Results 1 to 12 of 12

Thread: умишлено разбит резервоар.Защо? 156 1.8 тс

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default умишлено разбит резервоар.Защо? 156 1.8 тс

    тази сутрин установих, че капачето е разбито. Следи
    от взлом няма ,просто е счупено езичето. Капачката си е
    на място, но мисля че е отвивана защото не изсъска, а
    не съм зареждал отдавна . Бензин не липсва. Следи от
    захар няма. Каква поразия може да е направена? За сега
    колата върви без проблем не мирише особено не пуши.

  2. #2

    Default

    Според мен са се пробвали да точат,но не са успели . Не вярвам да са се занимавали да ти сипват нещо вътре,друга им е била целта ама са ударили на камък явно
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    и да не откраднат капачката? или да не я изхвърлят? имам основание да се притеснявам . кажете как да проверя резервоара? има ли някаква цетка на гърловината? наното спира ли водата?

  4. #4

    Default

    Не спира.....
    Ако си карал 50 - 100 км без проблем мисля че може и да си минал метър, изчакай максимално да изхабиш бенза, и тогава зареди, за всеки случай си карай по Хаджипешовата дотогава.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    разглобявал съм гарловина на пасат. в края на тръбата има нещо като пинг понг
    което пречи да влизат едри предмети нпр пакетче със захар. при нас има ли нещо
    подобно

    ---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 16:54 ----------

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Не спира.....
    Ако си карал 50 - 100 км без проблем мисля че може и да си минал метър, изчакай максимално да изхабиш бенза, и тогава зареди, за всеки случай си карай по Хаджипешовата дотогава.....
    а какъв е лошият сценарий

  6. #6
    започва да се пристрастява bate_Boyko_bate's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кюстендил / София
    Posts
    48

    Default

    Най вероятно не са могли да източат. Мойта е дизел ама не вярвам да има разлика по системата. На мене веднъж ми се наложи да източа от нея след като я бях напълнил до горе и бях минал 100 км, е смених 2 маркуча, накланях я, напих се с нафта и нищо не стана. После и баща ми се пробва ама не. Явно са егоистки тия италиянки

  7. #7
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Има лесен начин да се точи...от върловината с маркуч...или ое маркуч и реле!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Има лесен начин да се точи...от върловината с маркуч...или ое маркуч и реле!
    демек гърловината е свободно проходима?

  9. #9
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Бяхме с приятели на къмпинг и на наединия му свърши нафтата...и бензиностанция далеч...та източихме 10 литра от моята...тубата да е на по-ниско от резервоара...един маркуч и дърпаш....тече бавно ма тече....за 40-50 мин 60 л можеш да източиш.
    Др начин е с реле да включиш помпата и да използваш маркуча за нафтата, преди да влезе двг.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by fastedy View Post
    и да не откраднат капачката? или да не я изхвърлят? имам основание да се притеснявам . кажете как да проверя резервоара? има ли някаква цетка на гърловината? наното спира ли водата?
    Добра идея е да се сложи датчик на капачето и да се върже към алармата.
    Общо взето точенето на гориво е най-малкият проблем,който може да се получи.
    Лошите хора са пълни с идеи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    Отидох до Сашо -Лисан. Той има ендоскоп ,погледна . Всичко изглежда ОК

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by fastedy View Post
    разглобявал съм гарловина на пасат. в края на тръбата има нещо като пинг понг
    което пречи да влизат едри предмети нпр пакетче със захар. при нас има ли нещо
    подобно

    ---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 16:54 ----------



    а какъв е лошият сценарий
    Има ги секви гадове.......не едно, ами две топчета да има, като ти нахули в резервоара нещо дето не трябва, никво топче не може да го спре, надали някой ще вземе пакетче захар от кафе да хвърля вътре.......
    Най вероятно някой е тръгнал да ти точи горивото, стреснал се е и си е бил камшика нанякъде......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •