Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Кой е най-здравия бензинов мотор при 147?

  1. #1
    Младши алфист rumen1's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    24

    Default Кой е най-здравия бензинов мотор при 147?

    Здравейте, имам желание да си купя Алфа 147. Държа двигателя да е бензинов и затова бих искал да попитам за мнението ви относно това кой от бензиновите мотори създава най-малко проблеми и съответно може да се определи като най-здрав.

    Разходът не ме интересува чак толкова, мощността също. Ще използвам колата само за да се придвижвам в градски условия и нищо повече.

    Знам, че най-вероятно ако се поровя повечко във форума ще открия отговора на моя въпрос, но за съжаление не разполагам с необходимото време, затова бих бил благодарен ако може да получа само няколко отговора, пък било то и с 1-2 изречения.

    Благодаря предварително!

  2. #2

    Default

    3.2 v6 е най-здравия бензинов мотор в 147.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Бензин 147 има само 1,6-2,0 ТС и 3,2 В6 ГТА,от своя страна 1,6 има 105 и 120 к.с.,при ТС май няма рзалика,тоест 1,6 или 2,0 все едно и също от страна на здравина,разлика в разхода е минимална според мен,има разлика в подръжката,1,6 е без вариатор,цената на вариатора е около 300 лева....
    3,2 В6 е хубаво нещо,ама за градско не устройва от страна на разход 18 на 100 ако не се лъжа градско...
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  4. #4
    Младши алфист rumen1's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    24

    Default

    Да, за 3,2 и аз знам, но не го включвах в сметките, понеже е само за GTA версията, а тя освен всичко друго и трудно се среща в БГ. Значи доколкото разбирам на който и двигател от останалите бензинови мотори да попадна, ще е едно и също (с изключение на вариатора).

    И още един въпрос - за какво точно трябва да внимавам при Selespeed трансмисията, понеже ми допада като за градски условия?

    Благодаря за отговорите.

  5. #5
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by rumen1 View Post
    Да, за 3,2 и аз знам, но не го включвах в сметките, понеже е само за GTA версията, а тя освен всичко друго и трудно се среща в БГ. Значи доколкото разбирам на който и двигател от останалите бензинови мотори да попадна, ще е едно и също (с изключение на вариатора).

    И още един въпрос - за какво точно трябва да внимавам при Selespeed трансмисията, понеже ми допада като за градски условия?

    Благодаря за отговорите.
    Селето е супер,не е с нищо кой знае по-различно от ръчните скорости,просто има един робот идиот,който се тормози вместо теб.......ето ти цяла тема за него,чети,но за мен наистина е супер,особено за градски условия,а проблемите с него не са болка за умиране... http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=34244
    Взимай 2,0 селе и си свиркай.....
    Last edited by Кайо; 26-11-2011 at 00:37.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  6. #6

    Default

    Най-здравият мотор е 1.9
    П.П. Колега според мен няма такова животно като най-здравият, има поддържан и неподдържан
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  7. #7
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Omni View Post
    Най-здравият мотор е 1.9
    П.П. Колега според мен няма такова животно като най-здравият, има поддържан и неподдържан
    Колегата пита за БЕНЗИНОВ ДВИГАТЕЛ......,ае да не се почва познатата песен дизел-бензин......
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  8. #8
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Smile

    Quote Originally Posted by rumen1 View Post
    Да, за 3,2 и аз знам, но не го включвах в сметките, понеже е само за GTA версията, а тя освен всичко друго и трудно се среща в БГ. Значи доколкото разбирам на който и двигател от останалите бензинови мотори да попадна, ще е едно и също (с изключение на вариатора).

    И още един въпрос - за какво точно трябва да внимавам при Selespeed трансмисията, понеже ми допада като за градски условия?

    Благодаря за отговорите.
    Значи,мен ако питаш най-често на пазара се намират 1.6- 105коня и 120коня моторите.Щом не те бърка мощноста,та и колата след като ще си я караш градско търси добре потдържан 1.6 105коня. Данъкът също му е по малък,за свещите знам че имаха някаква разлика,от на 120коня -2.0 150коня.Сериозни оплаквания,тежки ремонти не съм чул и прочел за 105 коньовия двигател.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  9. #9
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by alfozo View Post
    Значи,мен ако питаш най-често на пазара се намират 1.6- 105коня и 120коня моторите.Щом не те бърка мощноста,та и колата след като ще си я караш градско търси добре потдържан 1.6 105коня.
    Вчера подкарах алфа 105 к.с. но дали тя не беше добре или 105 к.с. не са кой знае какво, нещо не ме впечатлиха, хем нарочно я изрязах яко да се стрелне. Може би не е бил достатъчно добре двигателя, май няма как да е на едно ниво с фиат 1.6 90 к.с. Уж изрева като истинска, а не дръпна
    Може би 120 к.с. е по-добър избор, но май се оскъпява (евентуален) ремонт с тоя вариатор? Данъка едва ли е много различен.

  10. #10
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Който и да земеш бензинов мотор няма ззначение 2.0 е по - добър алфа с малък мотор не е алфа разхода не кой знае колко голям и като купуваш 35 лв мисля че беше да ти видят реалните км на мотора да не се наиграеш .
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  11. #11

    Default

    Няма значение, няма значение... Верно ли няма значение бе хора..? В разхода може би..?
    Като няма кинти за 3.2, взимай една запазена двулитровка (ама не бира), всичко друго е по-зле.

  12. #12
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Вчера подкарах алфа 105 к.с. но дали тя не беше добре или 105 к.с. не са кой знае какво, нещо не ме впечатлиха, хем нарочно я изрязах яко да се стрелне. Може би не е бил достатъчно добре двигателя, май няма как да е на едно ниво с фиат 1.6 90 к.с. Уж изрева като истинска, а не дръпна
    Може би 120 к.с. е по-добър избор, но май се оскъпява (евентуален) ремонт с тоя вариатор? Данъка едва ли е много различен.
    Абе остави го тоя вариатор, той и да трака няма проблем, но определено 1,8 е по добре, но както са ти казали и други колеги 2,0 е най добре, вярно, по голям е данъка, ама ти си знаеш,
    3,2 е по скъпичък и като подлръжка и като данък, а и честно казано на 147 му е голям, то не случайно се води GTA версия
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Абе остави го тоя вариатор, той и да трака няма проблем, но определено 1,8 е по добре, но както са ти казали и други колеги 2,0 е най добре, вярно, по голям е данъка, ама ти си знаеш,
    3,2 е по скъпичък и като подлръжка и като данък, а и честно казано на 147 му е голям, то не случайно се води GTA версия
    1.8 с четири или с две врати да търси колегата насочи го.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #14
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    1.8 с четири или с две врати да търси колегата насочи го.
    __________________
    В Пловдив има една 1.8,всички спорихме с него,че не може да е такава но уви по рама е такава.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  15. #15
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    В Пловдив има една 1.8,всички спорихме с него,че не може да е такава но уви по рама е такава.
    Некои като пренабиват рами се оливат
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •