Results 1 to 14 of 14

Thread: Питане за салон на 156

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София/Пловдив
    Age
    41
    Posts
    63

    Default Питане за салон на 156

    Здравейте колеги,

    От известно време ми се върти идея да си сменя салона с кожен такъв... в тази връзка имам няколко питания:
    - еднакви ли са салоните на колите преди и след фейслифта?
    - еднакви ли са салоните на седаните и вагоните?
    - сегашните ми предни седалки са с въздушни възглавници, какво ще стане ако сложа без?
    - от 147 дали пък няма да станат поне предните седалки?

    От това което съм видял до момента, предните и задни седалки май са еднакви преди и след фейс-а, а корите на вратите може и да са същите но не е сигурно. За седан/вагон, отпред съм почти сигурен че са еднакви, за задната седалка нямам идея...
    Колкото до възглавниците, май това е най-големият филм, според повечето запознати, ако сложа нормални седалки ще остана без никакви еърбеци
    167.AR67302

  2. #2
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by dcntd View Post
    1. еднакви ли са салоните на колите преди и след фейслифта?
    2. еднакви ли са салоните на седаните и вагоните?
    3. сегашните ми предни седалки са с въздушни възглавници, какво ще стане ако сложа без?
    4. от 147 дали пък няма да станат поне предните седалки?
    1.седалките стават, корите на вратите са различни. материала и цвета на пластмасата е различен. Възможно е да си прехвърлиш само кожените орнаменти от едните кори на другите. Става лесно, правил съм го на един колега.

    2.не са еднакви задните седалки. не може да стане от едното на другото и обратно.

    3. ако сложиш без, трябва да си смениш и централата на аирбега на такава от 4 с 2 възглавници.

    4.само ако 147-цата е с четири врати.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София/Пловдив
    Age
    41
    Posts
    63

    Default

    Благодарности за изчерпателната информация!

    Тъй като не ми се занимава да сменям централата на еърбеците, остават вариантите:
    -цял салон от 156 седан с възглавници в седалките (които май почти не се срещат втора употреба)
    - задна от 156 седан + предни с възглавници от 156 вагон или 147 (които май са мааалко по-често срещани)

    Накратко, ще падне ровене по морги и форуми...
    167.AR67302

  4. #4
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Не е нужно да сменяш централата!
    Достатъчно е да сложиш на буксите по едно съпротивление!
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  5. #5
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    всъщност не са чак толкова малко 156-ците с 4 ербега, о врътката е, че при 156-ците до един момент използваха различен тип Ербег система, ако не се лъжа, а после друг....коя година е колата?
    Иначе не виждам защо корите на фейската да не могат да се монтират на вратите на пре-фейска?

    Апропо, с тая кожа зимата ще дзиндзирикаш първите 20 минути, а лятото ще се потиш като ескимос в пустиня и никой климатик няма да ти помогне...така че помисли си пак
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #6
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    За кожата може да се поспори...има си подгрев за тея работи...а като си пусна климата лятото нищо не ми се поти...Колата изглежда в път по-добре с кожен салон (и е по-комфортен и удобен от плюша)...Колега давай смело

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #7
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    За кожата може да се поспори...има си подгрев за тея работи...а като си пусна климата лятото нищо не ми се поти...Колата изглежда в път по-добре с кожен салон (и е по-комфортен и удобен от плюша)...Колега давай смело
    Кожа без перфорация е като да се къпя с презерватив под душа. Хем неизмит, хем спарен.
    Единственото предимство на кожата при 156 е по-лесната поддръжка и по-дългия живот.

  8. #8
    Запален алфист georgi_pg's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    sofia
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by dcntd View Post
    Здравейте колеги,

    От известно време ми се върти идея да си сменя салона с кожен такъв... в тази връзка имам няколко питания:
    - еднакви ли са салоните на колите преди и след фейслифта?
    - еднакви ли са салоните на седаните и вагоните?
    - сегашните ми предни седалки са с въздушни възглавници, какво ще стане ако сложа без?
    - от 147 дали пък няма да станат поне предните седалки?

    От това което съм видял до момента, предните и задни седалки май са еднакви преди и след фейс-а, а корите на вратите може и да са същите но не е сигурно. За седан/вагон, отпред съм почти сигурен че са еднакви, за задната седалка нямам идея...
    Колкото до възглавниците, май това е най-големият филм, според повечето запознати, ако сложа нормални седалки ще остана без никакви еърбеци
    колега, с кожа е супер...няма да сгрешиш...

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София/Пловдив
    Age
    41
    Posts
    63

    Default

    Ех, за два дни да не погледна форума и то станала война по една толкова безобидна тема...

    Аз лично обмислям смяната с кожа защото, накратко, ми харесва как изглежда. Да, чувал съм лафа "от студ умри, гъзар бъди" (въпреки че от наблюдения върху други марки не е чак толкова проблемно нито зимата нито лятото). Да, знам че с парите които ще налея за това мога и по-"смислени" неща да направя за колата.... но, както вече някой беше казал по-нагоре, алфата не е за прагматичния човек

    Освен това, конкретно в случая, стария салон ще си остане при мен, т.е. в момента в който ми писне винаги мога да си го върна, а кожения да продам обратно.

    И за да се опитам да върна дискусията малко към оригиналния въпрос:

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    всъщност не са чак толкова малко 156-ците с 4 ербега, о врътката е, че при 156-ците до един момент използваха различен тип Ербег система, ако не се лъжа, а после друг....коя година е колата?
    Иначе не виждам защо корите на фейската да не могат да се монтират на вратите на пре-фейска?
    Моята май се води с 6 - шофьорски и пасажерски, два в седалките и два в гредите над предните прозорци. Колата е регистрирана декември 2003та. А за корите - визуално ми се струват малко по-различни, тези дни ако ми остане време ще сравня със сигурност.
    167.AR67302

  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Моля малко по-сериозно! Човекът пита конкретни неща, а не на кой какво му харесва! Оляхте се с извинение!
    Last edited by tonov; 30-11-2011 at 19:20.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Моля малко по-сериозно! Човекът пита конкретни неща, а не на кой каво му харесва! Оляхте се с извинение!
    Така е, малко на****** темата на колегата, но все пак споделаяме лични впечатления. На всеки му харесва едното, или другото! И все пак си мисля, че малко или много даваме някакви насоки, колкото и да се отклоняваме.
    Аз ако съм на негово място, бих пробвал със и без кожа, за да преценя за себе си кое е по-добре. Всеки има различно мнение, различни предпочитания.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Моля малко по-сериозно! Човекът пита конкретни неща, а не на кой какво му харесва! Оляхте се с извинение!
    Абе прав си ама 5-ти пост промени всичко
    Иначе колегата въобще не го интересува дали да е кожа или не - решил си е да е кожа ама ...българия е тва
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  13. #13
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    Абе прав си ама 5-ти пост промени всичко
    Иначе колегата въобще не го интересува дали да е кожа или не - решил си е да е кожа ама ...българия е тва
    ти си страшно досаден тип....не знам, дали ти го е казвал някой....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  14. #14
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by dcntd View Post
    ... А за корите - визуално ми се струват малко по-различни, тези дни ако ми остане време ще сравня със сигурност.
    Шарката на корите и на таблото при FL се различава. Така, че ако смениш само корите, ще има разллика със шарката на таблото


    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Кожа без перфорация е като да се къпя с презерватив под душа. Хем неизмит, хем спарен.
    Единственото предимство на кожата при 156 е по-лесната поддръжка и по-дългия живот.
    Абсолютно вярно! След като сложих кожен салон на моята и го експлоатирах една година, сега пак съм в изходна позиция - върнах си оригиналния.
    Last edited by AlfaMan; 30-11-2011 at 23:37.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •