Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Кой е най-здравия бензинов мотор при 147?

  1. #16
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Е така трябва да ускорява малкия мотор 0-120км/ч
    http://www.youtube.com/watch?v=T_i3h...eature=related
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  2. #17
    Младши алфист rumen1's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    24

    Default

    Момчета, благодаря ви за отговорите. Общо взето се ориентирах. Аз искам колата да е с 2 врати, тъй като на мен лично ми изглежда по-добре, а и задните седалки все още няма от кого да се ползват.

    Последен въпрос - има ли някакви тънкости, по които мога да разбера дали Селеспиида работи както трябва, че смятам да разгледам и такива коли.

    И някой беше споменал че срещу 30лв мож да се видят реалните километри на колата. Това с обикновена диагностика ли става?

  3. #18
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by rumen1 View Post
    Момчета, благодаря ви за отговорите. Общо взето се ориентирах. Аз искам колата да е с 2 врати, тъй като на мен лично ми изглежда по-добре, а и задните седалки все още няма от кого да се ползват.

    Последен въпрос - има ли някакви тънкости, по които мога да разбера дали Селеспиида работи както трябва, че смятам да разгледам и такива коли.

    И някой беше споменал че срещу 30лв мож да се видят реалните километри на колата. Това с обикновена диагностика ли става?
    За Селето ти бях пуснал линк с цяла тема........
    В общи линии за изправността на Селето и проверка
    1.При отварянето на шофьорската врата трябва да се чуе помпата на Селето за около 5-10 секунди
    2.Слагаш ключа на позиция МAR,на контакт без да палиш,натискаш спирачката и започваш да превключваш скоростите,ако помпата се задейства на третото или след третото превключване Ок,ако се включва по-рано има проблем..
    3.Покарай колата,виж дали скоростите превключват нормално от скоростния лост,от волана и на Сити режим
    4.Провери нивото на маслото на Селето,съда за маслото е при левия калник,маслото трябва да е жълтеникаво а не червено(има умни глави слагат хидравлична течност).....

    Друго не мога да се сетя ,все някой ще ме допълни надявам се......
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  4. #19
    Младши алфист rumen1's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    24

    Default

    Прегледах темата, но тя е доста обширна и това, което току-що описа, съм го пропуснал.

    Мерси още веднъж.

  5. #20
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Просто намери твоята кола, ще я познаеш от пръв поглед.
    Едва след това се поинтересувай от двигателя.
    Аз сега съм със 156 1.8, в никой случай не бих отказал 2.0, но просто моята изглежаше адски запазена.
    Разбира се, че 2.0 на 147 е по-добрия вариант колеги, стига сте си вадили доводи от "нищото", "колкото повече, толкова повече".
    Колега, помисли си много добре за 1.9 ЖТД, ако търсиш надежност и здравина, това е твоят двигател. ТС са добри бензинови агрегати със страхотен старт, който в градско дава доста добро усещане, но ЖТД е друга бира откъм здравина.
    Ще усетиш и в пъти по-добър въртящ момент.

  6. #21
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    ...Колега, помисли си много добре за 1.9 ЖТД, ако търсиш надежност и здравина, това е твоят двигател.
    В скромния ми опит с автомобили на два пъти купих кола с прославено "железен" двигател и двата пъти се отървах от колите с облекчение и да речем, поносими загуби. Първата беше пасат 2 с 1.8 пълна инжекция, вадеше си масълце от гарнитурата на капака, на всеки 30-400 км си се омасляваше наново и наново и ни смяна гарнитура го оправяше, ни притягане. Втората с митично здрав беше еспейс с 2.2 пълна инжекция, як и пъргав /като първия по-горе/ но си гореше масло мъжки и след някое и друго отваряне се оказа загинал 4 цилиндър.
    При дизелите се "наместих" яката с 2.0 дизел на нисан, не е истина каква тояга, не можеше да държи 70 км по баира към Боровец празна, да оставим това, че съм 110 кг, ама то е повече за да съм им в помощ като се наложи да бутам...
    Та в мен е мисля традиционния страх на стария бензинджия /вечно с бензинови коли/ от дизели, падне ли под -10 и започват темите "с каква нафта" и т.н. да оставим , не дай си боже и нещо повредено по двигателя, дюзи, подгревни свещи и какво ли не, дето май не ща и името да му зная, айде да речем, че тоя им прословут маховик е частен случай и не при всички.
    По мое мнение дизела е за човек, който разбира от такива двигатели, или купува с наистина компетентен консултант, та да не влезе в някой индийски филм

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •