Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Диодни мигачи - някой слагал ли е?

  1. #1

    Default Диодни мигачи - някой слагал ли е?

    ... и ако "да", как сте си решили проблема с по-малката консумация и учестеното кликане на релето?
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Сменя се шунта вътре в релето и честотата на мигане заспива
    Сега да не почнете да питате с колко - смята се, според мигачите които си сложил, или по-точно според тока на консумация. Във всеки случай се слага нискоомен резистор, по спомени е под 1 ом.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    22

    Default

    http://www.dealextreme.com/p/car-led-indicator-flasher-relay-pair-44625
    колега това може би ще ти помогне,до скоро доставката беше безплатна

  4. #4

    Default

    Мерси, tuning_vn.
    Малко ме е шубе честно казано от подобни китайски черни кутий по ел инсталацията ми.
    Да не взема да се подпаля...
    Ако не успея с "поправянето" на моето ще поръчам това
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    22

    Default

    Аз съм си поръчвал габаритни крушки и стана една година работят,така че ти както си решиш.))

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by tuning_vn View Post
    Аз съм си поръчвал габаритни крушки и стана една година работят,така че ти както си решиш.))
    ...
    Last edited by CHILIEV; 10-11-2011 at 14:10.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    при нас релетата не са такива. ние имаме едно реле със 7 крака мисля , което отговаря за ляв,десен и аварийни - общо.
    за да замениш обикновена крушка със светодиод, като имаш приблизително същия интензитет , светодиодната крушка трябва да е с мощност 1/5 до 1/10 от мощността на обикновената. тоест крушка 21 вата трябва да я замениш с 2-4 вата светодиоди.
    точка

  8. #8
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    при нас релетата не са такива. ние имаме едно реле със 7 крака мисля , което отговаря за ляв,десен и аварийни - общо.
    за да замениш обикновена крушка със светодиод, като имаш приблизително същия интензитет , светодиодната крушка трябва да е с мощност 1/5 до 1/10 от мощността на обикновената. тоест крушка 21 вата трябва да я замениш с 2-4 вата светодиоди.
    Толкова мощни диоди няма ли да светят прекалено силно?
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами това е положението по мои наблюдения. да речем че ако са жълти или червени светодиоди, може да се придържаме към по-ниската мощност щото светлината е монохромна. обаче ако поставиш бели светодиоди във фар с цветно стъкло, осветеността пада зверски.
    точка

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    57

    Default

    Крушката трябва да е canbus която е направена да не отчита грешка в компа или с други думи е с номиналната консумация http://www.autoled-bg.com/ апък тук имаме -10% за форума ...
    Alfa Romeo 164 2.0 TS 1996g.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    идеята на колегата tonov е най-добра, аз също се замислям за този вариант и предпочитам да си пипна аз релето вместо да добавям "китайската черна кутия" със съмнително качество и съвместимост. За съжаление ми се налага да изчакам до следваща заплата, че със сегашната платих за смяна на разпределителен вал гарнитури на глави и др. Скоро ще добавя още подробности, ако някой не ме изпревари.
    145 1.6 boxer
    146ti

  12. #12

    Default

    Някой има ли представа диодни крушки с този цокъл BAX9S за какво мога да ги ползвам. Ако ги натъпча в цокъл PY21W дали ще изпушат или просто ще светят слабо ?

    Без да искам си поръчах такива, дават ги, че са no error за мигачи, но не видях, че не са моя цокъл. Та въпроса е какво мога да ги правя
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    При диодите поляритета е важен т.е. ако обърнеш полюсите няма да светне, само не знам дали няма разлика в параметрите на тези, които си взел и тези, които е трябвало да вземеш. На 145 не знам да има проверка за изгоряла крушка, но заради по-ниската консумация релето започва да цъка доста бързо- като при изгоряла крушка за, което моето решение е да се сложи съпротивление. Ако не се лъжа на всяка крушка трябва да се сложат към 0.300 ома или на релето 0.900 (за трите крушки заедно), но не знам как ще реагира релето на аварийни (при 0.900 ома общо 1.8 за ляв и десен мигач). ВАЖНО !!! е да знаеш, че не съм специалист по токове и е по-добре да говориш с някой, който наистина ги разбира тези работи, а не аматьор като мене!!! Да не заобичаш майка ми след неуспешен опит!!! Дано да има някой който да сметне по-добре съпротивленията и да потвърди или отрече думите ми. УСПЕХ и пиши, че и мен ме интересува.
    Last edited by shagrath; 01-12-2011 at 16:46.
    145 1.6 boxer
    146ti

  14. #14

    Default

    Мерси за изчерпателното обяснение, колега, но мен ме интересува къде мога да забода BAX9S - диодни със схемичка към тях за да лъже релето на мигачите, че имам 2 бройки. Ако са слаби за мигачи ще ги преправя на друго, ако стават пък ще преправя цоикъла с PY21W който си е за моите мигачи и ще ги сложа там. Но ми се струва, че са слабички за мигачи.
    На предния плафон каква е крушката?
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    http://www.autoled-bg.com/index.php?...product_id=139
    http://www.autoled-bg.com/index.php?...product_id=114
    една от двете е за плафона (поне като форма) мисля, че и в багажника е същата, обаче цените на тия са луди, предлагам ти да погледнеш тук
    145 1.6 boxer
    146ti

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •