Results 1 to 15 of 18

Thread: Парното на 156 не духа ли прекалено слабо..?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default

    ...
    Last edited by badmadafaka; 14-02-2012 at 10:18.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    На мен на 4-та степен ми духа адски силно и топло,ако е загряла норламни градуси.Иначе на АУТО като сложа не почва веднага да духа ами след малко докато изравни градусите и после намалява силата на духане.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144hp

  3. #3
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    И при мен е много силно.Обикновено като загрее оставям на 1 и пак става жега.Като пусна на ауто и настроя градусите си действа като домашен климатик - поддържа ги.Ту духа топло, ту само вентилира, като само си настройва степените...
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  4. #4
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Странното е, че при мен всичко е ок, но на друга Алфа съм виждал как до 3-та степен духа наистина слабо. Предположението ми беше, че филтъра на купето е задръстен и за смяна, но не знам дали след смяната му са се оправили нещата. При мен на 2 си духа добре, особено ако съм насочил потока да духа към лицето. А пусна ли го на макс степен, ще ми отвее главата...
    За Ауто-то - ауто режима по принцип сам си наглася правилната темп в купето, за това се грижат външния и вътрешния термометър и като зададеш определена темп от първата врътка, то се старае да я постигне при Ауто режим по най-бързия възможен начин. Има доста писано за този режим в книжката на 156, да не го преразказвам, но и при мен така ги надува до макс в началото...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  5. #5
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Точно за филтър за смяна и аз си мислех, тези дни ще се разбере дали е от това проблема... Все пак ако имате друга идея, казвайте
    Поленовия филтър е консуматив и се сменя всяка година задължително. Иначе полепват какви ли не гадости по него особенно пролетта като се "разгонят" тополите.
    156SW 1.9JTD 16V

  6. #6
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Или по-често, ако се кара колата при прашни условия. Не знам дали които сте пообикаляли сте забелязали, но аз в Германия, Франция или Англия например прах не съм виждал изобщо, а тука е чудо! Всякак се класираме в ония условия, дето за тях в упътването си пише да се сменят въздушните филтри и по-често!
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  7. #7
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Въпроса е в заглавието - нормално ли е, защото в сравнение с другите алфи, на тая кола ми се струва, че дори и на 4-та степен духа много слабо, първа практически се чудя дали работи, а втора почти не се усеща нищо...
    Така ли е при всички или има нещо прецакано на тая на която го гледам това явление..? Колата е вагон преди фейслифта...

    И още едно питане, когато средната врътка е на "AUTO" и врътката топло-студено е на макс топло, пак се включва да духа и то май на максималната степен като минава през по-бавните първо... Това нормално ли е?
    Защото знам, че имаше някаква последователност от действия с която се спира климатика да не се пуска автоматично, но ако не бъркам какво съм чел много одавна по темата, когато е на макс топло и да не е спрян, пак не трябва да се пуска или..?
    На другите алфи, които аз съм оперирал като сложиш врътката на "АUTO" и нищо не се случва освен ако не натиснеш копчето за климатика. Тук явно е различно, но не мога да го схвана точно как е... Моля, който има идея да помага.
    За мен това, че на 1-ва духа слабо е голямо предимство, защото като си направи зададената температура, мога да го ставя да си духа и да си слушам музиката без да ме дразни. На 4-та може би духа малко слабо, в сравнение с други коли, но не бих казал, че е недостатъчно. Просто до задните прозорци недостига поток и в дъжд си остават замъглени, освен ако не си оставил и климатика да работи, но и това не е гаранция. При положение максимално топло/студено/ вентилатора си отива на максимална скорост, без значение дали е на авто или са избрани някои от дригите степени - подобно е положението и когато поставиш най-дясната врътка в последно положение. Тогава се включва климатик, вентилатор на макс, подгрев на задното стълко и на огледалата, без значение какво е избрано на другите. При пуснат климатик дори да е на положение 0 вентилатора духа, ако се спре климатика спира и той. Има много теми как се спира автоматичния климатик - аз моя съм го спрял.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •