn VaRnA
    Posts
    536

    Default

    С много рьце за KUMHO ECSTA SPT KU31 - летни са де Много истинска гума - определено не е пластмасова , което е много важно за мен ! На смешна цена за 195/50 R15 около 100лв.
    http://www.avtogumi.com/
    BMW 330 D 280h.p600nm by TST Bmw 725 Toyota Yaris T.Sport ex Alfa Romeo 145 2.0 16v Turbo 200hp Suzuki Burgman 400 Malossi kit

  14. #59
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by hristiqn
    С много рьце за KUMHO ECSTA SPT KU31 - летни са де Много истинска гума - определено не е пластмасова , което е много важно за мен ! На смешна цена за 195/50 R15 около 100лв.
    http://www.avtogumi.com/
    Ама в дупките как е, не е ли нисичка за тях? Джантите какво мнение имат
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #60
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    @Тръстворти Джанти та джанти - темата е за гуми, не за джанти и дупки

    Перфетни за зимни ми бяха DUNLOP WINTER SPORT M3, като сравнение правя от тези, които съм карал единствено с GOODYEAR ULTRAGRIP 7.

    Струват си и паричките.
    За летни имах едни BRIDGSTONE 330 B, с подсилен борд - полски мисля бяха като производство - е тези си бяха супер на дъжд и на пек

    Нови съм купувал:
    - Зимни: FULDA(4), LASSA(пълна 2ка), KUMHO, GOODRICH (зимните са 6ца), MARANGONI (3-4), DUNLOP M3 (7), GOODYEAR UG 7 (6+)
    - Летни: MICHELINE(5-), HANK KONK? (2ка - да не ти се налага да караш на дъжд!), BRIDGSTONE (6+), VREDESTEIN (много добри впечетления 5), MALOYA, FIRESTONE (5+)
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •