Results 1 to 15 of 15

Thread: избива хидравлично масло от рейката

  1. #1
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default избива хидравлично масло от рейката

    Здравейте отново,ето че има няма 200 километра и пак проблем!Започна да вие хидравликата и при проверка от моя страна констатирах че от дясната рейка от маншона(този до гумата)хвърля масло и то сериозно(за 18 км.,едно казанче).Та въпроса ми е подлежи ли на ремонт или трябва нова,и ако е възможно някакви цени ориентировъчно.Благодаря предварително.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  2. #2
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Подлежи на ремонт, но трябва да потърсиш специализиран сервиз който се занимава с това. Някой колега от твоят град да помогне ако знае нещо. За нова не си и помисляй сумата е доста дебела
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Здравейте отново,ето че има няма 200 километра и пак проблем!Започна да вие хидравликата и при проверка от моя страна констатирах че от дясната рейка от маншона(този до гумата)хвърля масло и то сериозно(за 18 км.,едно казанче).Та въпроса ми е подлежи ли на ремонт или трябва нова,и ако е възможно някакви цени ориентировъчно.Благодаря предварително.
    Потърси Добромирски.Мисля,че той е човекът,който може да ти свърши работа.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Дай ми повече инфо моля те ,за този Добромирски,че нищо не ми говори това.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Дай ми повече инфо моля те ,за този Добромирски,че нищо не ми говори това.
    Авторът на тази тема:http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...E5%F1%EF%E8%E4
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Пробвай първо с добавка ( има едни руски които върша работа-аз пробвах) за да не даваш пари за рецикиране или за друга рейка и чак след това предприемай други мерки.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  7. #7
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Абе то много избива-направо тече на струя,незнам дали ще ми помогнат тези добавки
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  8. #8
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Да не би да имаш скъсан маркуч огледай по обстойно
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Щом пълни маншона сваляй и носи за рециклиране - всички други експерименти са безмислени, най-много докато чакаш да "закисне" да пре.беш и помпата.
    Тука ни взимат по 160 лв. за такава операция - сменят се втулки, семеринги за високо налягане, шлайфа се рейката ако е ръждясала
    Last edited by kiko73; 28-11-2011 at 10:01.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Колега,какво стана с каляската?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Ами оказа се че рейката е сдала багажа и взех друга от колега от форума,вместо хидр.масло в нея имаше нещо като тиня,абе ужас,рейката отвътре буталата по 2мм.ръжда,щангата се държи на една намотка на резбата-направо ми побеля косата,като се има на предвид,че от "Италбулком" ме бяха пуснали с разхлабени болтове на предните колела,на лявото бяха останали 3 болта които врътнах по 2 оборота на ръка докато дойде време да ги стегна с ключа ,а дясното беше паднал само 1 но другите също ги навих на ръка,и сега с тая щанга дет се е държала на 1 оборот ми дойде в повече.Иначе фреш ифо за цена на нова рейка-2530лв.със срок на доставка 30 дни ,и 2850лв. със срок на доставка 15 дни
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Ами оказа се че рейката е сдала багажа и взех друга от колега от форума,вместо хидр.масло в нея имаше нещо като тиня,абе ужас,рейката отвътре буталата по 2мм.ръжда,щангата се държи на една намотка на резбата-направо ми побеля косата,като се има на предвид,че от "Италбулком" ме бяха пуснали с разхлабени болтове на предните колела,на лявото бяха останали 3 болта които врътнах по 2 оборота на ръка докато дойде време да ги стегна с ключа ,а дясното беше паднал само 1 но другите също ги навих на ръка,и сега с тая щанга дет се е държала на 1 оборот ми дойде в повече.Иначе фреш ифо за цена на нова рейка-2530лв.със срок на доставка 30 дни ,и 2850лв. със срок на доставка 15 дни

    Ако не беше протекла рейката, сигурно нямаше да забележиш всички тези опасни неща.

    Така, че - Всяко зло за добро!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Кораба е вече в движение!Волана и въобще цялото управление е в пъти по-готино от преди!Накарах майстора да провери всяко болтче и всяко винтче по предницата и задницата преди да пусне колата на земята,излезе и разхлабен картер с липсващи 2 болта,а аз през цялото време докато я карах(а то не е много),мислех че гори маслото.Евала на майстора,не бях попадал до сега на толкова съвестен човек.Според него към момента предницата и задницата са перфектни.Изчезнаха всички поклопвания които чувах почти от всякъде.Остана ми едно пране на салона.Ако някой ми беше казал ,че някой може да "поддържа" по този начин в който взех колата-нямаше да повярвам.
    Last edited by pisa_misho; 05-12-2011 at 17:38.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Колега,ако не е тайна колко плати за "новата"рейка?
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  15. #15
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    не е тайна-140лв.+15лв.за Еконта
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •