Results 1 to 15 of 15

Thread: Пропаднал таван

  1. #1
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default Пропаднал таван

    Здравейте.
    Тавана ми тотално пропадна и се държи само на един габърчета,които съм сложил
    Дайте идея за добър тапицер във Варна или оферта за таван от алфите след 97-ма,които не са от плат и разбира се как се слага след това
    Благодаря Ви

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  2. #2
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Можеш да прегледаш "Продава" за 146 на части
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  3. #3
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Все още търся решение на проблема?
    Един тапицер от Аспарухово,който доста хора похвалиха...иска 90лв за услугата, макар,че не разбрах какво точно предлага за тези 90лв..

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  4. #4
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Колега купи си 2 тубички лепило за тапицерия и си напражи тавана сам,един мой приятел си го залепи разлепения плат и стана супер

  5. #5
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    След 97-ма ... да разбирам , че тавана ти не е с плат а е "твърд" от някакъв картон ? Ако е с плат може да разлепиш плата и в-у твърдата част да залепиш кожа с лепило хелмевект . ако ще лепиш същия плат или какъвто и да е друг не използвай това лепило защото попива и след това прозира и лепилото си личи . Тавана не се смъква лесно . Трябва да махнеш дръжките , сенниците , плафона , оплътненията на вратите пластмасите покрай задните стъкла и те така . Внимавай като махаш пластмасите че са чупливи и при 146 незнам от къде ще го изкараш този таван ... но все от някъде е влязъл така че ! При 145 минава през багажника . Успех и цъкни някоя др. снимка , като го оправиш

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  6. #6
    CrAzY fAn :) kompir's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    В.Търново
    Posts
    202

    Default

    Правих я тази процедура лятото.Свалянето не е чак толкова трудно само да не си някой нервак(като мен ).Махат се дръжки,сенници,плафон(преден и заден)страничните панелчета където са коланите са на щипки и се дърпат.Някой кори са лепени със силикон за тавана(ламарината) така,че внимаваш как дърпаш да не счупиш кората.Излиза през багажника.Вадиш-почистваш-купуваш лепило(аз използвах Момент на Хенкел),и кожа(забравих размерите),но ми излезе кожата от Практис за 24лв.Мажеш КОЖАТА с лепило не кората,че много бързо попива и после не хваща.Мажеш с четка-слагаш и започваш да гладиш с валяк за боядисване да се разстели хубаво лепилото и да излезат въздушните мехури.После подгъваш и изрязваш излишното.Оставя се да изсъхне поне 1 ден(сега като е по-хладно повече).Цялата хамалогия ми излезе 30-тина лева.Успех и ако срещаш трудности питай.
    Alfa Romeo146 1.6i BOXER 96г.

  7. #7
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    След 97-ма ... да разбирам , че тавана ти не е с плат а е "твърд" от някакъв картон ? Ако е с плат може да разлепиш плата и в-у твърдата част да залепиш кожа с лепило хелмевект . ако ще лепиш същия плат или какъвто и да е друг не използвай това лепило защото попива и след това прозира и лепилото си личи . Тавана не се смъква лесно . Трябва да махнеш дръжките , сенниците , плафона , оплътненията на вратите пластмасите покрай задните стъкла и те така . Внимавай като махаш пластмасите че са чупливи и при 146 незнам от къде ще го изкараш този таван ... но все от някъде е влязъл така че ! При 145 минава през багажника . Успех и цъкни някоя др. снимка , като го оправиш
    Тавана ми е с плат и вече ръждяса чак от габърчета и лепипо да го държа
    Бяха ми казали да си взема твърд таван да го сложа на мястото на този,но не знам дали съвпадат и дали може да стане.

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  8. #8
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by kompir View Post
    Правих я тази процедура лятото.Свалянето не е чак толкова трудно само да не си някой нервак(като мен ).Махат се дръжки,сенници,плафон(преден и заден)страничните панелчета където са коланите са на щипки и се дърпат.Някой кори са лепени със силикон за тавана(ламарината) така,че внимаваш как дърпаш да не счупиш кората.Излиза през багажника.Вадиш-почистваш-купуваш лепило(аз използвах Момент на Хенкел),и кожа(забравих размерите),но ми излезе кожата от Практис за 24лв.Мажеш КОЖАТА с лепило не кората,че много бързо попива и после не хваща.Мажеш с четка-слагаш и започваш да гладиш с валяк за боядисване да се разстели хубаво лепилото и да излезат въздушните мехури.После подгъваш и изрязваш излишното.Оставя се да изсъхне поне 1 ден(сега като е по-хладно повече).Цялата хамалогия ми излезе 30-тина лева.Успех и ако срещаш трудности питай.
    Каква точно кожа купи?Че аз тук във Варна хич не знам от къде да търся такова животноПрактис нямаме напримерСнимки имаш ли ако е удобно да видя как се е получило колега!?

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    http://www.opelclub-bg.net/forum/ind...showtopic=6017

    Колега, плюшът закупих от магазин Автотекстил във Варна. Телефон: 0899/814262 . Магазинът се намира много близо до клиниката на проф. Темелков. Улицата се казва Велико Христов. От същото място взех и лепилото CarmyFix. Имаше 3 вида плюш: черен, един много светъл и този, който виждате в темата. Цената беше 12 лева на м2. в сичко ми излезе 25лв. плата е широк 1.50м.
    по-лесния вариант - кора от кола след фейслифта - след 97.
    точка

  10. #10
    CrAzY fAn :) kompir's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    В.Търново
    Posts
    202

    Default

    Това е другия вариянт-от друга Алфа след фейса.Пасва-точно-търси в раздел продава за някоя след 97-ма.
    Аз си го правих сам защото имах свободно време а и по-евтино ми излезе(не,че стана като при професионален тапицер,но се кефя ,че си е мое творение).Кожата е изкуствена-тъмно сива,потърси по магазините за платове,завеси и др. такива.
    Alfa Romeo146 1.6i BOXER 96г.

  11. #11
    ВНИМАНИЕ!МЛАД СЪСТЕЗАТЕЛ! FEMINEMA's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    София/ Младост
    Posts
    27

    Default

    Попринцип продавам чисто нов твърд таван 97-ма, без никакви забележки, перфектен, ако те интересува- ЛС, от Софи съм.

  12. #12
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    http://www.opelclub-bg.net/forum/ind...showtopic=6017



    по-лесния вариант - кора от кола след фейслифта - след 97.
    Най - безболезнения вариант

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  13. #13
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Чакам още оферти за таван от модел 146 след 97-ма.

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    Сега ако някой каже, че има хубав таван с дупка за шибедах ... ще пиеме бира значи
    145 1.6 boxer
    146ti

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    22

    Default

    Quote Originally Posted by Litex View Post
    Каква точно кожа купи?Че аз тук във Варна хич не знам от къде да търся такова животноПрактис нямаме напримерСнимки имаш ли ако е удобно да видя как се е получило колега!?
    Колега във Варна има магазин за изкуствена кожа на ул.Селиолу.От ул.ген.Колев тръгваш към Битоля,от дясна страна са блокове,мисля че беше към последните.Има табела.Аз съм си вземал от там и съм слагал на тапета и още държи.Касмет

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •