Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Маншон за шарнира на горен носач

  1. #1

    Arrow Маншон за шарнира на горен носач

    Забелязах, че имам скъсан маншон на горният носач и от двете страни( ляво,дясно имам впредвид). Отидох при един "майстор", който ми каза, че като се разбият ще ги смениш.
    Иии в този момент в мен се появи въпрос, защо да не може да се смени, може би не му се занимаваше или казва истината? Ако някой по запознат може да ми отговори на въпросчето ще съм много благодарен.
    Ето и снимка за кой маншон говоря в случая е червен моят си е черен.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  2. #2
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Omni View Post
    Забелязах, че имам скъсан маншон на горният носач и от двете страни( ляво,дясно имам впредвид). Отидох при един "майстор", който ми каза, че като се разбият ще ги смениш.
    Иии в този момент в мен се появи въпрос, защо да не може да се смени, може би не му се занимаваше или казва истината? Ако някой по запознат може да ми отговори на въпросчето ще съм много благодарен.
    Ето и снимка за кой маншон говоря в случая е червен моят си е черен.
    Колега, това червеното е предпазна капачка на маншона - така се продават за да се предпази гумата при транспортирането, иначе си е черен на всички. При оригиналните носачи маншона е пресован в тялото на носача и мисля, че няма възможност да се сложи нов с пружина. Но майстори много и все някой може би ги прави.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  3. #3
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Със скъсания маншон скоро ще се разбият шарнирите, по-добре ги смени.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Колега, това червеното е предпазна капачка на маншона - така се продават за да се предпази гумата при транспортирането, иначе си е черен на всички. При оригиналните носачи маншона е пресован в тялото на носача и мисля, че няма възможност да се сложи нов с пружина. Но майстори много и все някой може би ги прави.
    Те това не го знаех

    ---------- Post added at 15:47 ---------- Previous post was at 15:45 ----------

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    Със скъсания маншон скоро ще се разбият шарнирите, по-добре ги смени.
    Точно това ми е питането става ли да се смени само маншончето, ако ще сменям целият носач така ще си карам докато се разбие и чак след това ще го сменя.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  5. #5
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    по добре го смени.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  6. #6
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Смени ги, защото няма смисъл да разбиваш здрави носачи. Има едни силиконови маншони, хората уж са доволни от тях, аз не съм ги пробвал.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    В някоя от предишните теми , ги похвалиха тези http://www.duraflex-bg.com/products/...%86%D0%B8.html

  8. #8
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    носачи маншона е пресован в тялото на носача
    Стига сте писали глупости !!!!!!!!!!

    http://www.duraflex-bg.com/products/page-1.html
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  9. #9
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Просто от любопитство да попитам - тези на оригинален носач TRW стават ли? Как се захваща към носача? Ако има снимки още по-добре.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  10. #10
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    преди време във фиат форума бях попадал на линк към подобни маншони -имаше всякъкви размери и правеха и по поръчка
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  11. #11
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Този сайт е полезен за маншоните, но какъв е размера на маншона на горния носач?
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    От вс носач стават колега...аз лично съм сменял... само трябва да отвиеш шарнира отлоло гайката, почисти греста и сложи нова...Захваща се с една тел о-форма..ма ти и от стария маншон може да я използваш, смени я за да не навлезе нежелани боклуци там и да преебеш парнира.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #13

    Default

    Аз от 2 год карам със силиконови маншони на шарнирите на шарнирите на насоча и са здрави, не са напукани или скъсани. Поръчах ги от сайта на пловдивската фирма по телефона, хората ми ги пратиха с куриер.

  14. #14
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Значи зависи от носачите.
    При някои, маншоните неможе да ги изкараш цели. Аз лично на моите чисто нови носачи "АТЕС" им смених маншоните, с такива от TRW (на долните носачи), а на горните сложих едни от един Passat (щото на оригиналните TRW не се вадят). Станаха си супер.
    А тоя майстор, дето ти е казал, че заради един скъсан маншон да караш, докато се разбие шарнира - моя съвет е да не ходиш повече при него .
    Все едно да те съветвам - вместо да дадеш сега 5 лв, дай после 500!

    Ако всичко е наред, шарнира си е здрав - оправи си маншона и ще го караш още дълго тоя носач!
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  15. #15

    Default

    А как става да ги смениш маншончетата на TRW?
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •